29.06.2017

22:30

(VIDEO) POBEDA BLEDE ZVEZDE! Maltežani mučili crveno-bele, Voša slavila, ubedljiv poraz Mladosti!

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su ekipu Florijane sa 3:0, Vojvodina je bila bolja od Ružemberoka - 2:1, dok je Mladost poražena od Intera iz Bakua sa 3:0

Ubedljiva pobeda beogradskih crveno-belih, posebno kada se u obzir uzme igra izabranika trenera Vladana Milojevića.

Gosti sa Malte su propisno mučili Zvezdu, koja nikako nije uspevala da pronađe rešenje za bedem ispred gola golmana Habera, a Florijana je čak pogodila i stativu, tačnije to je učinio Varela.

Kada se očekivalo da neće biti golova u prvih 45 minuta, sudija Gestranijus je pokazao na belu tačku posle prekršaja Ruiz na Miliću, a defanzivac gostiju je dobio i direktan crveni karton.

Boaći je bio siguran izvođač najstrože kazne i doneo je vođstvo domaćem timu.

U nastavku ista slika, Zvezda bez ideje, da bi u finišu golovi došli posle grešeka gostujuće odbrane, na prvom mestu golmana Habera. Najpre je posle kornera Milijaša haber loše boksovao i nabacio loptu Srniću koji je šutirao glavom i pogodio nebranjenu mrežu.

Dva minuta pre kraja utakmice ponovo se Haber nije proslavio, takođe posle kornera, što je spretno iskoristio Boaći.

ZVEZDA - FLORIJANA 3:0 (1:0)

Strelac: Boaći u 45+5. i 88. i Srnić u 78. minutu Stadion: "Rajko Mitić". Gledalaca: 19.823.

ZVEZDA: Manojlović, Stojković, Frimpong, Savić, Anđelković, Le Talek, Donald, Srnić, Rikardinjo (od 81. Adžić), Milić (od 68. MIlijaš), Boaći.

FLORIJANA: Haber, Baldačino, Pepe, Ruiz, Enrike, Pisani, Najar, Kijeza, Fontanela, Varela, Vela.

Vojvodina je odlično počela utakmicu i do sredine prvog dela igre bilo je 2:0. Dvostruki strelac bio je Filip Malbašić.

Nastavili su domaći igrači sa inicijativom, međutim na kraju se ispostavilo da su bili kažnjeni zbog propuštenih šansi. Igrao se 81. minut kada je Erik Daniel postigao gol za 2:1.

VOJVODINA - RUŽEMBEROK 2:1 (2:0)

Strelac: Malbašić u 8. i 21. minutu. - Danijel u 81.

Stadion: "Karađorđe". Sudija: Halil Umut Meler.

Vojvodina: Rockov, Lakićević, Planić, Kovačević, Bureković, Jovančić, Vukasović, Mesarović, Malbašić, Trujić, Subotić.

Ružomberok: Macik, P. Maslo, J. Maslo, Menič, Kupec, Sapara, Kese, Kočan, Danijel, Lačni, Gal-Andrežli.

Ekipa Mladosti je u prvoj evropskoj utakmici u klupskoj istoriji pretrpela ubedljiv poraz.

Inter je posle prvih 45 minuta imao prednost od 2:0, a strelac oba gola bio je Adrian Skarlatake, u 23. i 41. minutu. Rauf Alijev je u 75. minutu postavio konačnih 3:0.

Mladost, i pored visokog poraza, nije u potpunosti nadigrana na ovom meču. Izabranici Nenada Milovanovića su se trudili da postignu makar jedan gol na evropskoj premijeri, ali nisu uspeli u tome.

MLADOST - INTER BAKU 0:3 (0:2)

Strelac. Skarlatače u 23. i 41. i Alijev u 73. minutu. Stadion u Lučanima.

MLADOST: Krznarić, Andrić, I. Milošević, Šatara , B. Milošević, Pejović, Radivojević, Marinković (od 55. Tumbasević), Jovanović, Trifunović, Odita.

INTER: Agajev, Kirtimov, Skarlatače, Denis Silva, Gulijev, Alhasov, Hadžijev, Abdulajev, Bajramov, Fardžad-Azad, Alijev.

TOK MEČEVA

ZVEZDA:

- 88'. GOL! Boaći je postigao svoj drugi gol. Ponovo greška gostiju posle kornera, a najbolje se snašao Boaći i zatresao mrežu. Zvezda će još zabeležiti ubedljivu pobedu.

- 84'. Kontra Zvezde koju je povukao Anđelković i uposlio Boaćija. Ovaj je centrirao, Milijaš je šutirao, ali je izblokiran. Crveno-beli su tražili penal, ali sudija nije mislio tako.

- 81'. Umesto Rikardinja na terenu je Luka Adžić.

- 78'. GOL! Slavoljub Srnić je strelac za Zvezdu. Milijaš je izveo korner, loše je izbio loptu Haber, a Srnić je to iskoristio i glavom zatresao mrežu gostiju.

- 77'. Akcija crveno-belih po desnoj strani, centrirao je Srnić, ali niko nije išao na tu loptu, pa je Haber intervenisao.

MLADOST:

- 77': Pokušali su domaći na prevaru da postignu gol. Tačnije zatresla se mreža gostiju, ali je sudija poništio pogodak jer Tumbasević nije sačekao znak sudije da izvede slobodan udarac.

- 75'. GOL! Mladost vodi 3:0. Sjajan gol Alijeva, kojem su domaći igrači dozvolili da se nameti i sa 20-ak metara nacilja gornji levi ugao gola Mladosti - i pogodi.

- 73'. Umalo 3:0 za Inter Baku u Lučanima. Odličan udarac Hadžijeva, ali pored gola.

