22.11.2016

22:10

(VIDEO) SVET OVO NIJE VIDEO: U Dortmundu 12 golova, Real jedva, Juve preokrenuo!

Utakmica između Borusije i Legije u 5. kolu Lige šampiona je istorijska. Posle prvog poluvremena bilo je 5:2 za "milionere", koji su na kraju sa neverovatnih 8:4 rasturili goste na "Signal Iduna parku". Real Madrid je savladao Sporting teškom mukom 2:1, kao i Juventus Sevilju u Španiji - 3:1

Dortmund i Legija postavili su rekord elitnog takmičenja po broju golova! Do sada je najefikasniji bio duel iz 2003, u kojem je Monako savladao Deportivo La Korunju 8:3.

"Milionerima" je bio potreban trijumf za odlazak drugu fazu sa prvog mesta, a sigurno nisi ni sanjali da će meč okončati sa osam golova. Razbesnelo ih je vođstvo Legije pogotkom Prijovića posle 10 minuta, pa je Kagava za dva minuta dao dva gola, a golom Sahina u 20. minutu je bilo 3:1 za domaćina. Nije ni Legija odustajala, Prijović je smanjio na 3:2. Naravno, samo je dodatno ražestio Borusiju, pa su Dembele i Rojs za tri minuta dali dva gola i u 32. je bio neverovatnih 5:2 za Borusiju na poluvremenu. Istorijskih 5:2!

Ništa se nije promenilo ni tokom drugih 45 minuta. Dortmund i Legija nastavili su da igraju vaterpolo. Rojs je do kraja utakmice postigao još dva pogotka, u strelce se upisao i Polask, dok su s druge strane pogodili Kučaržik i Nikolić.

(Sidibe 48, Lemar 53 - Kejn 52)
Tabela: Monako 11, Leverkuzen 7, Totenhem 4, CSKA 3.

Grupa F
Dortmund - Legija 8:4 (5:2)
(Kagava 17, 18, Sahin 20, Dembele 29, Rojs 32, 52,90+3 Paslak 81 - Prijović 10, 24, Kučaržik 57, Nikolić 83)
Sporting - Real Madrid 1:2 ( 0:1)
(Silva 80pen - Varan 29, Benzema 87)
Tabela: Dortmund 13, Real Madrid 11, Sporting 3, Legija 1.

Grupa G
Kopenhagen - Porto  0:0
Lester - Klub Briž  2:1 (2:0)
(Okazaki 5, Marez 30pen - Iskerdo 53)
Tabela: Lester 13, Porto 8, Kopenhagen 6, Klub Briž 0.

Grupa H
Sevilja - Juventus  1:3 (1:1)
(Pareha 9 - Markizio 45pen, Bonući 84, Mandžukić 90+4)
Dinamo Zagreb - Lion 0:1 (0:0)
(Lakazet 72)
Tabela: Juventus 11, Sevilja 10, Lion 7, Dinamo Zagreb 0.

U drugom meču grupe F Real je savladao Sporting 2:1. Gosti su poveli pogotkom Varana, da bi Sporting ostao sa igračem manje u drugom delu igre. Ipak, domaćin je preko Silve sa penala izjednačio na 1:1, ali je Benzema u 87. spasao Real poraz.

Dortmund i Real Madrid ubedljivo idu u nokaut fazu Lige šampiona, Sporting i Legija će odlučivati o trećem mestu i plasmanu u LE.

U H grupi je Sevilja šokirala Juventus pogotkom Pareha u devetom minutu. Ali, Vaskez je dobio crveni u 36. minutu što je Juve iskoristio. Domaćin je u 45. napravio još jednu glupost, skrivio penal, a Markizio je izjednačio na 1:1. Italijani su ipak uspeli do kraja da preokrenu pogotkom Bonućija, a Mandžukić je postavio konačnih 3:1.

U Zagrebu je Lion uspeo tek u drugom delu utakmice da nađe put do mreže Dinama. Lakazet je postigao pobednički pogodak 1:0.

Juve ide dalje, prvi je sa 11 bodova.  Lion i Sevilja će se u poslednjem kolu boriti za drugu poziciju.

Prvi gol Lesteru u Ligi šampiona dao je Klub Briž u petom kolu, kada je smanjio rezultat na 2:1 posle golova Okazakija i Mareza.

Portu je bila potrebna pobeda protiv Kopenhagena za odlazak u nokaut fazu takmičenja, ali je na kraju bilo 0:0. Lester je overio plasman u narednu fazu, a Porto i Kopenhagen će u poslednjem kolu odlučivati o svojoj sudbini.

