15.01.2017

22:51

(VIDEO) HRVATI SRUŠILI JUVE! Fiorentina dobila "staru damu", kreće lov na lidera!

Fudbaleri Fiorentine savladali su u Firenci Juventus sa 2:1 u 20. kolu Serije A

Kalinić je u finišu poluvremena doneo prednost domaćinu koju je duplirao Badelj u 54. Lider Serije A je do kraja uspeo samo preko Iguaina da ublaži poraz.

Vola je na odmor otišla sa prednošću pošto je goste načela u 37.minutu. Bernadeski je asistirao Kaliniću nakon čijeg pogotka je proključao "Artemio Franki". U nastavku je Kalinić imao novu šansu, ali je ostalo 1:0. Neki minut kasnije, duplirana prednost "ljubičastih". Badelj je poslao loptu pored Bufona za 2:0

Ali, nisu dugo sačuvali to vođstvo. Odbrana domaćih je loše reagovala, pa je Gonzalo Iguain pogodio za 2:1. Juve je imao dovoljno vremena bar za izjednačenje, počeo je da pritiska, Fiorentina se povukla i organizovano branila i odbranila tri boda.

Nenad Tomović je pobedu Fiorentine ispratio sa klupe.

Juventus je pretrpeo četvrti poraz u sezoni, prednost se istopila, imaju samo bod više od Rome, doduše i zaostali meč sa Krotoneom 8. februara, pa se može reći da je prvenstvo opet otvoreno.