22.02.2017

22:35

(VIDEO) LIGA ŠAMPIONA: Juventus završio pola posla, Lester izborio nadu za revanš

Fudbaleri Juventusa već su jednom nogom u četvrtfinalu Lige šampiona, pošto su večeras kao gosti pobedili Porto sa 2:0, dok je Lester postigao gol nade u porazu od Sevilje pred revanš u Engleskoj - 2:1

Sevilja je imala sve u svojim rukama da već večeras završi posao. Imala je vođstvo od 2:0, imala je u prvom poluvremenu penal na 0:0 i promašila ga...

Lester se maltene nije video na terenu, ali trenutak nepažnje je skupo koštao španski tim, pošto je Džejmi Vardi postigao pogodak koji "lisicama" daje nadu da mogu u revanšu da izbore prolaz u četvrtfinale Lige šampiona.

Crnogorac Stevan Jovetić se nije upisao u strelce u timu Sevilje, ali je najzaslužniji za drugi gol njegovog tima.

Za Juventus je pola puta do četvrtfinala već pregaženo. Porto je imao maler da je već posle 27 minuta ostao sa igračem manje, jer je isključen Aleks i uspevao je da do 70. minuta odoleva napadima italijanskog prvaka.

Ali, "Stara dama" nije udarila jednom, već dva puta u samo tri minuta: najpre je rezervista Marko Pjaca doveo Juventus u vođstvo, da bi odmah potom Dani Alveš duplirao prednost i doneo veliku zalihu Torinezima pred revanš.

SEVILJA - LESTER 2:1 (1:0)

Strelac: Sarabija u 25. i Korea u 62. minutu za Sevilju, a Vardi u 73. za Lester.

Stadion: "Sančez Pishuan". Sudija: Klemen Turpan (Francuska).

SEVILJA: Riko, Rami, Lengle (od 55. Kariso), Eskudero, Marijano, N'Zonzi, Sarabija, Vitolo, Nasri, Jovetić, Korea (od 63. Ibora)

LESTER: Šmajhel, Simpson, Morgan, Hut, Fuks, Drinkvoter, Ndidi, Olbrajton (od 88. Amarti), Marez, Musa (od 58. Grej), Vardi.

PORTO - JUVENTUS 0:2 (0:0)

Strelac: Pjaca u 72. i Alveš u 74. minutu.

Stadion: "Dragao". Sudija: Feliks Brih (Nemačka).

PORTO: Kasiljas, Maksi, Felipe, Markano, Aleks, Danilo, Herera, Neveš (od 61. Korona), Brahimi (od 73. Žota), Silva (od 28. Lajun), Soareš.

JUVENTUS: Bufon, Lihtštajner, Barzalji, Kjelini, Sandro, Kedira, Pjanić, Kvadrado (od 67. Pjaca), Dibala (od 86. Markizio), Mandžukić, Iguain.

TOK MEČEVA:

Kraj.

88. PREČKA! Adil Rami (Sevilja) je nebeski skočio posle kornera i pogodio gornji deo prečke Lesterovog gola!

- Hrvatski fudbaler Marko Pjaca je postigao prvi gol u dres Juventusa, ali trenutak nije mogao da bude bolji!

83'. ZICER za Vitola, ali golman Lestera Šmajhel je napravio još jedno čudo i spasio svoj gol!

80'. Pada Jovetić u šesnaestercu Lestera, ali sudija Turpan pokazuje da se igra nastavi.

74'. GOL! Drugi gol za tri minuta za Juventus! Dani Alveš je povisio na 2:0 i doneo ogromnu prednost italijanskom timu pred revanš u Torinu.

72'. GOL! Lester se vraća u igru u Sevilji! Džejmi Vardi je smanjio na 2:1 i vratio nadu Lesteru!

72. GOL! Marko Pjaca samo što je ušao ui igru doveo je Juventus u vođstvo protiv Porta!

66'. Gonzalo Iguain (Juventus) se oprobao, međutim, rezultat u Portu i dalje je 0:0.

