13.07.2016

22:04

(VIDEO) KVALIFIKACIJE ZA LŠ: Crnogorci pred eliminacijom, u Ljubljani 7 golova

Fudbaleri Rosenborga i Ludogoreca u prvim mečevima 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona ostvarili su pobede te sa dva gola prednosti dočekuju revanš utakmice

Norveški tim savladao je švedski Norčeping sa 3:1, pa ne bi trebalo da ima problema za nedelju dana u drugoj utakmici. Svi golovi su pali tokom drugih 45 minuta utakmice.  Ejolfson je pogodio u 48, onda su za tri minuta pala dva gola, od 62. do 65. preko Helanda i De Lanlaja, dok je Anderson ublažio poraz u 70. minutu.

Crnogorska Mladost je na pragu eliminacije. Ludogorec je dobio Podgoričane sa 2:0 golovima Motija i Lukokija, pa će za nedelju dana u Podgorici biti u odličnoj prednosti.

Posao posle prvog meča završio je Kopenhagen koji je sa 3:0 pobedio Krusejderse u Severnoj Irskoj golovima Santandera, Falka i Kornelijusa. Duel Žalgirisa i Astane završen je bez golova, a meč u Albaniji između Partizanija i Ferencvaroša je okončan takođe bez pobednika - 1:1.

Olimpija je u Ljubljani poražena od Trenčina sa 4:3. Slovaci su sva četiri pogotka dali za 32 minuta igre. Goleadu je otvorio Lorens u  4. minutu meča, dva minuta je pogodio Kalu, posle 20 minuta je bilo 3:0,  a Holubek je u 32. gostima doneo 4:0. Slovenci su  golovima Zajca i Velikonja do kraja poluvremena smanjili na 4:2. Domaćin je do kraja utakmice još jednom zatresao mrežu, ali snage bar za izjednačenje nije imao.

LIGA ŠAMPIONA

2. kolo kvalifikacija

Sreda:

Žalgiris (Litvanija) – Astana (Kazahstan) 0:0
Rozenborg (Norveška) – Norčeping (Švedska) 3:1 (0:0)
Ludogorec (Bugarska) – Mladost (Crna Gora) 2:0 (2:0)
Partizani (Albanija) – Ferencvaroš (Mađarska) 1:1 (0:0)
Krusejders (Severna Irska) - Kopenhagen (Danska) 0:3 (0:2)
Olimpija (Slovenija) – Trenčin (Slovačka) 3:4 (2:4)
Dandalk (Irska) – Hafnarfjordur (Island) 1:1 (0:0)

Utorak

Zrinjski (BIH) – Legija (Poljska) 1:1 (0:0)
Dinamo Tbilisi (Gruzija) - Alškert (Jermenija) 2:0 (0:0)
Karabag (Azerbejdžan) - Didelanž (Luksemburg) 2:0 (2:0)
Hapoel Ber Ševa (Izrael) - Šerif (Moldavija) 3:2 (1:1)
BATE Borisov (Belorusija) - SJK (Finska) 2:0 (1:0)
Linkoln (Girbraltar) - Seltik (Škotska) 1:0 (0:0)
TNS (Vels) - Apoel (Kipar) 0:0
Valeta (Malta) - Crvena zvezda (Srbija) 1:2 (1:0)
Salzburg (Austrija) - Lijepaja (Letonija) 1:0 (0:0)
Vardar (Makedonija) - Dinamo (Hrvatska) 1:2 (0:2)

(VIDEO) KVALIFIKACIJE ZA LŠ: Rodžersov Seltik na kolenima, Dinamu balkanski derbi

Šta se krije iza jezivog projekta "Lavanda"? Veštačka inteligencija napravljena zato da ubija! (VIDEO)

Gost "Info dana" bio je analitičar Saša Borojević. On je govorio o tome na koji način su povezani svi ratovi koji se trenutno rasplamsavaju po celom svetu. Evo kakve veze ima Balkan i Srbija sa projektima velikih sila. Uživo u program, putem vajber linka, uključio se i Dževad Galijašević, stručnjak za terorizam koji je komentarisao kompleksne odnose između Amerike i Izraela.