03.08.2017

21:20

(VIDEO) KVALIFIKACIJE ZA LE: Nikolićev Videoton nokautirao Bordo, Stanojević vodi PAOK dalje, Braga u 121. do baraža

Videoton, koji predovi srpski trener Marko Nikolić, igraće u plej-ofu Lige Evrope pošto je eliminisao Bordo nakon pobede u drugom meču sa 1:0. U plej-ofu je i PAOK Aleksandra Stanojevića

Mađari slave Srbije! Vodeoton je predvođen Nikolićem sa klupe, a Šćepovićem i Lazovićem na terenu nokautirao francuski Bordo.

Bordo je u prvoj utakmici slavio sa 2:1, mađarski predstavnik je u drugom meču pobedio 1:0 golom Stopireu nadoknadi vremena prvog dela igre, pa su Mađari su otišli dalje zahvaljujući golu u gostima.

Marko Šćepović bio je starter u ekipi Videotona, a u 46. minutu na terenu ga je zamenio Danko Lazović.

I Dinamo iz Zagreba igraće u plej-ofu za Ligu Evrope, pošto je u revanšu trećeg kola kao gost odigrao bez golova sa norveškim Od Grenlandom. U prvoj utakmici koja je odigrana prošle nedelje u Zagrebu, vicešampioni Hrvatske su slavili sa 2:1. Dinamo je utakmicu završio sa igračem manje, pošto je četiri minuta pre kraja drugi žuti karton i isključenje zaradio Španac Dani Olmo.

Zenit je izgubio od Bnei Jehude na domaćem terenu (0:1) što je veliko iznenađenje ali to nije bilo dovoljno da ruski predstavnik bude eliminisan pošto je u gostima slavio sa 2:0.

Oleksandrija je eliminisala rumunski Vitorul, slavila je na svom terenu u revanšu sa 1:0, u prvom duelu nije bilo golova.

Fenerbahče se kockao protiv Šturma za plasman u plej-of Lige Evrope, ali je na kraju na svom terenu sačuvao 1:1 i plasirao se dalje, jer je u prvom meču slavio sa 1:0.

Aleksandar Stanojević dobeo je PAOK na korak od grupne fazi Lige Evrope. PAOK je u Solunu pobedio ukrajinski Olimpik iz Donjecka sa 2:0, što je nakon remija od 1:1 u prvoj utakmici bilo dovoljno za prolazak u baraž.

Goste iz Ukrajine načeo je Robert Mak pogotkom u 24. minutu, a Gojko Cimirot je u prvom minutu sudijske nadoknade postavio konačan rezultat.

Reprezentativac Srbije Aleksandar Prijović odigrao je celu utakmicu za PAOK.

Portugalski Maritimo je sa 2:0 savladao Botev iz Plovdiva. U prvom meču nije bilo pogodaka pa je domaćin pred svojim navijačima završi posao.  Maritimo je poveo u 34. minutu golom Rodriga Pinja iz penala, a sve dileme otklonio je Rikardo Valente u 49. minutu.

U plej-ofu Lige Evrope je i portugalska Braga koja je do baraža stigla posle produžetaka golom u 121. minutu, kada je u poslednjim sekundama meča Silva postigao pogodak za trijumf od 2:1 protiv AIK-a.

U prvom meču je bilo 1:1, a revanš je okončan identičnim rezultatom. AIK je poveo golom Obasija, a Fonte izjednačio u 74. Igrani produžeci i kada su se svi spremali za penale Silva je na fantastičnu Fonteovu asistenciju doneo Bragi veliku pobedu.

Nikola Stojiljković nije igrao za Bragu,odigrao je meč sa klupe, dok je nekadašnji igrač Vojvodine Lazar Rosić odigrao ceo meč.