Autor: informer.rs

10.05.2017

22:39

(VIDEO) REAL BRANI KRUNU U LŠ! Isko zakazao duel sa Juventusom u Kardifu!

Fudbaleri Real Madrida braniće trofej u Ligi šampiona, pošto su posle dvomeča bili bolji od Atletiko Madrida - 4:2

"Kraljevski" klub će braniti evropsku krunu u Kardifu, a rival će im biti Juventus.

Real je u revanšu izgubio 2:1, ali to je bila pirova pobeda Atletika, pošto je prvi meč završen rezultatom 3:0 u korist ekipe Zinedina Zidana.

"Jorgandžije" su ekspresno došle do 2:0, golovima Saula Nigeza u 12, i Antoana Grizmana u 16. minutu.

Posle toga je ekipa Dijega Simeonea "usporila", što su gosti iskoristili i preuzeli inicijativu, koju je materijalizovao Isko u 42. minutu.

Golu je prethodio fenomenalan prodor benzeme, koji je u maniru vrhunskih majstora malog fudbala, izbacio trojicu protivničkih igrača na gol aut liniji.

U drugom poluvremenu su mogli fudbaleri Atletika do još nekog gola, ali je Kejlor Navas bio nesavladiv.

Meč u Kardifu biće repriza finala Lige šampiona iz 1998. godine, kada je golom Predraga Mijatovića Real osvojio trofej.

ATLETIKO - REAL 2:1 (2:1)

Strelac: Nigez u 12. i Grizman u 16. - Isko u 42. minutu

Stadion: "Visente Kalderon". Sudija: Cunejt Čakir.

ATLETIKO: Oblak, Himenez, Savić, Godin, Filipe Luis, Koke, Gabi, Saul, Karasko, Grizman, Tores.

REAL: Navas, Danilo, Ramos, Varan, Marselo, Kros, Kazemiro, Modrić, Isko, Benzema, Ronaldo.

Reuters

- 90'. Šut Gabija, lopta je zakačila jednog igrača Atletika na putu do gola, ali je Navas bio oprezan.

- 81'. Sve je manje vremena, i Real je sve bliži finalu i duelu sa Juventusom na stadionu u Kardifu 3. juna.

- 74'. Marselo je dodao do Benzeme, koji je bio na pet metara od gola, Francuz je šutirao glavom i pogodio šipku koja drži zadnji deo mreže.

- 66'. Dve fantastične odbrane Kejlora Navasa. Najpre je zaustavio pokušaj Karaska, a potom i Gameira, koji je šutirao sa svega 5-6 metara.

- 57'. Dvostruka izmena u Atletiku. Umesto Toresa i Himeneza na terenu su Gameiro i Tomas.

- 50'. Oprobao je udarac iz slobodnog udarca iz Grizman, i tukao sa oko 25 metara, ali preko gola.

- 47'. Pokušao je Ronaldo iz "slobodnjaka" iskosa sa leve strane. Odličan udarac Portugalca, ali je Oblak bio oprezan.

APphoto

- 42'. GOL! 2:1, strelac za Real je Isko! Velike zasluge za gol idu na račun Benzeme, koji je jednim potezom izbacio trojicu fudbalera Atletika, dodao do Krosa, koji je šutirao. Oblak je odbranio udarac Nemca, ali je Isko sačekao odbitak i zatresao mrežu.

- 38'. Konačno su zapretili gosti, Isko je pokušao, ali nije stavio Oblaka na veća iskušenja.

- 36'. Razmahao se Čakir u poslednjih nekoliko minuta. Najpre je žutim kartonom nagradio Godina iz Atletika i Ramosa iz Reala, a onda je i Gabi "požuteo".

- 24': Real se oslobodio pritiska i preuzeo kontrolu u utakmici, ali za saad bez konkretne opasnosti po gol Atletika.

- 16'. GOL! Real je u šoku, Atletiko vodi 2:0. Grizman je bio precizan sa bele tačke. Prethodno je varan faulirao Fernanda Toresa, a čakir bez dileme pokaza na "kreč".

- 12'. GOL! Atletiko vodi 1:0, a strelac je Saul Nigez! On je bio najviši u skoku posle kornera koji je izveo Koke.

- 7'. Uzvratio je Real, a pokušao je Kazemiro glavom, ali je Oblak odlično odbranio.

- 5'. Prvu priliku imao je Koke, koji se sjajno snašao i šutirao sa nekoliko metara, ali je Navas refleksno intervenisao i odbio loptu u korner. Posle centaršuta je glavom probao Tores, ali je lopta otišla preko gola.

Nastavljeni razgovori vlasti i opozicije o izbornim uslovima!

U Skupštini Srbije nešto posle 13.00 časova počeo je sastanak predsednice Skupštine Srbije Ane Brnabić sa predstavnicima poslaničkih grupa, političkih stranaka nacionalnih manjina i udruženja, radi konsultacija oko obrazovanja radnih grupa za unapređenje izbornog procesa i uvid, kontrolu i reviziju Jedinstvenog biračkog spiska.

26.04.2024

14:13

"U minuti žena može da izgubi od 30 do 40 odsto krvi!" Ginekolog otkriva od čega je preminula porodilja u Vranju

Više javno tužilaštvo u Vranju saopštilo je juče da je obdukcija pokazala da je uzrok smrti porodilje M. A iz okoline Preševa 17. aprila, ruptura materice sa posledičnim iskrvarenjem i da bi se u tom slučaju moglo raditi o krivičnom delu nesavesnog pružanja lekarske pomoći koje se zbog smrtne posledice može kvalifikovati kao teško delo protiv zdravlja ljudi.