07.12.2016

22:38

(VIDEO) HLADAN TUŠ U MADRIDU! Rojs poslao Real na drugo mesto, Porto razbio Lester za osminu finala

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda odigrali su nerešeno protiv Real Madrida (2:2) i tako sa prvog mesta prošli u osminu finala Lige šampiona, dok su "kraljevi" drugi u grupi

U derbiju večeri Real Madrid je na "Santijago Bernabeu" vodio sa 2:0 protiv Borusije iz Dortmunda, ali su gosti uspeli da došu do boda golom Marka Rojsa u 88. minutu i obezbede prvo mesto u grupi pred žreb 12. decembra.

Pogodak Rojsa bio je i 21. "milionera" ove sezone, što je novi rekor grupne faze elitnog takmičenja.

Legijin vezni igrač Giljerme protiv Sportinga postigao je 800. gol Brazilaca u Ligi šampiona.

Prethodno je prednost Realu doneo dvostruki strelac Karim Benzema. Francuz je dogurao do 50 golova u Ligi šampiona i na večnoj listi izjednačio se da Tijerijem Anrijem. Više od njega postigli su samo Rud van Nistelroj, Raul Gonzales, Kristijano Ronaldi i Lionel Mesi.

Fudbaleri Porta i Sevilje kompletirali su listu učesnika osmine finala Lige šampiona. Portugalci su na svom terenu deklasirali Lester sa 5:0, dok je Sevilji bod protiv direktog rivala Liona (0:0) bio dovoljan za nastavka takmičenja.

U ostalim mečevima Bajer je u meču za prestiž ubedljivo savladao Monako (3:0), Juventus je u Torinu bio bolji od zagrebačkog Dinama (2:0), dok je Totenhem bio bolji od CSKA - 3:1. Zoran Tošić je bio asistent za jedini gol "armejaca" koji je postigao Džagoev.

Legija je pobedom protiv Sportinga (1:0) obezbedila treće mesto u grupi i nastavak takmičenja u Ligi Evrope, a za Poljake su igrali Miroslav Radović i Aleksandar Prijović.

Reuters

LIGA ŠAMPIONA

6. kolo

Sreda

E grupa:
Totenhem - CSKA Moskva 3:1
(Ali 38, Kejn 45+1, Akinfejev 77 (ag) - Dzagoev 33)
Bajer Leverkuzen - Monako 3:0
(Jurčenko 30, Brant 48, De Santis 82 (ag))

Tabela: Monako 11, Bajer 10, Totenhem 7, CSKA 3.

F grupa:
Real Madrid - Borusija Dortmund 2:2
(Benzema 28, 53 - Obamejang 61, Rojs 88)
Legija - Sporting Lisabon 1:0
(Giljerme 30)

Tabela: Borusija 14, Real 11, Legija 4, Sporting 3.

G grupa:
Porto - Lester siti 5:0
(Silva 6, 64, Korona 26, Brahimi 44)
Klub Briž - Kopenhagen 0:2
(Mečele 9 (ag), Jorgensen 15)

Tabela: Lester siti 13, Porto 11, Kopenhagen 9, Klub Briž 0.

H grupa:
Juventus - Dinamo Zagreb 2:0
(Iguain 52, Rugani 73)
Lion - Sevilja 0:0

Tabela: Juventus 14, Sevilja 11, Lion 8, Dinamo 0.

TOK MEČEVA

- 88'. Gol u Madridu! Rojs je izjednačio rezultat i vratio svoj tim na prvo mesto u grupi - 2:2.

- 82'. Leverkuzen vodi protiv Monaka sa 3:0, a golman gostiju Morgan De Santis je postigao autogol.

- 78'. Stativa u Madridu! Kristijano Ronaldo je imao sjajnu priliku, ali se okvir gola isprečio. Ostalo je 2:1 za Madriđane.

- 77'. Čini se da je i Totenhem zatvorio utakmicu. Pevci su poveli 3:1 protiv CSKA, a Akinfeev je postigao autogol.

- 77'. Petarda u Lisabonu! Potpuni debakl Lestera, a peti gol za Porto delo je Žote - 5:0.

- 73'. Može se reći da je Juventus rešio pitanje pobednika, a ujedno i osigurao prvo mesto u grupi. Rugani je postigao drugi gol protiv Dinama - 2:0.

- 64'. Porto nema nameru da se zaustavi! Silva je postigao svoj drugi gol protiv Lestera - 4:0.

- 61'. Evo neizvesnosti u Madridu! Obamejang je smanjio prednost Reala, i sada će biti zanimljivo - 2:1.

- 53'. Real izgleda završava posao kada je u pitanju prvo mesto. Benzema je ponovo bio koban za Dortmund - 2:0.

- 51'. Juventus je probio bedem Dinama iz zagreba. Dugo je trebalo "staroj dami" da načne goste, a mučenje je prekinuo Iguain.

- 45+1'. Totenhem je preokrenuo! Hari Kejn je doneo vođstvo "pevcima" u finišu prvog dela igre.

- 44'. Porto je praktično rešio pitanje pobednika i obezbedio prolaz među 16 najboljih. Brahimi je postigao treći gol za tim iz Lisabona - 3:0.

- 39'. Nije dugo trajala radost "armejaca" pošto je Dele Ali posle samo šest minuta izjednačio  - 1:1.

- 33'. Iznenađenje u Londonu. CSKA je poveo protiv Totenhema golom Džagoeva - 1:0.

- 30'. Još jedan gola na isteku pola sata igre. Bajer Leverkuzen je stekao prednost protiv Monaka, a podogio je Jurčenko - 1:0.

- 30'. Legija vodi protiv Sportinga, a strelac je Giljerme. Miroslav Radović je u startnoj postavi poljskog šampiona, kao i Prijović - 1:0.

- 28'. Real je došao do vođstva protiv Borusije, a mrežu "milionera" zatresao je Benzema posle asistencije Karvahala - 1:0.

- 26'. I Porto je duplirao prednost, a strelac drugog gola za "zmajeve" bio je Korona - 2:0.

- 15'. Novi gol Kopenhagena, strelac za Dance je Jorgensen - 2:0. Srpski reprezentativac u danskom timu Andrija Pavlović se našao u startnoj postavi, i već u desetom minutu je dobio žuti karton.

- 9'. Odmah je odgovorio i Kopenhagen koji je poveo protiv Briža, i to autogolom Mičela. To je ipak slaba uteha za Dance, jer ukoliko Porto pobedi, oni neće proći u narednu fazu takmičenja.

- 6'. Prvi gol na večerašnjim mečevima postigao je Porto! Silva je strelac za Portugalce, a ovaj rezultat garantuje timu iz Lisabona prolaz u osminu finala.