26.02.2017

18:08

(VIDEO) MESI POKORIO "KALDERON"! Barsa srušila Atletiko - kreće trka sa Realom!

Fudbaleri Barselone su u 24. kolu španske Primere pobedili madridski Atletiko sa 2:1, a odlučujući gol postigao je Lionel Mesi u 86. minutu

Katalonci su se ovom pobedom definitivno vratili u život i ponovo se uključili u trku za šampionsku titulu.

Barselona sada ima 54 boda i izbila je na prvo mesto, dok Sevilja i Real imaju po 52, ali Madriđani imaju i dva meča manje.

Golova nije bilo u prvom poluvremenu duela na "Visente Kalderonu", ali je bilo prilika na obe strane.

Međutim golmani Jan Oblak na jednoj i Mark Andre ter Štegen na drugoj su bili fantastični i branili sve, čak i one lopte koje su već svi videli u golu.

U nastavku su gosti prvi postigli pogodak i to preko Rafinje koji je zatresao mrežu "jorgandžija" u 64. minutu.

Ipak, kratko je trajaj radost Katalonaca, pošto je Dijego Godin šest minuta kasnije postigao izjednačujući pogodak.

Kada su svi očekivali da se duel završi nerešenim rezultatom, Mesi je odlučio da ne bude tako. Argentinac je u 86. minutu, posle velike gužve u kaznenom prostoru domaćeg tima, ćušnuo loptu iza leđa Oblaka.

Atletik Bilbao je bio uspešniji od Granade sa 3:1, dok su Sporting i Selta podelili bodove - 1:1. Nemanja Radoja je odigrao ceo meč za Seltu.