Reuters

18:35 Fudbal 0

Beta | 26. 06. 2016.

DEŠAN UNOSI LUDILO U EKIPU: Svima je teško, a neki su Hrvate videli u finalu!

Selektor fudbalske reprezentacije Francuske Didije Dešan rekao je da je njegova ekipa ostvarila cilj plasmanom u četvrtfinale Evropskog prvenstva

- Bilo nam je teško, ali ostvarili smo cilj. Penal na početku utakmice nam je otežao, bili smo napeti, ali i Irci su zaista dobro igrali u prvom poluvremenu. Srećan sam zbog navijača, koji su nas podržavali, napravili su sjajnu atmosferu. Svima na turniru je teško, juče su odigrane tri utakmice, bilo je mnogih koji su Hrvatsku videli u finalu. Ne bi trebalo kalkulisati, igračima je potrebna disciplina, ali ponekad je bolje da unesete malo ludila - dodao je selektor Francuske.

Francuska se plasirala u četvrtfinale Evropskog prvenstva, čiji je domaćin, pošto je posle preokreta pobedila Irsku sa 2:1. Irska je povela u drugom minutu golom Robija Brejdija iz penala, a pobedu domaćima doneo je Antoan Grizman golovima u 58. i 61. minutu

(VIDEO) GRIZMAN RAZBIO IRCE ZA SAMO TRI MINUTA! Francuska posle preokreta do četvrtfinala EP - 2:1