Autor: informer.rs

21.02.2017

22:36

(VIDEO) LUDNICA U LIGI ŠAMPIONA: Spektakl na "Etihadu" i preokret Sitija, Atletiko slavio u Leverkuzenu!

Fudbaleri Mančester sitija su u prvom meču osmine finala Lige šampiona pobedili Monako sa 5:3, dok je Atletiko slavio u Nemačkoj protiv Bajera - 4:2

Dva neverovatna meča! U Mančesteru je Siti najpre poveo golom Sterlinga, da bi potom dva puta bio u zaostatku.

Monako je najpre izjednačio preko Falkaa, da bi potom Mbape doneo prednost "kneževima".

Mogao je Falkao da donese dva gola prednosti svom timu, ali mu je Vili Kabaljero odbranio udarac sa 11 metara. To je kaznio Aguero i doneo izjednačenje Stiju, međutim ekspresno je odgovorio Falkao svojim drugim golom.

Činilo se da će to slomiti "građane", ali je onda usledio tornado u režiji Gvardiolinih izabranika. Najpre je Aguero izjednačio, da bi potom Stouns doneo vođstvo domaćinu, a tačku na utakmicu, stavio je Sane.

Siti će tako u Monako poneti dva gola prednosti, iako se u jednom trenutku crno pisalo "građanima".

SITI - MONAKO 5:3 (1:2)

Strelci: Sterling u 26. i Aguero u 58. i 71, Stouns u 77. i Sane u 81. - Falkao u 32. i 61, Mbape u 40.  minutu

Mančester siti: Kabaljero, Sanja, Stouns, Otamendi, Fernandinjo, Jaja Ture, Silva, De Brujne, Sterling, Sane, Aguero.

Monako: Subašić, Sidibe, Glik, Rađi, Mendi, Fabinjo, Bakajoko, Silva, Lemar, Mbape, Falkao.

Dva gola razlike u prvom susretu ima i Atletiko Madrid, koji je pobedio Bajer Leverkuzen sa 4:2.

"Jorgandžije" su povele 2:0 golovima Nigeza i Grizmana, a nadu domaćinu vratio je Belarabi.

Gameiro je ponovo doneo dva gola prednosti gostima, ali je "aspirindžije" u život vratio crnogorski reprezentativac Stefan Savić.

Ipak, dileme oko pobednika otklonio je Fernando Tores golom u 86. minutu.

BAJER - ATLETIKO M. 2:4 (0:2)

Strelci: Nigez 17, Grizman 25, Gameiro u 58. i Tores u 86. - Belarabi u 48. i Savić u 68. (ag)

Leverkuzen: Leno, Henrihs, Dragović, Toprak, Vendel, Belarabi, Arangiz, Kampl, Brant, Haverc, Čičarito.

Atletiko Madrid: Moja, Vrsaljko, Savić, Himenez, Luiz, Koke, Gabi, Saul, Karasko, Grizman, Gameiro.

APphoto

TOK MEČEVA

- 86'. GOL! Atletiko je jednom nogom u četvrtfinalu! Madriđani su poveli 4:2, a strelac je Tores.

- 84'. Veliku priliku imao je Falkao, koji je šutirao sa pet metara, ali je njegov udarac nogom odbranio Kabaljero.

- 81'. GOL! Neverovatna utakmica, Mančester siti sada vodi 5:3! Liroj Sane je strelac posle asistencije Aguera.

- 77'. Potpuni preokret Sitija! Džon Stons je strelac za ekipu Pepa Gvardiole. De Brujne je izveo prekid, Jaja Ture malo okrznuo loptu, tek toliko da ona dođe do Stounsa, kojem nije bilo teško da sa nekoliko metara zatrese mrežu gostiju.

- 71'. Novi gol u Mančesteru! Svoj drugi je postigao Aguero i tako doneo izjednačenje Sitiju - 3.3.

- 68'. GOL! Leverkuzen je smanjio vođstvo gostiju, a autogol je postigao defanzivac Atletika Stefan Savić - 3:2.

- 61'. GOL! 3:2 za Monako! Falkao se iskupio za promašeni penal. Kolumbijac je najpre izbacio iz igre Stonsa, a onda majstorski "bocnuo" loptu i lobovao Kabaljera.

- 58'. 2:2 na "Etihadu"! Serhio Kun Aguero je postigao pogodak, a obilatu pomoć je imao od Subašića koji je nespretno intervenisao.

- 58'. 3:1 za Atletiko u Leverkuzenu! Kevin Gamerio je za razliku od Falkaa bio precizan sa bele tačke.

- 50'. Falkao je promašio penal! Mogao je Monako do dva gola prednosti, ali Kolumbijac je očajno izveo jedanaesterac, a Kabaljero je uhvatio "živu" loptu.

- 48'. Gol u Leverkuzenu, Bajer je smanjio prednost gostiju. Strelac za "aspirindžije" bio je Karim Belarabi.

- 40'. GOL! Monako je poveo 2:1 u Mančesteru. Mat u dva poteza - Sidibe je poslao dugu loptu ka Mbapeu, koji je rutinski poslao loptu pored Kabaljera.

- 35'. Pao je Aguero u kaznenom prostoru gostiju posle kontakta sa golmanom Subašićem, svi su tražili penal, ali je Argentinac dobio žuti karton zbog simuliranja.

- 32'. GOL! Monako je stigao do izjednačenja na "Etihadu"! Strelac za "kneževe" bio je Radamel Falkao - 1:1.

- 26'. GOL! Poveo je Mančester siti! Strelac za "građane" je Rahim Sterling.

- 25'. GOL! 2:0 za Atletiko Madrid, a strelac je Antoan Grizman. Ne piše se dobro "aspirindžijama".

- 23'. Aguero je propustio veliku priliku. Argentinac nije zahvatio loptu sa svega pet petara.

- 17'. GOL! Atletiko Madrid je poveo 1:0 protiv Leverkuzena, a prvi gol na večerašnjim mečevima postigao je Saul Nigez.

- 12'. Poništen gol Sitija zbog ofsajda Sterlinga. Dobra akcija "građana", ali je Krilni napadač ipak bio u nedozvoljenoj poziciji pre nego što je asistirao do Sanea koji je zatresao mrežu Lenoa.

- 9'. Prvu kakvu takvu priliku u Leverkuzenu imali su gosti. Karasko je prošao po desnoj strani, centrirao, ali je u posoednjem treutku intervenisala odbrana Bajera.

- 8'. Monako je počeo ofanzivnije u prvih nekoliko minuta, ali je potom Siti preuzeo inicijativu.

Bora Solunac udario na Đilasa, Ponoša i Miloša Francuza: Teško će objasniti kako to da su uslovi u Beogradu loši, a u Srbiji dobri!

Borislav Novaković iz Narodnog pokreta Srbije, poznatiji kao Bora Solunac, rekao je da su sva tri zahteva koja je opozicija imala ispunjena i istakao da će Miloš Jovanović, Zdravko Ponoš i Dragan Đilas teško odbraniti narodu to što u Beogradu bojkotuju izbore jer kažu da ne postoje dobri izborni uslovi, dok u Srbiji izlaze na lokalne izbore.