28.11.2015

18:14

(VIDEO) PREMIJER LIGA: Remi Lestera i Junajteda, Kolarov strelac za Siti

Aleksandar Kolorav postigao je treći gol u pobedi Sitija nad Sautemptonom (3:1) u 14. kolu Premijer lige, Njukasl je bez Aleksandra Mitorvića primio pet golova od Kristal Palasa, dok su u derbiju kola Lester i Junajted odigrali 1:1

Srpski reprezentativac je zatresao mrežu gostiju u 69. minutu, dok je Dušan Tadić za "svece" igrao od 46. minuta. Golove za građane postigli su još De Brujne i Delf, a pogodak za goste dao je Long.

Kristal Palas je "petardom" ispratio Njukasl. "Svrake" su prethodno povele 1:0 golom Papisa Sisea, koji je dobio prednost u odnosu na Aleksandra Mitrovića. To je bilo sve što su gosti uradili na ovom meču i posle su samo nemoćmno posmatrali kako domaći pune mrežu Roba Eliota.

U ostalim mečevima koji su počeli u 16 časova Sanderlend je bio bolji od Stouka (2:0), Votford je produžio agoniju Aston Vile pošto su slavili 3:2, dok su uzbudljiv meč odigrali Bornmut i Everton, a utakmica je završena rezultatom 3:3, uz dva gola u nadoknadi vremena.

Derbi kola igrali su Lester i Mančester junajted, a utakmica je završena bez pobednika - 1:1. Domaćin je poveo golom najboljeg strelca Džejmija Vardija u 24. minutu, da bi "crveni đavoli" izjednačili finišu prvog dela igre preko Bastijana Švajnštajgera.

Siti i Lester sada dele prvo mesto sa 29 bodova, dok je Junajted sa bodom manje na trećem mestu.