13.09.2017

22:38

(VIDEO) GOLOVA KAO KIŠE U LIGI ŠAMPIONA! Ubedljivi Siti i Real, Sevilja utišala "Enfild"

Fudbaleri Mančester sitija i Real Madrida ostvarili su ubedljive pobede na startu nove sezone u Ligi šampiona, dok je u derbiju dana Liverpul odigrao nerešeno protiv Sevilje - 2:2

Najubedljiviju pobedu upisao je Mančester siti koji je slavio na gostovanju Fejenordu sa 4:0. Dvostruki strelac bio je štoper Džon Stons, a pogađali su još Serhio Aguero i Gabrijel Žezus.

Pobedu u ovoj, F grupi, ostvario je i Šahtjor, koji je bio bolji od Napolija sa 2:1. Golove za Ukrajince postigli su Zajson i Fereira, dok je počasni pogodak za Napolitance dao Arkadijuš MIlik.

LIGA ŠAMPIONA

1. kolo

GRUPA E
Maribor - Spartak Moskva 1:1 (0:0)
(Bohar 85 - Samedov 60)
Liverpul - Sevilja 2:2 (2:1)
(Firmino 21, Salah 37 - Ben Jeder 5, Korea 72)

Porto - Bešiktaš 1:3
(Tošić ag 22 - Taliska 13, Tosun 29, Babel 86)

GRUPA H
Real Madrid - APOEL 3:0 (2:0)
(Ronaldo 12, 50, Ramos 61)
Totenhem - Dortmund 3:1 (2:1)
(Son 4, Kejn 15, 60 - Jarmolenko 11)

Madridski Real je pobedio APOEL sa 3:0 uz dva gola Kristijana Ronalda. Mrežu Kiprana zatresao je i Serhio Ramos.

Totenhem i Dortmund će u ovog grupi najverovatnije voditi borbu za drugo mesto, a ako je suditi po njihovm prvom meču,  "pevci" su bliži toj poziciji.

Totenhem je slavio sa 3:1 uz dva gola Kejna, a pogodio je još i Son, dok je strelac za "miionere" bio Jarmolenko.

U grupi E su viđena dva remija. Liverpul je odigrao 2:2 protiv Sevilje. Andalužani su poveli preko Ben Jedera, da bi "redsi" preokrenuli golovima Firmina i Salaha.

Izjednačenje gostima je doneo Korea, koji je na taj način kaznio prethodni promašaj Firmina sa bele tačke.

U drugoj utakmici ove grupe Maribor je na domaćem terenu odigrao 1:1 protiv moskovskog Spartaka.

Bešiktaš je u grupi G pobedio kao gost Porto sa 3:1. Golove ta tim iz Istanbula postigli su Taliska, Tosun i Babel, dok je srpski fudbaler Duško Tošić postigao autogol.

Debitant u Ligi šampiona Lajpcig je takmičenje počeo bodom, pošto je remizirao protiv Monaka - 1:1. Nemci su poveli golom Forsberga u 33. minutu, ali je radost trajala kratko jer je Tielmans dva minuta kasnije izjednačio rezultat.

TOK MEČEVA

- 86'. GOL! Bešiktaš je rešio pitanje pobednika. Rajan Babel je doneo Turcima vođstvo od 3:1 na gostovanju Portu.

- 85'. GOL! Maribor je izjednačio, a gol za Slovence postigao je Bohar.

- 72'. GOL! Sevilja je izjednačila protiv Liverpula - 2:2. Pogodak za Andalužane postigao je Korea.

- 71'. GOL! Napoli je smanjio prednost Šahtjora, a strelac je bio Milik iz penala.

- 63'. GOL! Stonsu leži Fejenord. Štoper je postigao svoj drugi gol na utakmici, a četvrti za Siti.

- 61'. GOL! Real vodi 3:0 protiv APOEL-a, strelac je Serhio Ramos.

- 60'. GOL! Sada su se na svim mečevima tresle mreže! Samedov je doneo vođstvo Spartaku protiv Maribora.

- 60'. GOL! Drugi pogodak Kejna doneo je Totenhemu vođstvo od 3:1 protiv Dortmunda.

