21.05.2017

21:48

(VIDEO) REAL PRVAK ŠPANIJE! "Los blankosi" šampioni posle pet godina, pirova pobeda Barse!

Fudbaleri Real Madrida su šampioni Primere, te su tako prekinuli post od pet godina!

Madriđani su pobedili Malagu 2:0  te su na drugom mestu ostavili Barselonu koja je sa 4:2 na "Nou kampu" bila bolja od Eibara.

Realu je ovo 33. šampionska titula, skoro tokom čitave sezone je bio lidre Primere, pa je u finišu prvenstva uspeo da sačuva tri boda prednosti u odnosu na Barselonu. Kraljevski" klub će 3. juna igrati u Kardifu protiv Juventusa, u finalu Lige šampiona. Ekipa Zinedina Zidana ima šansu da postane prva koja je odbranila titulu prvaka Evrope od osnivanja LŠ.

Kristijano Ronaldo je već u drugom minutu doveo goste do prednosti u Andaluziji.Zaobišao je golmana Malage doveo Real do prednosti i postigao 40. pogodak u sezoni.

Madriđani su duplirali prednost tokom drugih 45 minuta. Ovog puta je Benzama pogodio za 2:0. Ramos je nakon Krosovog udarca iz kornera glavom pogodio Kamenog, a na odbijenu loptu je natrčao Benzema i smesto je u gol i stavio tačku na meč.

Tada je moglo da krene slavlje!

Eibar je vodio protiv Barselone posle prvih 45 minuta igre, i posle 60 minuta igre,oba pogotka za goste postigao je Inui. Ali su Katalonci preokrenuli i došli do pirove pobede.

Hunka je autogolom u 63. minutu smanjio na 2:1, potom je Mesi promašio pebal, ali je Suarez u 73. izjednačio na 2:2. Mesi se ovog puta iskupio sa 11 metara i pogodio za preokret od 3:2, da bi tačku stavio u sudijskoj nadoknadi za konačnih - 4:2, ali slavlje trijumfa bilo je gorko. .

PRIMERA

38. kolo

Nedelja:

Atletiko Madrid - Bilbao 3:1 (2:0)
(Tores 8, 11, Korea 89 - Vilijams 71)

Selta - Sosijedad 2:2 (0:0)
(Aspas 54pen, Hjulsager 90 - Ojarzabal 82, Huanmi 90+4)

Valensija - Viljareal 1:3 (0:1)
(Nani 54 - Soldado 1, Trigeros 58, Sansone 88)

Barselona - Eibar 4:2 (0:1)
(Hunka 63 ag, Suarez 73, Mesi 76 pen, 90 - Inui 7, 61)

Malaga - Real 0:2 (0:1)
(Ronaldo 2, Benzema 55)

Granada - Espanjol 1:2 (1:2)
(Pereira 22 - Baptistao 3, Vezo 8. autogol)

Sevilja - Osasuna 5:0 (3:0)
(Vitolo 10, 80, Vaskez 20, 60, Jovetić 36)

Tabela: Real Madrid 93, Barselona 90, Atletiko Madrid 78, Sevilja 72, Viljareal 67, Real Sosijedad 64, Atletik Bilbao 63...

Šta se krije iza jezivog projekta "Lavanda"? Veštačka inteligencija napravljena zato da ubija! (VIDEO)

Gost "Info dana" bio je analitičar Saša Borojević. On je govorio o tome na koji način su povezani svi ratovi koji se trenutno rasplamsavaju po celom svetu. Evo kakve veze ima Balkan i Srbija sa projektima velikih sila. Uživo u program, putem vajber linka, uključio se i Dževad Galijašević, stručnjak za terorizam koji je komentarisao kompleksne odnose između Amerike i Izraela.