62'. GOL! Korea donosi Sevilji vođstvo od 2:0, ali je više od pola posla uradio Stevan Jovetić, koji je sjajno uposlio saigrača, a ovaj je poslao loptu pod prečku!

\ by Gol-Live

60'. Nema uzbuđenja za sada u Portugalu, Juventus kontroliše utakmicu, Porto umešno čuva svoju mrežu.

60'. Drinkvoter (Lester) je šutirao, lopta je zakačila jednog igrača Sevilje i završila tik pored stative u korneru.

56'. Sarabija je pokušao da duplira prednost Sevilje, lopta je fijuknula pored stative.

50. STATIVA! Gotovo iz mrtvog ugla Vitolo je uspeo da provuče loptu pored golmana Lestera Šmajhela, ali je stativa spasla Engleze ovog puta!

47'. Herera (Porto) je pokušao da iznenadi Bufona, ipak rezultat na "Dragau" ostaje 0:0.

Reuters

Kraj prvog poluvremena

45+1'. STATIVA! Paulo Dibala je promašio najbolju šansu za Juventus na utakmici!

45+1'. Vitolo i Koreja su se sudarili ispred gola Lestera i tako upropastili dobru priliku za gol.

42'. Juventus pokušava na najjednostavniji način: igrom po bokovima, razvlačenjem linija Porta do maksimuma, ali Portugalci, za sada, uspešno čuvaju svoj gol.

37'. Dobar udarac Koreje (Sevilja) sa 17 metara, golman Lestera Šmajhel ponovo briljantan!

32'. Preti Juventus! Pjanić se oprobao sa distance, ipak legendarni Kasiljas je zaustavio taj udarac.

27'. CRVENI karton za Porto! Aleks Telješ je dobio dva žuta kartona za manje od pola sata igre i ostavio svoj tim na cedilu!

AP/Photo

26'. Umalo da Sevilja duplira prednost! Šutirao je Jovetić sa 25 metara, lopta je pogodila Huta u leđa i promenila smer, a Šmajhel je jedva uspeo da je skrene u korner.

25'. GOL! Vodi Sevilja! Pablo Sarabija se ubacio iza leđa odbrane Lestera, sjajno skočio i poslao loptu glavom u gol

22'. Šmajhel je ponovo zablistao! Eskudero je odlično tukao sa ivice šesnaesterca, međutim, golman Lestera je još jednom sjajno reagovao.

15'. Prva ozbiljna šansa u Portu, imao je Juventus. Tukao je Aleks Sandro, ali nije pogodio mrežu "zmajeva".

BRANI ŠMAJHEL! Korea je uzeo loptu, tukao po sredini, a golman Lestera je uhvatio maltene živu loptu!

13'. PENAL! Sevilja ima šansu da povede! Morgan je oborio Koreu.

11'. Mogao je Jovetić mnogo bolje da reaguje u šansi...

10'. Pokušao je Pjanić (Juventus) sa distance, ali je njegov šut izblokiran.

6'. Prvi udarac u Portu bio je delo Brahimija (Porto), lopta je otišla pored gola Juventusa.

5'. Snažan šut Fuksa (Lester) sa 18 metara, preko gola Sevilje.

3'. Sjajan udarac Pabla Sarabije (Sevilja) sa ivice šesnaesterca, lopta je zaparala gornji deo mreže.

Šta se krije iza jezivog projekta "Lavanda"? Veštačka inteligencija napravljena zato da ubija! (VIDEO)

Gost "Info dana" bio je analitičar Saša Borojević. On je govorio o tome na koji način su povezani svi ratovi koji se trenutno rasplamsavaju po celom svetu. Evo kakve veze ima Balkan i Srbija sa projektima velikih sila. Uživo u program, putem vajber linka, uključio se i Dževad Galijašević, stručnjak za terorizam koji je komentarisao kompleksne odnose između Amerike i Izraela.