19.07.2017

21:51

(VIDEO) KVALIFIKACIJE ZA LŠ: Rozenborg morao u produžetke, mučili se APOEL i Kopenhagen!

U treće kolo kvalifikacija Lige šampiona prošli su APOEL, Kopenhagen, Ludogorec, Šerif i Rozenborg nakon produžetaka

Nakon 90 minuta meča između Rozenborga i Dundalka bilo je 1:1, kao i u prvom duelu, pa je odluka pala nakon produžetaka. Pobedu i plasman u treće kolo ekipi iz Trondhajma doneo je Vilhalmson u 98. minutu utakmice.

Kopenhagen je u revanšu drugog kola kvalifikacija poražen od Žiline sa 2:1, ali zahvaljujući trijumfu iz prvog duela od 3:1 Danci su prošli u treće kolo. Žilina je povela posle 19 minuta igre, a Verbić je pogotkom sa bele tačke početkom drugih 45 minuta izjednačio na 1:1. Pirovu pobedu Slovacima doneo je Kasa desetak minuta kasnije.

Pavlović je igrao od 67. minuta utakmice.

Kukeši je savladao Šerif sa 2:1 u revanš duelu drugog kola, ali su gosti koji su prvi meč dobili sa 1:0 otišli dalje. Kukeši je posle prvih 45 minuta vodio protiv Šerifa sa 2:0 golovima Eminija i Pejića. Ali, gosti su preko Bajala smanjili na 2:1 u 56. minutu. Potom je Šerif ostao sa igračem manje u 77. minutu pošto je Nujer dobio drugi žuti karton. Kukeši je u 81. minutu sa penala propustio veliku šansu, ostalo je 2:1 do kraja utakmice, pa je Šerif otišao dalje.

U trećem kolu kvalifikacija je i APOEL, koji je u prvom meču dobio Dudelanž sa 2:0, a u gostima pogotkom De Kamarga samo potvrdio prolazak u narednu rundu takmičenja.

Ludogorec je u prvom meču poražen od Žalgirisa sa 2:1, ali je sve naplatio u revanšu, pred svojim navijačima je slavio sa 4:1. Bilo je 1:1 posle prvih 45 minuta meča, a onda je usledio rafal domaćina, za dva minuta su pala dva gola, u 55. i 56. minutu, dok je sve dileme rešio Keseru drugim pogotkom na meču u 74. minutu za konačnih 4:1.