Reuters

20:29 Fudbal 0

informer.rs | 30. 09. 2017.

(VIDEO) PREMIJER LIGA: Siti tukao šampiona, Junajted zgromio "fenjeraša"

Šampion je na kolenima! Mančester siti je kao gost u derbiju 7. kola Premijer lige pobedio Čelsi na "Stamford bridžu" sa 1:0

Reuters

Gol odluke postigao je Kevin de Brujne u 67. minutu i tako lansirao "građane" ponovo na prvo mesto tabele, na kojem ih drži sada samo za gol bolja gol-razlika od gradskog rivala Junajteda.

A, Mančester junajted zgromio je poslednjeplasirani Kristal Palas - 4:0. Sjajno je igrao ponovo Nemanja Matić, ali je ovog puta igrač meča bio dvostruki strelac Maruan Felaini.

Srpski reprezentativac Luka Milivojević je odigrao svih 90 minuta u timu Kristal Palasa, međutim, utopio se u potpuno sivilo ekipe koja nema nijedan jedini bod posle sedam odigranih kola.

Sautempton u kojem je svih 90 minuta odigrao Dušan Tadić poražen je na gostovanju u Stouku - 2:1. Domaći su kod 1:0 promašili penal, potom su "sveci" uspeli da izjednače, ali je Piter Krauč pet minuta pre kraja pogodio za pobedu Stouka.

Hrvatski trener Slaven Bilić može da odahne, pošto ga je od gotovo sigurnog otkaza sa klupe Vest Hema spasao Dijafra Sako golom u 90. minutu protiv Svonsija.