ZVEZDA:

- 68'. Izmena u Zvezdi, umesto MIlića na terenu je Milijaš.

- 63'. Florijana ima više od igre u poslednjih nekoliko minuta. Nisu gosti imali priliku za gol, ali imaju loptu u svojim nogama.

MLADOST:

- 63'. Zapretila je Mladost. Udarac Tumbasevića, ali je Agajev bio oprezan i odbranio udarac veziste Mladosti.

VOJVODINA:

Kraj u Novom Sadu, Vojvodina je pobedila 2:1.

ZVEZDA:

- 51'. Pokušaj Srnića je izblokiran, lopta je došla do Stojkovića, koji je šutirao sa oko 18 metara, ali za malo pored gola.

MLADOST:

- 51'. Prečka! mogla je Mladost da smanji zaostatak, ali je Jovanović pogodio prečku.

ZVEZDA:

- 47. Dobra prilika za Boaćija. Pobegao je čuvarima izašao pred Habera, prevario ga ali i otišao previše u stranu, izgubio balans i loše šutirao.

Starsportphoto©

Srđan Plavšić se na poluvremenu oprostio od navijača i kluba. Ofanzivni vezista je prešao u Spartu iz Praga.

VOJVODINA:

- 81'. GOL! Ružemberok je smanjio na 2:1. Strelac je Danijel koji je uhvatio Rockova na krivoj nozi.

- 75'. Zapretili su gosti, udarac sa desetak metara, ali Rockov je na mestu.

- 73. Pokušaj Trujića iskosa sa leve starne, ali je lopta otišla pored gola.

ZVEZDA:

- 45+5'. GOL! Zvezda vodi, strelac je Boaći sa bele tačke. Prethodno je Milića oborio Ruiz, a sudija Gestranijus je odmah pokazao na "kreč". Ostaje nejasno da li je prekršaj bio van kaznenog prostora. Milić je utrčao u kazneni prostor, defanzivac gostiju ga je vukao od 18 metara i oborio u šesnaestercu. Ruiz je dobio direktan crveni karton.

MLADOST:

- 43'. Dobar pokušaj Jovanovića, šutirao je iz okreta, ali lopta je prozujala malo iznad prečke.

- 41'. GOL! 2:0 za Inter, i ponovo je strelac Skarlatače i opet iz slobodnog udarca.

VOJVODINA:

- 55'. Prekinula je Vojvodina nalet Slovaka, odličan centaršut Burekovića iz kornera, Planić šutira, ali gosti sa gol linije izbacuju loptu.

- 49'. Bolji početak Ružemberoka na početku drugog dela igre. Imali su dve dobre prilike, ali nisu bili precizni.

ZVEZDA:

- 39'. Novi dobar prodor i centaršut Anđelkovića, Boaći je bio sam na pet-šest metara od gola, ali je očajno šutirao glavom.

- 33'. Boaći je pokušao sa 18 metara, ali ponovo loš udarac napadača iz Gane.

- 28'. Pauza za osveženje na "Marakani". Glavi arbitar Gestranijus zbog ogromne vrućine dozvoljava predah igračima.

- 25'. Odličan centaršut Anđelkovića sa leve strane, Milić je bio na petercu, šutirao glavom, ali preko gola.

MLADOST:

23'. GOL! Inter vodi u Lučanima! Strelac za goste je Skarlatače, koji je pogodio iz slobodnog udarca.

Ovome je prethodio glup faul Šatare, koji je bez lopte udario protivničkog igrača.

ZVEZDA:

- 20'. Crveno-beli i dalje bez ozbiljne prilike. Imaju crveno-beli loptu, ali kruže oko odbrane gostiju i ne uspevaju da probiju bedem Florijane.

MLADOST:

- 18'. Šutirao je Hadžijev, ali je Krznarić bio oprezan i odbranio.

- 13'. Gužva pred golom Intera, Odita je tukao glavom, ali je izblokiran.

- 10'. Imala je Mladost priliku preko Odite, ali bivši napadač Partizana nije uspeo da prevari Agajeva.

VOJVODINA:

- 42'. Opao je tempo posle drugog gola Vojvodine, a Ružemberok je imao veći posed, ali bez konkretnih pokušaja.

ZVEZDA:

- 10'. Ovo kao da je trglo domaće igrače. Odmah je pokušao da zapreti Boaći, ali je to loše učinio.

- 9'. Stativa! I to za goste! Varela je šutirao iz velike daljine, Manojlović se bacio, ali nije uspeo da dohvati loptu. Ipak, imao je sreće jer se stativa isprečila.

- 5'. Zvezda ima inicijativu u uvodnih nekoliko minuta, ali bez prilike za gol.

VOJVODINA:

- 25'. Subotić je probio po levoj strani, ušao u kazneni prostor, šutirao as desetak metara, ali pravo u macika.

- 21'. GOOOOL! 2:0, ponovo Malbašić. Sjajni vezista Vojvodine je ponovo sačekao loptu na oko 18 metara i preciznim udarcem, po zemlji matirao Macika.

- 18'. Gužva pred golom Vojvodine i ne baš spretna reakcija odbrane domaćeg tima.

- 8'. GOL! Vojvodina vodi, strelac je Malbašić! Jedan od najboljih igrača Vojvodine je na ivici kaznenog prostora sačekao "otpadak" posle prekida i sjajnim udarcem zatresao mrežu Ružemberoka!

- Utakmica u Novom Sadu je počela. Vojvodina je zapretila već u prvom minutu preko Filipa Malbašića, ali je lopta otišla pored gola.

Pola sata pre početka utakmice "Marakan" gotovo da je prazna. Na "severu" ima nekoliko stotina navijača, dok ih je na "zapadu" i "istoku" tek možda po 100.