Autor: informer.rs

12.07.2017

20:55

(VIDEO) KVALIFIKACIJE ZA LŠ: Vardar odoleo Malmeu, Maribor sa desetoricom do pobede sa penala u 93. minutu!

Astana je u Letoniji slavila protiv Spartaksa 1:0 u prvoj utakmici 2. kola kvalifkacija za Ligu šampiona, Maribor je u 93. sa bele tačke dobio Zrinjski 2:1, dok je Vardar na gostovanju Malmeu odigrao 1:1

Jedini pogodak za Astanu postigao je Patrik Tvumasi u 73. minutu iz slobodnog udarca i doneo svom timu prednost pred revanš na domaćem terenu.

Hapoel Ber Ševa na revanš Hovedu ide posle pobede od 2:1.

Vardar je vodio protiv Malmea, ali su Šveđani ipak uspeli da izbegnu poraz 1:1. Nikolov je u 63. minutu doneo vođstvo Makedoncima, ali je radost trajala samo do 75. minuta kada je Brorson poravnao i postavio konačan rezultat - 1:1

Apoel je takođe minimalnim rezultatom (1:0) savladao Dudelanž na svom terenu u prvom meču drugog kola kvalifikacija. Prednost svom timu doneo je Bertoglio 20-ak minuta pre kraja utakmice.

Maribor i Zrinjski odigrali su ludu završnicu meča, a Slovenci su trijumfovali pogotkom u 93. minutu sa bele tačke. Maribor je poveo pogotkom Zahovića, ali su domaćini u finišu uspeli da izjednače rezultat. Slovenci su od 63. minuta igrali sa igračem manje, pošto je za pet minuta dva žuta kartona dobio Vrhovec. Činilo se da će uspeti gosti da sačuvaju minimalnu prednost, ali je u 89. minutu Todorivić pogodio za 1:1.

Ipak, gosti čekaju revanš na svom terenu posle pobede od 2:1 pošto je u 93. minutu Tavarez pogodio sa bele tačke.