Iz grupe E Monako i Leverkuzen idu dalje, a Totenhem i CSKA će se u poslednjem kolu, u međusobnom duelu boriti za ''evropsko proleće'' u Ligi Evrope.

Bajer i CSKA su odigrali u Moskvi 1:1, dok je Monako savladao Totenhem 2:1. Falkao je promašio penal za Francuze u prvom poluvremenu, ali je domaćin ipak prvi poveo pogokom Sidibe. Kejn je poravnao na 1:1, a sve dileme rešio je samo minut kasnije Lamar koji je postavio konačnih 2:1.

Reuters

TOK UTAKMICA

Drugo poluvreme

90+4. GOL! Mandžukić overava trijumf Juventusa 3:1 protiv Sevilje.

90+3. GOL! Dortmund - Legija 8:4! Pao je rekord! Het-trik Rojsa.

87'. GOL! Real ponovo vodi golom Benzeme - 2:1.

84'. GOL! Juventus je preokrenuo na 2:1 sjajnim udarcem Bonućija.

83'. GOL! Ovo postaje malo smešno. Legija je smanjila na 7:4. Strelac četvrtog gola za Legiju je Nemanja Nikolić.

81'. GOL! "Desetka" u Dortmundu, koji vodi 7:3. Paslak je pogodio.

80'. GOL! Sporting je šokirao Real. Silva je izjednačio sa bele tačke na 1:1.

72'. GOL! Lion je uspeo da dođe do gola protiv Dinama u Zagrebu, Lakazet je bio strelac - 1:0.

64'. Sporting ostaje sa 10 igrača protiv Reala, Pereira je dobio crveni karton zbog udaranja Matea Kovačića bez lopte, koji je malo teoatralnnije odreagovao.

57'. GOL! Kučaržik, na asistenciju Radovića, postiže i deveti pogodak na Vestfalenu, kojim Legija smanjuje na 6:3.

53'. GOL! Iskerdo je pogodio za Briž protiv Lestera i smanjio na 2:1.

53. GOL! Monako vraća vođstvo protiv Sparsa - 2:1.

52. GOL! Totenhem je izjednačio na 1:1.Kejn poravnava sa penala.

52'. GOL! Dortmund ne staje. Rojs je dao svoj drugi gol za 6:2.

48'. GOL! Monako je pronašao put do mreže Totenhema i vodi 1:0 golom Sidibea.

Reuters

Prvo poluvreme

45'. GOL! Juventus je izjednačio na 1:1 protiv Sevilje. Penal za Juve, pao je Bonući, a egal donosi Markizio.

36'. Sevilja igra sa igračem manje pošto je Vaskez za šest minuta dobio dva žuta kartona.

32. GOL! Dortmund vodi 5:2. Marko Rojs je pogodio za neverovatnih 5:2 već u prvom poluvremenu!

30'. GOL! Lester duplira na 2:0 protiv Briža. Strelac je Marez sa penala.

29'. GOL! Ludnica u Dortmundu! Dembele je povećso na 4:2.

29'. GOL! Real stiže do prednosti. Varan je odbradovao Madriđane. Posle gužve nastale na centaršut iz prekida sjajno se snašao Varan i izbegao ofsajd.

24. GOL! Prijović je drugim golom smanjio u Dortmundu na 3:2.

20. GOL! Rafal Dortmunda, koji vodi 3:1 protiv Legije. Sahin je strelac.

18'. GOL! Preokret. Dortmund vodi 2:1, ponovo Kagava jedva je prošao minut od prvog pogotka. Ponovo katastrofalna odbrana Legije.

17'. GOL! Kagava donosi egal Dertmundu. Očajno je reagovala odbrana gostiju, a Japanac ostao sam na drugoj stativi.

11'. Penal za Monako u 11. minutu, ali nije ga iskoristio Radamel Falkao! Ugo Loris je uspeo da odbrani njegov šut.

10'. GOL! Povela je i Legija na gostovanju Borusiji Dortmund. Strelac je Prijović.

9'. GOL! Sevilja vodi. Prva šansa na utakmici i domaćin vodi golom Pareha.

5'. GOL! Lester već ima prednost. Strelac je bio Okazaki.

3'. Dobra šansa za Sporting, na vreme je reagovao Ramosa, ali je svejedno neko od igrača domaćina bio u ofsajdu.

Reuters

- Lazar Marković je među rezervama Sportinga, dok je Miroslav Radović je u startnoj postavi Legije.

- Andrija Pavlović je u startnoj postavi Kopenhagena.