26.09.2017

22:38

(VIDEO) REAL POTOPIO DORTMUND! Ronaldo kaznio promašaje Borusije, het-trik Kejna i Ben Jedera!

Fudbaleri madridskog Reala pobedili su Borusiju Dortmunda sa 3:1 uz dva gola Kristijana Ronalda, a pobede su upisali još Sevilja, Mančester siti, Bešiktaš, Totenhem, Porto i Napoli

Derbi večeri pripao je Realu, koji je na taj način prvi put pobedio Dortmund na "Vestfalenu", iz sedmog pokušaja.

"Milionere" je načeo Geret Bejl u 18. minutu. Imali su fudbaleri Borusije nekoliko prilika za izjednačenje, ali ih nisu iskoristili pa je to kaznio Kristijano Ronaldo u 50. minutu.

Četiri minuta kasnije Pjer-Emerik Obamejang je nagovestio da bi domaćin mogao bar do izjednačenja, ali je sve dileme otklonio Ronaldo drugim golom u 79. minutu.

U drugoj utakmici ove grupe, Totenhem je pobedio na gostovanju APOEL sa 3:0 uz het-trik Harija Kejna.

Sevilja je u grupi E sa 3:0 slavila protiv Maribora, uz drugi het-trik večeri, a egzekutor je bio Ben Jeder.

Spartak Moskva i Liverpul su u drugom meču ove grupe remizirali - 1:1.

U grupi F je Mančester siti zadržao maksimalan učinak pošto je pobedio Šahtjor sa 2:0, golovima Serhija Kuna Aguera i Rahima Sterlinga.

Napoli je sa 3:1 savladao Fejenord, a strelci za Italijane bili su Insinje, Mertens i Kaljehon. Počasni pogodak za goste dao je Amrabat.

Za Napoli je celu utakmicu odigrao srpski reprezentativac Nikola Maksimović.

Bešiktaš je lider grupe G sa šest bodova, a u drugom kolu je savladao Lajpcig sa 2:0 golovima Babela i Taliske. Duško Tošić je odigrao ceo meč za tim iz Istanbula.

Potro je iznenadio ekipu Monaka i kao gost pobedio sa ubedljivih 3:0 uz dva gola Abubakara, a strelac je bio i Lajun.

Napoli - Fejnord 3:1 (1:0)
(Insinje 7, Mertens 49, Kaljehon 70 - Amrabat 90+3)

Grupa H

Borusija Dortmund - Real Madrid 1:3 (0:1)
(Obamejang 54 - Bejl 18, Ronaldo 50, 79)

APOEL - Totenhem 0:3 (0:1)
(Kejn 39, 62, 68)

printscreen

TOK MEČEVA

- 93'. Počasni gol za Fejenord protiv Napolija postigao je Amrabat.

- 90'. Gol! Mančester siti je rešio pitanje pobednika, Sterling je strelac za 2:0 protiv Šahtjora.

- 83'. Drugi het-trik ove večeri. Posle Kejna, tri gola postigao je i Ben Jeder. Sevilja vodi 3:0 protiv Maribora.

- 79'. Čini se da je Ronaldo stavio tačku na utakmicu u Dortmundu. Drugi gol Portugalca za 3:1.

- 72'. Serhio Kun Aguero je propustio priliku da sa bele tačke udvostruči prednost Sitija protiv Šahtjora.

- 70'. Kažnjeni su Holanđani, Napoli vodi 3:0, a strelac je Kaljehon.

- 69'. GOL! Porto je na pragu pobede u Monaku. Tim iz Lisabona vodi 2:0, a strelac je opet Abubakar.

- 68'. Fejenord je mogao da smanji prednost Napolija, ali Turnstra promašio penal.

- 67'. Kejn se ne zaustavlja! Het-trik napadača Totenhema protiv APOEL-a.

- 62'. Totenhem vodi 2:0 protiv APOEL-a, a strelac je još jednom Kejn.

- 54'. Vraća se Dortmund! Borusija je smanjila prednost Reala, a strelac je Obamejang - 2:1.

- 49'. Gol! Real vodi 2:0 u Dortmundu, a pogodio je Ronaldo na asistenciju Bejla.

- 49'. Gol! Mertens je strelac za Napoli koji sada vodi 2:0 protiv Fejenorda.

48'. Gol! Mančester siti je poveo protiv Šahtjora, a strelac je Kevin De Brujne.

- 46'. Odmah velika prilika za Dortmund, ali je varan u poslednjem trenutku izbio loptu sa gol linije ispred Jarmolenka.

- 43'. Bešiktaš je duplirao prednost protiv Lajpciga, a strelac je Taliska - 2:0.

- 39'. GOL! Uspeo je i Totenhem da "otvori" APOEL. To je naravno učinio Hari Kejn.

- 38'. GOL! Sevilja je udvostručila prednost protiv Maribora, a mrežu Slovenaca ponovo je zatresao Ben Jeder - 2:0.

- 31'. Porto vodi u Monaku. Gol za Portugalce postigao je Abubakar - 1:0.

- 31'. Izjednačio je Liverpul, a strelac za ekipu Jirgena Klopa bio je Filipe Kutinjo na asistenciju Manea - 1:1.

- 27'. Sevilja je probila bedem Maribora i Andalužani vode golom Ben Jedera.

- 23'. Gol! Spartak je u Moskvi poveo protiv Liverpula, a strelac je Fernando.

- 18'. Gol u Dortmundu! Real vodi golom Gereta Bejla. Karvahal je pronašao Bejla koji je iz prve šutirao i uhvatio Burkija na spavanju.

- 14'. Sada velika šansa za Dortmund. jarmolenko je tukao glavom, ali je Ramos intervenisao rukom, što sudija nije video.

- 11'. Bešiktaš je poveo protiv Lajpciga, strelac za domaćina je Babel.

- 11'. Još jedna velika prilika za Real. Ronaldo je rešio da bude nesebičan iako je mogao da šutira. Odlučio je da doda Bejlu, ali je intervenisala odbrana Borusije u poslednjem trenutku ispred Velšanina.

- 10'. Zicer nije iskoristio Karvahal! Desni bek Reala se ubacio u napad, izašao sam pred golamana Burkija, ali je čuver mreže Dortmunda izašao kao pobednik iz ovog duela.

- 7'. Prvi gol večeras! Napoli vodi protiv Fejenorda, strelac je Insinje.

- Kristijano Ronaldo igra večeras 400. meč za Real Madrid u svim takmičenjima, a do sada je postigao 409 golova i ima 111 asistencija.

- Od srpskih fudbalera na terenu su Nikola Maksimović (Napoli) i Duško Tošić (Bešiktaš).