(VIDEO) HRVATIMA LEŽI ISLAND, Izrael razvalio Albaniju

AP/Photo

10:45 Fudbal 0

informer.rs | 13. 11. 2016.

Reprezentacija Hrvatske nastavlja da krči put ka plasmanu na Svetsko prvenstvo, pošto je u subotu uveče na praznom "Maksimiru" savladala Island sa 2:0

U derbiju četvrtog kola grupe I Hrvatska je u sudaru ekipa koje su igrale na minulom Evropskom prvenstvu pobedila Island i pokazala da joj ta selekcija potpuno "leži". Strelci za "vatrene" bio je Marselo Brozović u 15. i 90. minutu.

Na drugo mesto u grupi izbila je Ukrajina, koja se namučila kod kuće sa Finskom - 1:0. Strelac jedinog gola bio je Kravec u 24. minutu.

Turska je očekivano savladala Kosovo, ali samo sa 2:0. Burak Jilmaz je u 51. minutu doveo Turke u vođstvo, a pobedu je potvrdio Volkan Šen u 55. minutu.

Na tabeli vodi Hrvatska sa 10 bodova, Ukrajina ima 9, Island 7, Turska 5, a Finska i Kosovo po bod.

Reprezentacija Izraela napravila je iznenađenje lakom i ubedljivom pobedom u gostima nad Albanijom - 3:0. Istina, domaćin je već u 17. minutu ostao sa igračem manje posle isključenja Đimšitija. Albanci su meč završili sa devetoricom, jer je "pocrveneo" i Ertit Beriša u 55. minutu.

Eran Zahavi je iz penala u 18. minutu doveo Izrael u vođstvo, a mrežu Albanije tresli su i Danijel Einbinder u 66. i Eliran Atar u 84. minutu.

Španija i Italija su imale lak posao u ovom kolu, pa su igrale da poprave gol-razliku. "Crvena furija" je pobedila Makedoniju sa 4:0 (Velkovski 34ag, Vitolo 63, Monreal 84, Aduric 85).

"Azuri" su slavili u Lihtenštajnu sa 4:0 golovima Belotija u 11. i 44. minutu, Imobilea u 12. i Kandreve u 32. minutu.

Na tabeli Španija i Italija imaju po 10, Izrael 9 bodova, Albanija 6, dok su Makedonija i Lihtenštajn bez bodova.