22.12.2016

23:13

(VIDEO) SERIJA A: Roma slavila posle preokreta, goleada na "Artemio Frankiju"!

Fudbaleri Rome pobedili su na svom terenu ekipu Kjeva sa 3:1, dok su Fiorentina i Napoli odigrali nerešeno - 3:3, u 18. kolu italijanske Serije A

Džonatan de Guzman je doneo prednost Kjevu u 37. minutu, ali je Roma u nastavku meča uspela da preokrene rezultat i slavi.

Stefan El Šaravi je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena izjednačio na 1:1, prednost Romi je doneo Edin Džeko pogotkom u 52. minutu, da bi Dijego Peroti u 93. minutu bio siguran sa penala.

Roma je upisala 12. pobedu od početka sezone i druga je na tabeli sa 38 bodova, odnosno ima četiri manje od prvoplasiranog Juventusa. Kjevo je, na drugoj strani, na 11. mestu sa 25 bodova.

U veoma uzbudljivom meču fudbaleri Fiorentine i Napolija odigrali su nerešeno 3:3. Napoli je poveo sjajnim pogotkom Lorenca Insinjea u 25. minutu, ali je Fiorentina golovima Federika Bernardeskija u 52. i 69. minutu preokrenula rezultat.

Izjednačenje Napoliju doneo je Dris Martens u 68. minutu, ali je Mauro Zarate osam minuta pre kraja meča pogodio za 3:2. Kada je izgledalo da će Fiorentina osvojiti sva tri boda, Napoli je ipak stigao do izjednačenja. Manolo Gabjadini je u 94. minutu bio siguran izvodjač jedanaesterca.

Nenad Tomović je odigrao ceo meč za Fiorentinu, a na drugoj strani je Nikola Maksimović u igru ušao u 43. minutu umesto povređenog Kirikeša. Napoli je treći na tabeli sa 35 boda, dok je Fiorentina deveta sa 27.

Kaljari je slavio proriv Sasuola sa 4:3, Palermo i Peskara su odigrali nerešeno 1:1, dok golova nije bilo na utakmici između Sampdorije i Udinezea.