06.12.2017

22:38

(VIDEO) PLJUŠTALI GOLOVI U LŠ: Sedmica Liverpula, Real drugi, prošli Šahtjor i Porto!

Kraj grupne faze Lige šampiona obeležila je goleada, a najubedljiviju pobedu upisao je Liverpul, koji je sa 7:0 deklasirao moskovski Spartak

Sada je poznato svih 16 učesnika osmine finala Lige šampiona, a vizu su u poslednjem trenutku izvadili Sevilja, Šahtjor i Porto.

U Ligu Evrope će Spartak iz Moskve, Napoli, Lajpcig i Borusija iz Dortmunda.

Liverpul je uništio moskovski Spartak, het-trik je postigao Filipe Kutinjo, dva gola postigao je Sadio Mane, a strelci su bili još i Mohamed Salah i Roberto Firmino.

U grupi E je Maribor donekle iznenadio i od Evrope se oprostio remijem protiv Sevilje - 1:1. S obzirom na rezultat na "Enfildu", Andalužanima je bio dovoljan i bod.

Sedam golova viđeno je i u Portu, gde je domaći tim slavio sa 5:2 protiv Monaka i tako overio prolaz dalje.

Bešiktaš je u utakmici koja turskom timu nije rezultatski ništa značila, pobedio Lajpcig sa 2:1 i tako grupnu fazu završio bez poraza.

Najveća iznenađenja viđena su u grupi F gde je Šahtjor pobedio Mančester siti sa 2:1 i tako osigurao prolaz dalje, dok je Fejenord slavio protiv Napolija istim rezultatom.

Totenhem je slavio protiv APOEL-a sa 3:0 i tako overio prvo mesto u grupi H, dok je Real u uzbudljivoj utakmici slavio protiv Borusije Dortmund sa 3:2.

Kada se podvuče crta, ovo je 16 klubova koji su prošli u osminu finala Lige šampiona.

Pobednici grupa: Mančester junajted, Pari Sen Žermen, Roma, Barselona, Liverpul, Mančester siti, Bešiktaš i Totenhem.

Druplasirane ekipe: Bazel, Bajern Minhen, Čelsi, Juventus, Sevilja, Šahtjor, Porto i Real Madrid.

U Ligu Evrope će se preseliti: CSKA, Seltik, Atletiko Madrid, Sporting, Spartak Moskva, Napoli, Lajpcig i Dortmund.

APphoto

Grupa E
Maribor - Sevilja 1:1 (1:0)/Tavares 10 - Ganso 75/

Liverpul - Spartak Moskva 7:0 (3:0)/Kutinjo pen 4, 15, 50, Firmino 19, Mane 48, 76, Salah 86/

Tabela: Liverpul 12, Sevilja 9, Spartak 6, Maribor 3.

Grupa F
Fajnord - Napoli 2:1 (1:1)/Jorgensen 33, De Žusta 90+1 - Žjelinski 2/

Šahtjor - Mančester siti 2:1 (2:0)/Bernard 26, Ismaili 33 - Aguero pen 90+2/

Tabela: Mančester siti 15, Šahtjor 12, Napoli 6, Fajnord 3.

Grupa G
Lajpcig - Bešiktaš 1:2 (0:1)/Keita 87 - Negredo pen 10, Taliska 90/

Porto - Monako 5:2 (3:0)
/Abubakar 9, 33, Brahimi 45, Telješ 66, Soareš 88 - Glik pen 61, Falkao 78/

Tabela: Bešiktaš 14, Porto 10, Lajpcig 7, Monako 2.

Grupa H
Real Madrid - Borusija Dortmund 3:2 (2:1)/Majoral 8, Ronaldo 13, Vaskez 81 - Obamejang 43, 49/

Totenhem - APOEL 3:0 (2:0)/Ljorente 21, Son 38, N'Kudu 80/

Tabela: Totenhem 16, Real 13, Borusija 2, APOEL 2.

TOK MEČEVA

- 90+2'. Smanjio je Mančester siti protiv Šahtjora, Aguero je bio precizan sa bele tačke - 2:1.

- 90+1'. GOL! Fejenord vodi protiv Napolija, strelac je Huste - 2:1.

