31.08.2017

22:46

(VIDEO) KVALIFIKACIJE ZA SP: "Lale" uvenule u Francuskoj, Bosna vodila 2:0 i izgubila, Ronaldo rešetao, Belgija gazila!

Belgija je u sedmom kolu grupe H kvalifikacija za Svetsko prvenstvo bukvalno pregazila nejaki Gibraltar sa 9:0, Francuska je deklasirala Holandiju sa 4:0, Portugal savladao očekivano Farska Ostrva sa 5:1, dok je Bosna posle vođstva od 2:0 poražena od Kipra sa 3:2

Francuska je u grupi A nanela treći vrlo težak poraz Holandiji od 4:0. Posle prog dela domaćin je vodio golom Grizmana i nije delovalo da "lale" čeka katastrofa. Ali, u 62. je drugi žuti karton dobio Strotman i tada je sve krenulo nizbrdo. Desetak minuta kasnije Lemar je duplirao vođstvo "trikolora", a potom u 88. definitivno rešio pitanje pobednika. Kilijan Mbape je u prvom minutu nadoknade postavio konačnih 4:0.

Švedska je u dva navrata stizala prednost Bugara koji su na kraju ipak trijumfovali sa 3:2, dok je Luksemburg sa 1:0 na svom terenu dobio Belorusiju.

Francuska je prva na tabeli u grupi A sa 16 bodova, tri manje ima Švedska, 12 je skupila Bugarska a dva manje ima Holandija.

Portugal je u B grupi sa 5:1 deklasirao Farska Ostrva a gosti su ipak uspeli da postignu jedan gol. Tri pogotka za domaćina postigao je Ronaldo, dok su se u strelce upisali još Oliveira i Karvaljo. Švajcarska je u istoj grupi dobila Andoru 3:0, a Mađarska Letoniju 3:1.

Švajcarska je lider B grupe sa 21 bodom, tri manje imaju Portugalci, a 10 bodova posle sedma kolaMađari.

Belgijanci su pregazili Gibraltar sa 9:0. Za samo 11 minuta strpali su četiri gola gostima, od 16. do 27, pa je do kraja poluvremena bilo 6:0, a pogađali su Merten, Lukaku, Vicel,Azar i Menije, koji je tokom drugih 45 minuta dotukao Gibraltar sa još dva gola, dok je tačku stavio Lukaku sa bele tačke za konačnih 9:0.

U drugom meču ove grupe Bosna je vodila 2:0 protiv Kipra nakon prvog poluvremena, ali je domaćin u nastavku za dva minuta izjednačio rezultat, a onda u 76. stigao i za trijumfa od 3:2.

Grčka i Estonija odigrale su meč bez pobednika i golova. Posle ovog kola Belgija je prva sa 19 bodova, Grčka druga sa 13, dok Bosna ima 10, a Kipar poen manje.

KVALIFIKACIJE ZA SP

7. kolo

Četvrtak

Grupa A

Bugarska - Švedska 3:2 (2:2)
(Manolev 12, Kostadinov 33, Čočev 79 - Lustig 29, Berg 44)

Portugal - Farska Ostrva 5:1 (2:1)
(Ronaldo 3, 29p, 65, Karvaljo 58, Oliveira 81 - Baldvinson 38)

Mađarska - Letonija 3:1(2:1)
(Kadar 6, Salaj 26, Solovjovs ag 68 - Freimanis 40)

printscreen

Grupa H

Belgija - Gibraltar 9:0 (6:0)
(Mertens 16, Menije 18, 61, 67, Lukaku 21, 38, 84p, Vicel 27, Azar 45)

Grčka - Estonija 0:0

Kipar - Bosna i Hercegovina 3:2 (0:2)
(Kristofi 65, Laban 67, Sotirou 76 - Šunjić 33, Višća 44)

printscreen

Nastavljeni razgovori vlasti i opozicije o izbornim uslovima!

U Skupštini Srbije nešto posle 13.00 časova počeo je sastanak predsednice Skupštine Srbije Ane Brnabić sa predstavnicima poslaničkih grupa, političkih stranaka nacionalnih manjina i udruženja, radi konsultacija oko obrazovanja radnih grupa za unapređenje izbornog procesa i uvid, kontrolu i reviziju Jedinstvenog biračkog spiska.

26.04.2024

14:13

"U minuti žena može da izgubi od 30 do 40 odsto krvi!" Ginekolog otkriva od čega je preminula porodilja u Vranju

Više javno tužilaštvo u Vranju saopštilo je juče da je obdukcija pokazala da je uzrok smrti porodilje M. A iz okoline Preševa 17. aprila, ruptura materice sa posledičnim iskrvarenjem i da bi se u tom slučaju moglo raditi o krivičnom delu nesavesnog pružanja lekarske pomoći koje se zbog smrtne posledice može kvalifikovati kao teško delo protiv zdravlja ljudi.