Reuters

23:44 Fudbal 0

informer.rs | 27. 03. 16.

KASILJAS U ISTORIJI! Iker sa 166 utakmica za Španiju postavio novi evropski rekord!

Fudbaleri Rumunije i Španije odigrali su nerešeno 0:0 u prijateljskoj utakmici odigranoj u Klužu, a meč je obeležio golman "furije" Iker Kasiljas

Kasiljas je digrao 166. meč za Špance i tako je postao igrač sa najviše nastupa u istoriji evropskog fudbala za nacionalni tim. Oborio je rekord Vitalijsa Astafjevsa, koji je odigrao 165. utakmica za reprezentaciju Letonije.

Kasiljas je za “crvenu furiju” debitovao 3. juna 2000. godine protiv Švedske i do sad je osvojio jedno svetsko i dva evropska zlata.

Takođe, meč protiv Rumunije mu je bio čak 101. na kome nije primio gol za reprezentaciju što je takođe svetski rekord. Kasiljas je trenutno na 710 minuta u nizu bez primljenog gola za reprezentaciju, a imać priliku da sruši lični i španski rekord od 814 minuta.