17.09.2017

19:02

SUPERLIGA, 10.KOLO: Čuka se kockala, debakl Radnika, goleada u Subotici!

Čukarički se kockao, ali je ipak sa 3:2 pobedio Bačku, dok je Mačva deklasirala Radnik sa 4:0

Mačva je protiv Radnika slavila 4:0. Gosti su znatno olakšali posao Mačvi kada je već u petom minutu utakmice napadač Frensis dobio crveni karton.

Golovima Protića i Gavrića Mačva je vodila 2:0 nakon prvog dela utakmice. Gavrić se u strelce upisao i tokom drugog poluvremena a tačku je stavio Lazarević iz penala. Surduličani su mogli i da ublaže poraz, ali su promašili jedanaesterac u 60. minutu.

Uzbuđenja nije manjkalo ni u Bačkoj Palanci gde je Čukarički vodio 2:0 posle tri minuta igre, ali je uspeo da ispusti vođstvo. Ekipa Nenada Lalatovića je povela već posle desetak sekundi i duplirala vođstvo  u 3. minutu, golovima Mudrinskog i Kopitovića, da bi se Bačka probudila u nastavku meča i izjednačila rezultat za deset minuta.

Pobedu su ipak "brđani" upisali sa penala u 70. minutu, siguran je bio Mudrinski.

Kiša golova viđena je u Subotici, Spartak i Mladost 3:3. Subotičani su vodili 1:0, 2:1, pa 3:1 golovima Savkovića, ali je Mladost stizala i samo za dva minuta preokrenula rezultat golovima u 57. i 58. minutu.