04.02.2017

17:23

(VIDEO) BUNDESLIGA: Bajern se okliznuo, Dortmund ukrotio "bikove"

Kiks Bajerna u 19. kolu Budeslige. Šalke je u Minhenu uspeo da odoli lideru šampionata i ostane neporažen 1:1

Poveo je Bajern pogotkom Roberta Levandovskog nakon devet minuta igre. Ali, još dok su Bavarci proslavljali vodeći pogodak gosti su se vratili u igru. Naldo je već u 13. minutu poništo vođstvo Bajerna i to lepim pogotkom iz slobodnog udarca i postavio konačnih 1:1.

Bajern je u finišu mogao do pobede, sjajnu priliku je u 85. minutu propustio Havi Martinez, dok je u nadoknadi vremena naš Matija Nastasić u poslednjem trenutku izbio loptu u korner.

Matija Nastasić je u ekipi Šalkes igrao od 59. minuta utakmice.

Derbi kola igrao se u Dortmundu, gde je Borusija uspela da pobedi najprijatnije iznenađenje dosadašnjeg dela Bundeslige, Lajpcig - 1:0.

Jedini gol delo je Pjera Emerika Obamejanga, koji je pogodio mrežu "crvenih bikova" u 35. minutu.

Menhengladbah je upisao drugi trijumf u nizu a bila su mu potrebna samo četiri minuta da povede protiv Frajburga 2:0, dok je na kraju bilo 3:0 za domaćina.

Do ubedljive pobede došao je Hofenhajm pošto je na svom terenu dobio Majnc 4:0. Goste je načeo Ut, a onda su u finišu meča za pet minuta domaćini sa dva nova gola definitivno otklonili sve dileme ko će do tri boda, na kraju je bilo 4.0.

Keln naših Miloša Jojića i Nevena Subotića, koji ovog puta nosu dobili šansu, slavio je sa 1:0 u duelu sa Volfsburgom.