26.03.2017

23:02

(VIDEO) KVALIFIKACIJE ZA SP: Poljaci slavili u Podgorici, Nemci nastavili teror!

Fudbalska reprezentacija Nemačke nastavila je da niže pobede u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo, pošto je savladala Azerbejdžan kao gost sa 4:1, dok je Poljska slavila u Podgorici 2:1

Dva gola za Nemačku dao je Andre Širle, u 19. i 81. minutu, a po jedan Tomas Miler u 36. i Mario Gomes u 45.

Strelac za Azerbejdžan. na čijoj klupi je Robert Prosinečki, bio je Dimitrij Nazarov u 31. minutu i to je bio prvi gol koji je Nemačka primila u kvalifikacijama za Mundijal u Rusiji.

Nemačka je ubedljvo prva na tabeli Grupe C posle pet kola sa 15 bodova, sedam više od drugoplasirane Češke, koja je očekivano ubedljivo, sa 6:0 kao gost pobedila San Marino.

Česi su već na poluvremenu imali pet golova prednosti, a strelci su bili Antonin Barak u 17. i 25, Vladimir Darida u 19, Teodor Gebre Selasije u 26. i Mihael Krmenčik u 43. minutu. Konačan rezultat postavio je Darida iz penala u 77. minutu.

Češka je izbila na drugo mesto sa osam bodova, jednim više od Azerbejdžana i Severne Irske, koja će se večeras sastati sa Norveškom.

Engleska je nastavila sa dobrim rezultatima u Grupi F, pošto je kao domaćin sa 2:0 pobedila Litvaniju.

Strelci za Englesku bili su povratnik u nacionalni tim Džermejn Defo u 22. i Džejmi Vardi u 66. minutu.

Engleska je prva na tabeli sa 13 bodova, dok je Litvanija četvrta sa pet.

Reprezentacija Jermenije je u derbiju začelja na svom stadionu pobedila Kazahstan sa 2:0.

Strelci su bili Henrik Mhitarjan u 73. i Araz Ozbiliz u 75. minutu, a posao domaćinu je olakšan u 64, kada je isključen fudbaler Kazahstana Sergej Malji.

Jermenija je osvojila šesti bod i tako prestigla Rumuniju na tabeli Grupe E. Kazahstan je poslednji sa dva.

Fudbaleri Poljske savladali su Crnu Goru 2:1 u Podgorici, u derbiju petog kola Grupe E kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2018.

Poljaci su slavili "Pod goricom" pogotkom Lukaša Piščeka osmam minuta pre kraja susreta. Gosti su poveli pet minuta pre poluvremena preko Roberta Levandovskog, ali su "sokolovi" izjednačili golom Stefana Mugoše u 63, posle loše ofsajd zamke Poljaka.

Poljska se četvrtom pobedom učvrstila na čelu grupe sa šest bodova više od Crnogoraca, koji dele drugu poziciju sa Danskom.