25.06.2016

23:32

(VIDEO) KVAREŽMA POSLAO HRVATE KUĆI! Portugalci kaznili promašaje "vatrenih" i prošli u četvrtfinale - 1:0

Reprezentativci Portugalije plasirali su se u četvrtfinale Evropskog prvenstva tako što su posle produžetaka eliminisali Hrvate golom Rikarda Kvarežme u 117. minutu

Utakmica koja je, ako se uzmu u obzir imena reprezentacija, obećavala kvalitetan fudbal, nije donela puno toga dobrog.

Gotovo neverovatno zvuči podatak da za 90 minuta nije viđen nijedan udarac u okvir gola.

Ipak, bliži pogotku bili su hrvatski fudbaleri, koji su nekoliko puta pretili Patrisiju, ali su lopte odlazile pored gola. Promašivali su Brozović, Mandžukić, a možda i najbolju šansu propustio je Vida sredinom drugog poluvremena.

Kada je reč o Portugalcima jedino vredno pomena je udarac Pepea još u prvom poluvremenu. Kristijano Ronaldo, koji se u prethodnim mečevima ispucavao, za 90. minuta nijednom nije šutnuo na gol "vatrenih" što zvuči nestvarno.

I u produževcima su se ređale prilike za Hrvate, Vida je ponovo mogao da bude strelac. Ipak, najbolju priliku propustio je Perišić, koji je pogodio prečku u 116. minutu.

Usledila je surova kazna, a egzekutor je bio Rikardo Kvarežma koji je pokupio otpadak posle udarca Ronalda i doneo veliku radost Portugalcima, a tugu Hrvatima.

Portugalci će u četvrtfinalu igrati protiv Poljske, koja je izbacila Švajcarce posle penala.

(VIDEO) OVAKO SU HRVATI NERVIRALI RONALDA! Da li će opet koristiti istu taktiku?

HRVATSKA - PORTUGALIJA 0:1 (0:0, 0:0)

Strelac: Kvarežma u 117. minutu

Stadion: "Feliks Boler" (Lans). Sudija: Karlos Velasko Karbaljo (Španija).

Hrvatska: Subašić, Srna, Vida, Ćorluka, Strinić, Badelj, Modrić, Brozović, Rakitić, Perišić, Mandžukić.

Portugalija: Patrisio, Sedrik, Pepe, Fonte, Gereiro, V. Karvaljo, A. Silva, Žoao Mario, Andre Gomeš, Nani, Ronaldo.

Drugi produžetak:

- 117'. GOL! Portugalija je povela golom Kvarežme! Stigla je Hrvate kazna za brojne promašaje! Nani je dodao loptu Ronaldu, čiji je udarac Subašić odbranio, ali se lopta odbila pravo na glavu Kvarežme koji se samo poklonio i doneo vođstvo svom timu.

- 116'. Napadaju Hrvati, ne žele produžetke, ali Perišić nije bio precizan. U nastavku akcije je isti igrač pogodio prečku.

- 112'. Opet su imali hrvati priliku, i ponovo je Vida bio neprecizan. Ukoliko "vatreni" izgube zna se koga će navijači kriviti.

Reuters

Prvi produžetak:

- 105'. Ništa zanimljivo se do kraja prvog produžetka nije dogodilo posle pokušaja Kalinića.

- 96'. Pravo niotkuda, prilika za Nikolu Kalinića, ali napadač nije najbolje šutirao.

- 90+1. Centrirao je Darijo Srna sa desne strane, ali je Pepe u poslednjem trenutku intervenisao ispred Kalinića.

- 74'. Ponovo period bez ikakvih dešavanja na terenu. Najbolji igrač Portugalije je potpuno "odsečen" i nije uputio nijedan udarac u gol.

- 61'. Još jednu šansu su propustili Hrvati. Ovoga puta je Vida bio najbolji u skoku, ali je malo nedostajalo da defanzivac "vatrenih" zatrese mrežu.

- 52'. Najbolja prilika na utakmici, ali Brozović ostao "kratak". Da je vezista "vatrenih" zahvatio loptu glavom, Patrisio bi verovatno vadio loptu iz mreže.

- 29'. Prvi udarac Hrvata ka protivničkom golu, probao je Perišić, ali pored gola.

Reuters

- 25'. Pepe je šutirao glavom posle centaršuta iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla iznad prečke.

- 15'. Prva kakva takva prilika za Portugalce, koji su zapretili posle kornera, ali je intervenisala odbrana Hrvata.

- 7'. Oba tima su u ovaj susret ošla oprezno. Ni jedni ni drugi ne srljaju sa napadima.