Autor: informer.rs

18.10.2017

22:40

(VIDEO) SPEKTAKL U LONDONU! Kolarov i Džeko zaustavili Čelsi, Juve i Junajted jedva!

Fudbaleri Čelsija i Rome odigrali su sjajnu utakmicu koja je završena bez pobednika (3:3), dok su Mančester junajted i Juventus teškom mukom slavili

Utakmica na stadionu "Stamford Bridž" donela je dosta uzbuđenja. Čelsi je vodio sa 2:0, ali je Roma u drugom delu stigla do preokreta, da bi domaćin na kraju došao do izjednačenja i boda.

"Plavci" su poveli golom Davida Luiza u 11. minutu, da bi Eden Azar u 37. povisio na 2:0. Samo tri minuta kasnije srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov nakon odličnog solo prodora po levom boku i snažnog šuta sa oko 10 metara smanjio je zaostatak Rome.

Potom je Edin Džeko postigao dva gola i preokrenuo rezultat, ali je remi Čelsiju doneo Azar svojim drugim golom.

Prethodno je u prvom meču grupe C Karabag i Atletiko Madrid igrali su nerešeno bez golova.

reuter

Fudbaleri Barselone pobedili su sa 3:1 Olimpijakos, dok je Juventus posle preokreta pobedio Sporting sa 2:1 u utakmicama trećeg kola grupe D Lige šampiona.

Barselona je lako nadigrala Olimpijakos, iako je od 42. minuta imala igrača manje na terenu. Oni su na svom stadionu poveli autogolom Dimitriosa Nikolaua u 18. minutu.

Katalonci su i u 42. minutu ostali su s igračem manje na terenu, pošto je Đerar Pike dobio drugi žuti karton nakon što je rukom postigao gol koji je poništen.

Lionel Mesi je u 61. minutu povisio na 2:0 sjajnim šutem iz slobodnog udarca, da bi Luka Dinj u 64. rešio pitanje pobednika. Grčki tim je u samoj završnici, odnosno u 90. minutu smanjio zaostatak preko Nikolaua.

Srpski fudbaler Uroš Đurđević je od 55. minutu igrao za Olimpijakos, dok je Saša Zdjelar odigrao ceo meč, a Jagoš Vuković je presedeo na klupi.

reuter

Juventus je pred svojim navijačima pobedio Sporting posle preokreta. Portugalski tim poveo je u 12. minutu autogolom Aleksa Vidala, da bi Miralem Pjanić u 29. iz slobodnog udarca doneo izjednačenje "staroj dami".

Torinski tim do pobede je stigao u 84. minutu pogotkom Marija Mandžukića na asistenciju Daglasa Koste.

U grupi A je Mančester junajted minimalnim rezultatom slavio na gostovanju Benfiki, a strelac jedinog gola bio je Markus Rašford, koji treba da zahvali golmanu domaćeg tima Miletu Svilaru.

Mladi srpski čuvar mreže je uneo loptu u gol umesto da je boksuje posle slobodnog udarca koji je izveo Rašford.

Bazel je na gostovanju moskovskom CSKa pobedio 2:0 i tako stekao veliku prednost u borbi za drugo mesto u grupi.

U grupi B je PSŽ bio ubedljiv na gostovanju Anderlehtu - 4:0. Strelci za "svece" bili su Mbape, Kavani, Nejmar i Di Marija.

Bajern je u drugom meču ove grupe pobedio Seltik sa 3:0 golovima Milera, Kimiha i Humelsa.

TOK MEČEVA

- 90'. Bazel je završio posao u Moskvi. Dimitri Oberlin je duplirao prednost Bazela - 2:0.

- 90'. GOL! Olimpijakos je postigao počasni pogodak, a Nikolau se iskupio za autogom kojim su Katalonci poveli - 3:1.

- 88'. Upisao se i Anhel Di Marija i "sveci" sada u Briselu vode 4:0.

- 84'. GOL! Juventus je preokrenuo protiv Sportinga i sada vodi 2:1. Strelac je Mario Mandžukić.

- 75'. Spektakl u Londonu! Čelsi je izjednačio a drugi gol na meču postigao je Azar - 3:3.

- 70'. GOL! Preokrenula je Roma u Londonu! Drugi gol Džeka i "vučica" sada vodi 3:2.

- 66'. PSŽ vodi 3:0, upisao se i treći član napadčkog trilinga, Nejmar.

- 65'. GOL! Mančester junajted je poveo, a gol ide na dušu mladog srpskog golmana Mileta Svilara, koji je sa loptom ušao u gol posle udarca Marsuka Rašforda.

- 64'. GOL! Eskpresno rešava Barselona pitanje pobednika. Lukaš Dinj je zatresao mrežu Olimpijakosa - 3:0.

- 64'. GOL! Roma je izjednačila, Edin Džeko je strelac na "Stamford Bridžu".

- 61'. GOL! Post što se tiče golova u drugom poluvremenu prekinuo je Mesi, koji je duplirao prednost Katalonaca.

- 59'. U poslednjih pola sata u timu Benfike igraće Andrija Živković, koji je zamenio Picija.

- 58'. Umalo da Matić postigne fantastičan pogodak! Odapeo je srpski reprezentativac sa oko 30 metara, li lopta odlazi malo preko prečke.

- 51'. Prvi gol u nastavku pao je u Minhenu, a Mats Humels je postigao pogodak.

- 44'. GOL! PSŽ je u finišu duplirao prednost, a strelac je Edinson Kavani.

- 40'. GOL! Roma je smanjila zaostatak u Londonu, a strelac za "vučicu" je Aleksandar Kolarov.

- 37'. GOL! Čelsi vodi 2:0 protiv Rome, strelac za "plavce" je Eden Azar.

- 29'. GOL! Bazel je poveo na gostovanju moskovskom CSKA, a gol za Švajcarce postigao je Talant Džaka.

- 29'. Izjednačio je Juventus protiv Sportinga. Pogodak za "Staru damu" postigao je Miralem Pjanić.

- 29'. GOL! Bajern je duplirao prednost, a strelac za Bavarce je Džošua Kimih.

- 18'. I Barselona je otključala bravu Olimpijakosa, tačnije to je uradio fudbaler gostiju Nikolau, koji je zatresao sopstvenu mrežu.

- 17'. GOL! Bajern je došao do vođstva protiv Seltika, a strelac je Tomas Miler.

- 12'. GOL! Iznenađenje u najavi u Torinu. Sporting je poveo protiv Juventusa. Aleks Sandro je postigao autogol.

- 11'. GOL! Čelsi je u jedom od derbija večeri poveo protiv Rome, a strelac je David Luiz.

- 3'. Prvi gol na večerašnjim mečevima postigao je PSŽ, odnosno Kilijan Mbape, koji je zatresao mrežu Anderlehta u Briselu.

- Od srpskih fudbalera večeras su u startnim postavama svojih timova Nemanja Matić (Junajted), Ljubomir Fejsa (Benfika) i Aleksandar Kolarov (Roma).

- U utakmici između Karabaga i Atletiko Madrida koja je počela u 18 časova nije bilo pobednika, ali ni golova - 0:0.