Autor: informer.rs

06.11.2016

16:54

(VIDEO) SERIJA A: Hrvat i Bosanac spustili "leteće magarce", Milan slavi rezervistu

Lider Serije A Juventus mučio se u duelu sa Kjevom ali je upisao i četvrti trijumf u šampionatu u pet poslednjih utakmica - 2:1. Milan je takođe sa 2:1 bio bolji od Palerma

"Stara dama" je slomila otpor domaćina tek posle 53. minuta igre, kada je Mandžukić pogodio za 1:0. Međutim, desetak minuta kasnije "leteći magarci" su uspeli da se vrate u igru pogotkom sa bele tačke pošto je Lihtštajner skrivio penal. Ali, stvar je 15 minuta pre kraja utakmice spasio Miralem Pjanić.

Juventus je poveo 2:1, sačuvao minimalac, te je prvi na tabeli Serije A sa 30 bodova.

Ni Milan nije lako savladao Palermo 2:1. "Rosoneri" su golom Susa stekli prednost 15 minuta nakon početka utakmice. Domaćin je preko Nestorovskog uspeo da se vrati u igru 20 minuta pre kraja meča.

Ali, da  gosti ne strepe do poslednjeg sudijskog zvižduka pobrinuo se rezervista Papadula, samo tri minuta pošto je ušao u igru, koji je na asistenciju Susa, strelca vodećeg gola, smestio loptu u mrežu za novo vođstvo Milana.

Do sigurne pobede došla je Atalanta koija je sa 3:0 golovima Gomeza, Kaldara i Kontija, sva tri su pala tokom prvog dela utakmice, savladala Sasuolo na gostovanju.

Sasuolu je ovo bio treći poraz u nizu u šampionatu, a Atalanti četvrti trijumf.

SERIJA A

12. kolo

Peskara - Empoli 0:4 (0:3)
(Makarone 12, 44, Pukareli 23,Saponara 89)
Kjevo - Juventus  1:2 (0:0)
(Pelisijer 66. pen - Mandžukić 53, Pjanić 75)

Torino - Kaljari  5:1 (3:1)
(Beloti 2, 59, Ljajic 11, Benasi 38, 51 - Melkiori 41)
Napoli - Lacio  1:1 (0:0)
(Hamšik 52 - Keita 54)
Tabela: Juventus 30,  Milan 25, Roma 23,Lacio 22, Atalanta 22, Napoli 21, Torino 19...

Šta se krije iza jezivog projekta "Lavanda"? Veštačka inteligencija napravljena zato da ubija! (VIDEO)

Gost "Info dana" bio je analitičar Saša Borojević. On je govorio o tome na koji način su povezani svi ratovi koji se trenutno rasplamsavaju po celom svetu. Evo kakve veze ima Balkan i Srbija sa projektima velikih sila. Uživo u program, putem vajber linka, uključio se i Dževad Galijašević, stručnjak za terorizam koji je komentarisao kompleksne odnose između Amerike i Izraela.