- 58'. GOL! Šahtjor je duplirao prednost, a strelac za šampiona Ukrajine je Fereira.

- 51': Prvi gol u nastavku postigao je Real, odnosno Ronaldo, koji je bio siguran sa bele tačke.

- 42'. Liverpul je propustio da povede 3:1, Firmino nije iskoristio penal.

- 37'. GOL! Preokrenuo je Liverpul i sada protiv Sevilje vodi 2:1, strelac je Salah.

- 35'. GOL! Ekspresno je odgovorio Monako, a izjednačujući gol postigao je Juri Tielmans.

- 33'. GOL! I debitant u ovom takmičenju je zatresao mrežu! Lajpcig vodi protiv Monaka, a strelac je Forsberg.

- 28'. GOL! Bešiktaš ponovo vodi u Lisabonu, a strelac je Tosun - 2:1.

- 25'. GOL! Siti nastavlja da teroriše Holanđane. Gabrijel Žezus je strelac trećeg gola za "građane".

- 21'. GOL! Porto je izjednačio protiv Bešiktaša i to autogolom Duška Tošića.

- 21'. GOL! Roberto Firmino je doneo izjednačenje Liverpulu protiv Sevilje.

- 15'. GOL! Ekspresno je odgovorio Totenhem, a "pevcima" je prednost vratio Kejn - 2:1.

- 15'. GOL! Šahtjor vodi protiv Napolija, a strelac za Ukrajince je Tajson.

- 13'. GOL! Bešiktaš je poveo 1:0 na gostovanju Portu, a strelac je bio Taliska na asistenciju Kvarežme.

- 12'. GOL! I Real je načeo ekipu APOEL-a, a to je učinio ko drugi do Kristijano Ronaldo.

- 11'. GOL! Izjednačenje u Londonu, Jermolenko je strelac za Dortmund protiv Totenhema.

- 10'. GOL! Siti završava posao već na početku utakmice! Serhio Kun Aguero je duplirao prednost "građana".

- 5'. GOL! Pršti u uvodnim minutima. Sevilja je povela protiv Liverpula golom Ben Jedera.

- 4'. GOL! Vodi i Totenhem, strelac za "pevce" protiv Borusije Dortmund bio je Son.

- 3'. Prvi pogodak na večerašnji mečevima postigao je Mančester siti na gostovanju Fejenordu, a to je učinio štoper Džon Stons posle centaršuta Davida Silve.

- Od srpskih fudbalera večeras je na terenu jedino Duško Tošić, koji zajedno sa Pepeom čini štoperski tandem Bešiktaša.

Bora Solunac udario na Đilasa, Ponoša i Miloša Francuza: Teško će objasniti kako to da su uslovi u Beogradu loši, a u Srbiji dobri!

Borislav Novaković iz Narodnog pokreta Srbije, poznatiji kao Bora Solunac, rekao je da su sva tri zahteva koja je opozicija imala ispunjena i istakao da će Miloš Jovanović, Zdravko Ponoš i Dragan Đilas teško odbraniti narodu to što u Beogradu bojkotuju izbore jer kažu da ne postoje dobri izborni uslovi, dok u Srbiji izlaze na lokalne izbore.

25.04.2024

09:51

Obeležen Međunarodni dan devojčica u IKT!

Narodna Skupština Republike Srbije, Ministarstvo informisanja i telekomunikacija, Udruženje poslovnih žena Srbije i Program Ujedinjenih nacija za razvoj, svečano su obeležili Međunarodni dan devojčica u sektoru informaciono-komunikacionih tehnologija, u Domu Narodne skupštine Republike Srbije.

25.04.2024

16:35

Srpska lista: Od dolaska Kurtija na vlast zabeleženo 500 napada na Srbe!

Napad i pljačka Petra Kostića (20) pre dve noći u centru Kosovske Mitrovice nedaleko od glavnog gradskog šetališta, vrtića i osnovne škole od strane grupe Albanaca je 500. etnički motivisan napad od dolaska na vlast Aljbina Kurtija što je i najbolja slika i prilika njegovog odnosa prema Srbima i svemu što je srpsko, saopštila je danas Srpska lista.