Autor: informer.rs

15.04.2017

14:47

(VIDEO) LUDAČKI KRAJ DERBIJA U MILANU! "Rosoneri" golom u 97. minutu ukrali pobedu Interu!

Posle dramatične razvršnice fudbaleri Intera i Milana odigrali su 2:2 u derbiju "Dela Madonina"

"Nerazuri" su tokom poslednjih desetak minuta prvog poluvremena stekli dva gola prednosti, preko Antonija Kandreve i Maura Ikardija. Sekundi su ih delili od velikog trijumfa ,ali "rosoneri" su postigli dva gola i to preko štopera u poslednjih 14 minuta meča, jer je Kristijan Zapata poravnao za podelu bodova u 97. minutu!

Odluka je pala bukvalno u poslednjem napadu na utakmici. Milan je izveli prekid, na drugoj stativi je Kolumbijac uspeo da zahvati loptu i prebaci je preko gol-linije. Gol je potvrdila i video-tehnologija.

"Rosoneri" su bili bolji u prvih dvadesetak minuta, imali nekoliko sjajnih napada, ali je Inter u finišu poluvremena stigao do dva gola prednosti. Prvo je Kandreva pobegao svojim čuvarima i onda matirao Donarumu. Samo minut pre odlaska na odmor Perišić je sa levog boka  pronašao Ikardija kom nije bilo teško da pogodi mrežu sa metar za velikih 2:0.

Inter je u nastavku odolevao grogiranom Milanu, a onda je usledila ludačka završnica utakmice.

AP PHOTO

Milan je smanjio na 2:1 u 83. minutu kada je Suso centirao, a Romanjoli istrčao ispred Mirande i poslao loptu u gol. Nisu "rosoneri" odustajali, pa se igrao 97. minut kada se posle kornera Zapata našao na pravom mestu i pogodio za konačnih 2:2.

Inter se bunio da je meč bio produžen više nego što treba, pošto je sudija pokazao pet minuta, ali džabe.

Posle ovog remija gradski rivali su ostali izjednačeni na deobi šeste pozicije u Seriji A sa po 57 bodova.

AP PHOTO

SERIJA A

32. kolo

Inter - Milan 2:2 (2:0)
(Kandreva 36, Ikardi 44 - Romanjoli 83, Zapata 97)