10.04.2016

16:26

(VIDEO) VARDI STAVIO RUKU NA PEHAR! Lesterov novi korak ka tituli

Fudbaleri Lestera su u 33. kolu Premijer lige kao gosti pobedili ekipu Sanderlenda rezultatom 2:0 i tako se dodatno približili titulu

Heroj "lisica" je niko drugi do napadač Džejmi Vardi koji je postigao zlata vredne golove. Sjajni centarfor je prvi pogodak dao u 66. minutu, a drugi u petom minutu nadoknade vremena.

Ovo je bila peta uzastopna pobeda Lestera, a u prethodne četiri "lisice" lisice su slavile minimalnim rezultatom. Ekipa Klaudija Ranijerija je sada na deset bodova od drugoplasiranog Totenhema, koji danas igra derbi protiv Mančester junajteda.

Liverpul je sa rutinskih 4:1 savladao Stouk na "Enfildu".

Seriju golova otvorio je Moreno posle osam minuta igre, da bi u 22. Krkić izjednačio na 1:1. To je bilo sve što su uspeli "labudovi" da urade. Staridž je obezbedio vođstvo domaćinu do kraja poluvremena, dok je Origi sa dva gola u drugom delu meča dotukao nejaki Stouk za konačnih 4:1

PPREMIJER LIGA

33. kolo

Sanderlend - Lester 0:2 (0:0)
(Vardi 66, 90+5)

Liverpul -Stouk 4:1 (1:1)
(Moreno 8, Staridž32, Origi 50, 65  - Krkić 22)

Totenhem - Mančester junajted 17.00

Vest Hem - Arsenal 3:3 (2:2)
(Kerol 44, 45+2, 52 - Ozil 18, Sančez 35, Košjelni 70)

Aston Vila - Bornmut 1:2 (0:1)
(Aju 85 - Kuk 45+2, King 74)

Kristal Palas - Norič 1:0 (0:0)
(Pančon 68)

Sautempton - Njukasl 3:1 (2:0)
(Long 4, Pele 38, Vanjama 55 - Tausend 65)

Svonsi - Čelsi 1:0 (1:0)
(Sigurdson 25)

Mančester siti - WBA 2:1 (1:1)
(Aguero 19, Nasri 66 - Sensenjo 6)

Tabela: Lester 72, Totenhem 62, Arsenal 59, Mančester siti 57, Mančester junajted 53, Vest Hem 52, Sautempton 50, Liverpul 48...

Nastavljeni razgovori vlasti i opozicije o izbornim uslovima!

U Skupštini Srbije nešto posle 13.00 časova počeo je sastanak predsednice Skupštine Srbije Ane Brnabić sa predstavnicima poslaničkih grupa, političkih stranaka nacionalnih manjina i udruženja, radi konsultacija oko obrazovanja radnih grupa za unapređenje izbornog procesa i uvid, kontrolu i reviziju Jedinstvenog biračkog spiska.

26.04.2024

14:13

"U minuti žena može da izgubi od 30 do 40 odsto krvi!" Ginekolog otkriva od čega je preminula porodilja u Vranju

Više javno tužilaštvo u Vranju saopštilo je juče da je obdukcija pokazala da je uzrok smrti porodilje M. A iz okoline Preševa 17. aprila, ruptura materice sa posledičnim iskrvarenjem i da bi se u tom slučaju moglo raditi o krivičnom delu nesavesnog pružanja lekarske pomoći koje se zbog smrtne posledice može kvalifikovati kao teško delo protiv zdravlja ljudi.