10.12.2017

19:27

(VIDEO)  SITI MARŠIRA KA TITULI! "Građani" pokorili i "Old Traford" za istorijsku 14. pobedu u nizu!

(VIDEO) SITI MARŠIRA KA TITULI! "Građani" pokorili i "Old Traford" za istorijsku 14. pobedu u nizu!

Mančester siti juriša ka tituli! Posle pobede "građana" u derbiju nad Junajtedom 2:1 lider Premijer lige sada ima 11 bodova više od "đavola"

Siti nakon 16 odigranih kola ima 46 bodova, Junajted je na 35, dok trećeplasirani Čelsi ima tri manje. Sitiju je ovo bila 14. pobeda u nizu u Premijer ligi, što nikome nije uspelo, a 16. meč bez poraza, ove sezone još nisi ostali bez celog plena u šampionatu.

Na prvi gol čekalo se do finiša prvog dela utakmice. Silva je u 43. minutu posle kornera sa desne strane stigao do odbitka i potpuno neometan na petercu lako je pogodio mrežu rivala za 1:0.

Brzo je Murinjov tim došao do poravnanja, samo nekoliko minuta bilo je "đavolima" potrebno do vrate meč na početak.

Veliku grešku napravili su Otamendi i Delf u trećem minutu nadoknade, lopta ih je preletela, stigla do Rašforda  koji je rutinski pogodio za 1:1.

"Građani" su nastavili gde su stali u prvom poluvremenu. Imali su inicijativu, a u 54. minutu došli su ponovo do prednosti. Silva je izveo skraćeni korner, Lukaku je želeo da izbije loptu i pogodio je svog saigrača u leđa, ona je pala u peterac do  Otamendija koji u padu pogodio mrežu De Hee za konačnih 2:1.

Junajted je u 85. mogao do 2:2. Prvo je Lukaku samo sa dva metra u glavu pogodio golmana Sitija Edersona, koji je tako grogiran odbranio odmah i šut Mati.