02.03.2016

21:51

ČUDO U MINHENU! Majnc naneo Bajernu drugi poraz u sezoni!

Bajern je posle osam vezanih mečeva bez poraza u Bundesligi bez tri boda ostao u duelu sa Majncom, koji je slavio rezultatom 2:1

Takođe, Bavarcima je ovo prvi poraz na domaćem terenu u šampionatu posle 12 vezanih mečeva. Majnc je poveo posle 12 minuta igre, dok je u 64. Roben postigao izjednačujući pogodak. Delovalo je da će meč biti okončan bez pobednika, ali je u 86. Kordoba srušio lidera Bundeslige i doneo Majncu tri boda. Inače, gosti su imali tri šuta u okvir gola, a dva su završila u mreži Bavaraca.

Ekipa Pepa Gvardiole je i posle ovog poraza prva na tabeli sa 62 boda, ali je Dortmund daleko samo pet bodova.

Šalke je savladao Hamburg sa 3:2. Gubio je domaćin od četvrtog minuta utakmice, ali je prvo Miler u 34. izjednačio, a onda su "rudari" tokom drugog poluvremena iskoristili kiks gostiju, koji su u finišu poluvremena dobili crveni karton. Brojčanu nadmoć na terenu Šalke je iskoristio preko Huntelara u 67. minutu utakmice i poveo sa 2:1, a potom povećao prednost na 3:1. Gojko Kačar je u 91. uspeo da smanji na 3:2, ali je za nešto više bilo premalo vremena.

Bajer je poražen i treći meč u nizu, dok je Verder prekinuo seriju od pet utakmica bez pobede - 4:1. Pizaro je sa dva pogotka u nizu za desetak minuta igre doneo ekipi iz Bremena vođstvo od 3:0, meč je okončao het-trikom, dok su domaćini došli do počasnog gola, ali autogolom.

Dortmund je u gostima savladao Darmštad sa 2:0, Menhengladbah je sa rutinskih 4:0 bio bolji od Štutgarta na svom terenu, dok je Herta dobila Frankfurt u Berlinu rezultatom 2:0.