AP PHOTO

22:45 Fudbal 0

informer.rs | 03. 03. 2016.

(VIDEO) BARSELONA PREGAZILA RAJO! Het-trik Mesija, Suarez promašio penal

U poslednjem meču 27. kola Primere Barselona je sa 5:1 deklasirala Rajo Valjekano

Katalonci su zadržali osam bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Atletiko, a 12 više u odnosu na Real Madrid.

Pored šest golova na meču u predgrađu Madrida su viđena i dva crvena kartona, promašen penal i het-trik Lionela Mesija.

Već posle prvih 45 minuta meča bilo je jesno da će Barselona upisati novi trijumf. Valjekano je u 42. minutu ostao bez Ljorenta koji je dobio crveni karton, dok su gosti vodili sa 2:0 golovima Rakitića i Mesija za samo dva minuta.

Hrvatski reprezentativac je bio na pravom mestu pošto je golman Valjekana nesmotreno ispustio loptu, a Rakitić je iz peterca ubacio loptu u mrežu za 1:0. Samo minut kasnije Mesi je povukao kontru sa polovine terena, dao for za Nejmara koji je bio na ivici ofsajda, Brazilac je vratio Argentincu koji je rutinski poentirao za 2:0.

Mesi je u 53. povisio na 3:0, dok je domaće navijače četiri minuta kasnije obradovao Manućo. Međutim, Rajo je u 67. ostao i bez Viture, koji je dobio crveni i napravio penal, pa je Suarez imao šansu da poveća prednost "blaugrane" sa bele tačke, ali mu je golman odbranio udarac. Mesi je tri minuta kasnije dobru partiju kompletirao het-trikom za 4:1, a tačku stavio Arda Turan u 86 - 5:1.

Granada je sa 2:0 savladala Sporting za drugu pobedu u nizu u Primeri, dok ekipa iz Hihona ne zna za trijumf već šest mečeva. Hihon posle 27 kola ostaje na pretposlednjem mestu na tabeli sa 24 boda, dok Granada ima dva više.

Sva tri boda na gostujućem terenu osvojio je Betis za prekid serije od tri remija u nizu, pa je sada 13. sa 31. bodom, a Espanjol 31. sa 28 bodova.