- 90'. Ekspresno je Bešiktaš vratio vođstvo, a gol za goste postigao je Taliska - 1:2.

- 88'. GOL! Porto vodi 5:2 protiv Monaka, strelac je Soareš!

- 86'. GOL! Lajpcig je izjednačio protiv Bešiktaša, strelac je Nabi Keita - 1:1.

- 86'. "Sedmica" Liverpula! Mrežu nesrećnog Spartaka zatresao je i Mohamed Salah.

- 81'. GOL! Real dolazi do vođstva protiv Borusije, strelac je Lukas Vaskez - 3:2.

- 80'. Totenhem vodi 3:0 protiv Apoela, gol za "pevce" postigao je N'Kuodu.

- 78'. GOL! Monako je smanjio prednost Porta, strelac je Flakao - 4:2.

- 76'. GOL! Ne staje Liverpul! Svoj drugi gol postigao je Mane, pa "crveni" sada vode 6:0 protiv Spartaka.

- 75'. Sevilja je izjednačila, strelac je Ganso.

- 66'. Porto rešava pitanje pobednika! "Zmajevi" vode protiv Monaka 4:1, a strelac je Teles.

- 61'. GOL! Monako je smanjio protiv Porta, sada je 3:1. Strelac za goste bio je kamil Glik.

- 50'. Pukla je petarda na "Enfildu"! Treći gol Kutinja protiv Spartaka. Moskovljani će takmičenje nastaviti u Ligi Evrope.

- 48'. 4:0 za Liverpul! Sadio Mane je zatresao mrežu Moskovljana!

- 48'. Nerešeno je u Madridu! Tek što je počelo drugo poluvreme i gol! Strelac je ponovo bio Obamejang!

- 45+1'. GOL! Porto je rešio sve dileme kada je reč o plasmanu u osminu finala! "Zmajevi" vode 3:0, strelac je Brahimi.

- 43'. GOL! Smanjio je Dortmund protiv Reala, a strelac je naravno Obamejang - 2:1.

- 39'. Porto i Monako nastavljaju meč sa po desetoricom igrača. U ekipi Porta je isključen Felipe, a kod gostiju Gezal.

- 38'. GOL! Totenhem vodi protiv Apoela 2:0, strelac je Son.

- 33'. Porto je duplirao prednost protiv Monaka, a mrežu "kneževa" je ponovo zatresao Abubakar.

- 33'. Šokantan rezultat u Ukrajini za sada! Šahtjor je poveo protiv Sitija sa 2:0, pogodio je Ismaili!

- 33'. GOL! Fejenord je izjednačio u Roterdamu, a sterlac je Jorgensen - 1:1.

- 26'. GOL! Šahtjor je poveo protiv Mačester sitija! Strelac za Ukrajince bio je Bernard. Sada je na svakoj utakmici postignut bar jedan gol.

- 20'. Konačno gol i u Londonu! Totenhem je probio bedem Apoela i poveo golom Ljorentea - 1:0.

- 19'. Na "Enfildu" se već zna pobednik! Liverpul vodi 3:0, mrežu Spartaka pogodio je Roberto Firmino!

- 15'. GOL! I Liverpul je duplirao prednost, a strelac je ponovo Kutinjo!

- 13'. Real već ima 2:0 protiv Dortmunda, a sada je strelac Ronaldo, kojem je ovo deveti gol u Ligi šampiona ove sezone.

- 10'. GOL! Bešiktaš je poveo protiv Lajpciga, a strelac za goste je Negredo.

- 10'. Iznenađenje u Ljubljani! Maribor je poveo protiv Sevilje, a strelac je Tavares!

- 9'. GOL! Porto je poveo protiv Monaka, a strelac je Abubakar!

- 8'. GOL! Real je načeo "milionere", a strelac je Borha Majoral. Ronaldo je počeo akciju, a Isko je asistirao majoralu.

- 4'. GOL! Liverpul vodi protiv Spartaka 1:0! Filipe Kutinjo bio je precizan sa bele tačke.

- 2'. GOL! Prvi pogodak na večerašnjim mečevima postignut je u Roterdamu, gde je Napoli poveo golom Zjelinskog.

Od srpskih fudbalera na terenu je samo Duško Tošić, koji je stub odbrane Bešiktaša.