31.10.2017

22:38

(VIDEO) POTOP ČELSIJA U RIMU! Roma uništila "plavce", šok u Madridu, Bajern jedva

Fudbaleri Rome bili su ubedljivi protiv Čelsija - 3:0, Junajted je rutinski slavio protiv Benfike - 2:0, dok je najveće iznenađenje pripredio Karabag, koji je odoleo Atletiku u Madridu - 1:1

Plasman u osminu finala obezbedili su Mančester junajted, Bajern Minhen, Barselona i PSŽ.

U grupi A je Junajted maksimalan posle četiri kola, ima 12 bodova i već je završio posao.

Na "Old Trafordu" je pala Benfika, ali uz dosta sreće. Najpre je mladi srpski golman na golu gostiju Mile Svilar odbranio penal Entoniju Marsijalu, da bi se potom posle udarca Nemanje Matića lopta odbila o leđa Svilara i završila u mreži.

Tačku na pobedu "crvenih đavola" stavio je Dejli Blind sa bvele tačke, koji je za razliku od Marsijala, bio siguran.

U ovoj grupi se CSKA revanširao Bazelu za poraz u prethodnoj rundi. U Moskvi je bilo 2:0 za Švajcarce, a "armejci" su uzvratili sa 2:1 i to posle preokreta.

U B grupi je PSŽ maksimalan sa 12 bodova i gol razlikom 17:0, a "sveci" su u Parizu pobedili Anderleht sa 5:0. Het-trik je postigao Kurzava, a upisali su se još Nejmar i Verati.

Bajern je teškom mukom slavio u Glazgovu protiv Seltika - 2:1. Golove za goste postigli su Koman i Martinez, a strelac za "kelte" bio je Mekgregor.

Derbi dana igrao se u Rimu, gde je Roma razbucala Čelsi! "Vučica" je povela preko El Šaravija, da bi isti igrač udvostručio prednost domaćina. Konačan rezultat postavio je Peroti, a pobeda Rimljana je mogla da bude još ubedljibija, ali je Kurtova u nekoliko navrata spasao "plavce".

Atletiko Madrid posle četiri kola nema pobedu u LŠ! Posle remija na gostovanju Karabagu u prošlom kolu (0:0), sada je u Madridu bilo 1:1, pa su "jorgandžije" sve dalje od plasmana u osminu finala.

U grupi D su viđena dva remija. Barselona je u Atini odigrala bez golova protiv Olimpijakosa, dok su Sporting i Juventus odigrali 1:1.

TOK MEČEVA

- 79'. Petarda u Parizu! Ali i het-trik Kurzave!

- 79'. Juventus je konačno stigao do izjednačenja protiv Sportinga, a strelac za goste je Iguain - 1:1.

- 79'. GOL! Preokret u Bazelu. CSKA kao gost vodi 2:1 posle pogotka Vernbluma.

- 78'. GOL! Junajted nije iskoristio jedan penal, ali jeste drugi. Sada je Blind savladao Svilara.

- 77'. Ekspresno je Bajern vratio prednost, a gol za Bavarce postigao je Havi Martinez - 1:2.

- 74'. GOL! Poklekla je odbrana Bajerna pa je Seltik izjednačio preko Mekgregora - 1:1.

- 72'. PSŽ ne posustaje, ponovo je Kurzava zatresao mrežu Anderlehta.

- 65'. GOL! CSKA je izjednačio protiv Bazela preko Alana Džagoeva - 1:1.

- 63'. Čelsiju preti potpuni debakl na "Olimpiku". Treći gol za "vučicu" postigao je Dijego Peroti - 3:0.

- 56'. GOL! Atletiko je izjednačio protiv Karabaga golom Tomasa Partija - 1:1.

- 53'. Prvi gol u nastavku postigli su Parižani, a vođstvo "svetaca" protiv Anderlehta uvećao je Kurzava - 3:0.

- 45+4'. GOL! I PSŽ je duplirao prednost protiv Anderlehta, a strelac za "svece" bio je Nejmar.

- 45'. GOL! Mančester junajted je poveo protiv Benfike, a Mile Svilar baš nema sreće. Lopta se posle šuta Nemanje Matića odbila o leđa mladog čuvara mreže i završila u golu.

- 40'. GOL! Iznenađenje u Madridu, Karabag vodi protiv Atletika golom Mičela.

- 36'. GOL! Roma je duplirala vođstvo protiv Čelsija, a ponovo je pogodio El Šaravi. Golu "Faraona" je prethodio veliki kiks Tonija Rudigera.

- 32'. GOL! Bazel vodi protiv moskovskog CSKA, a strelac za Švajcarce bio je Zufi.

- 30'. PSŽ je probio bedem ispred gola Anderlehta, a to je učinio Marko Verati.

- 23'. GOL! Zatresla se mreža i u Glazgovu gde je Bajern načeo Seltik. Pogodak za Bavarce postigao je Kingsli Koman.

- 21'. GOL! Sporting je poveo protiv Juventusa, a strelac za Portugalce je Cezar.

- 15'. Mogao je Mančester junajted da povede, ali je Mile Svilar odbranio udarac sa "kreča" Antoniju Marsijalu.

- 12'. Spavaju strelci na početku utakmica. Mreže miruju na svim mečevima, osim u Rimu.

- Prvi minut i prvi gol! El Šaravi je "bombom" doveo Romu u vođstvo protiv Čelsija!

Osim Matića u ekipi Junajteda i Fejse odnosno Svilara u timu Benfike, na terenu će od prvog minuta biti i Ivan Obradović odnosno Uroš Spajić u ekipi Anderlehta, dok će Andrija Živković čekati priliku sa klupe za rezerve u timu benfike.