13.12.2017

17:09

(FOTO/VIDEO) PARTIZANU PENAL, ZVEZDI BOD! Žestoka tuča "grobara", Boaći ostavio šampiona na "-9"!

Fudbaleri Partizana i Crvene Zvezde odigrali su nerešeno u 156. "večitom" derbiju, u poslednjem kolu prvog dela sezone Superlige

Mnogo toga viđeno je na stadionu Partizana, a na kraju zadovoljniji mogu da budu crveno-beli koji na zimsku pauzu odlaze sa devet bodova više od najvećeg rivala.

"Večiti" derbi, 156. po redu, ostao je u senci velike tuče navijača Partizana, a njih desetak je izbačeno sa tribine sa teškim povredama, dok se prema poslednjim informacijama lekari bore za život jednog od navijača.

Kada je reč o fudbalu, prvo poluvreme je bilo za zaborav, a najbolju priliku imao je napadač Zvezde Aleksandar Pešić, ali je sa tri metra pogodio Stojkovića.

U nastavku su oba tima krenula znatno bolje, a u 60. minutu je arbitar MIlorad Mažić dosudio penal za domaći tim posle faula Vujadina Savića nad Ognjenom Ožegovićem.

To je prvi penal za crno-bele u "večitom" derbiju još od 1995. godine.

Tada je strelac bio Damir Čakar, a sada je odgovornost preuzeo Sejduba Suma i prevario Milana Borjana, koji je imao loptu na ruci, ali nije uspeo da odbrani.

Nedugo zatim je Pešić propustio novu kolosalnu priliku za Zvezdu, i ponovo mu je sa nekoliko metara odbranio Stojković.

Crveno-belima je u 84. minutu izjednačenje doneo Ričmond Boaći, kojem je ovo vrlo verovatno i oproštajni pogodak, jer će u zimskom prelaznom roku gotovo sigurno napustiti klub.

PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA 1:1

Strelac: Suma u 62. - Boaći u 84. minutu

Stadion: FK Partizan. Sudija: Milorad Mažić.

PARTIZAN: Stojković, Vulićević, N.R. Miletić, Ostojić, Antonov, Everton, Jevtović (od 21. Radin), Suma (od 71. Ilić), Tavamba, Pantić, Ožegović (od 90. Jovanović).

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković, Savić, Le Talek, Rodić, Donald, Kanga (od 90+1. Milijaš), Krstičić, Srnić  (od 63. Jovičić), Pešić, Boaći (od 89. Gobeljić).

- 90+1'. Poslednja izmena i u Zvezdi, Kangu menja Milijaš.

- 90'. Poslednja izmena u Partizanu, Jovanović umesto Ožegovića.

- 89'. Izmena u Zvezdi, umesto Boaćija na terenu je Gobeljić.

- 84'. GOL! Zvezda je izjednačila, Boaći je strelac! Posle velike gužve u kaznenom prostoru, Donald je dodao Boaćiju, a ovaj majstorski pogodio donji levi ugao Stojkovićevog gola!

- 78'. Velika prilika za Ožegovića, ali je napadač Partizana sa desetak metara šutirao pored gola.

- 71'. Promena u Partizanu, strelac gola Suma je izašao iz igre, na terenu je Saša Ilić. Ovo je njegov 33. derbi.

- 68'. Pantić je povukao kontru, šutirao, ali samo u  Borjana, trčao je Ožegović ka njoj, ali je bio u ofsajdu.

- 67'. Pokušao je Krstičić, ali je njegov udarac izblokiran.

- 65'. Novu veliku priliku je propustio Pešić! Opet je šutirao iz neposredne blizine, ali je sada Stojković rukom refleksno intervenisao i izbacio loptu u korner.

- 63'. Izmena u Zvezdi, umesto Srnića na terenu je Jovičić.

- 62'. GOL! Suma je preozeo odgovornost, malo odugovlačio, ali na kraju savladao Borjana, koji je imao loptu na ruci, ali ipak nije uspeo da odbrani.

- 60'. Penal za Partizan! Prvi od marta 1995. godine. Savić je uklizao i oborio Ožegovića!

- 59'. Imali su domaći kontru, Pantić je dugo vukao loptu i na kraju upropastio napad.

- 58'. Dobra akcija gostiju, Kanga je dodao Pešiću, a ovaj prosledio do Rdoića, koji se ubacio, ali je Suma izbiou korner.

- 57'. Pokušao je Kanga udarcem sa oko 18 metara, ali je lopta otišla pored gola.

- 54'. Tri kornera za crno-bele, ali je Pantić sva tri puta očajno centrirao.

- 51'. Drugi karton u ekipi Crvene Zvezde, Stojković je faulirao Tavambu.

- 48'. Utakmica je prekinuta zbog bakljade navijača Crvene zvezde na početku drugog poluvremena.

Prema najnovijim informacijama, grupa koja je izbačena sa juga, nisu navijači Crvene zvezde, već "grobari" koji su pokušali da preuzmu tribinu...

starsport

- 45'. Udarac Ožegovića sa ivice šesnaesterca, ali je Borjan odbranio.

- 41'. Utakmica je na kratko prekinuta, a desetak navijača, od kojih su neki bili skroz goli, su u pratnji žandarmerije napustili teren. Prema našim saznanjima reč je navodno o navijačima Zvezde koji su ušli na južnu trbinu i to je razlog tuče.

- 35'. Treći žuti karton u domaćem timu, dobio ga je Ostojić zbog faula nad Kangom.

- 33'. Na drugoj strani opet Pešić preti, sada je šutirao iz znatno teže situacije, a Stojković je opet odbranio.

- 32'. Miletić je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali lopta se jedva dokotrljala do Borjana.

- 29'. Prva stopostotna prilika na utakmici! Centrirao je Kanga, Pešić je šutirao sa 3-4 metra, a lopta je pogodila Stojkovića u nogu.

- 28'. Prvi žuti karton u domaćem timu, dobio ga je Savić zbog faula nad Ožegovićem.

- 27'. Bez većih uzbuđenja na terenu, ali zato na južnoj tribini i dalje traje tuča navijača.

- 22'. Centrirao je Vulićević, ali je Borjan bez problema intervenisao.

starsport

- 21'. Prva izmena u Partizanu, Jevtović zbog povrede ne može da nastavi, na terenu je Radin.

- 20'. Utakmica se konstantno "secka" prekršajima.

starsport

- 18'. Gužva na južnoj tribini, došlo je do tuče navijača domaćeg tima.

starsport

- 17'. Na drugoj strani je udarac oprobao Kanga, ali lopta odlazi preko gola.

- 15'. Prodor Ožegovića, potom i udarac sa ivice kaznenog prostora, ali očajno je učinio to napadač Partizana.

- 14'. Još jedan žuti karton u domaćem timu, ovoga puta je javnu opomenu zaradio Vulićević. Kapiten Partizana je u skoku laktom udario Pešića u lice.

- 12'. Neorganizovana igra na obe strane, mnogo netačnih dodavanja.

- 7'. Prve čarke na terenu, a tu je naravno Everton. Vezista Partizana je udario ćušku Pešiću, ali sve se brzo smirilo.

- 4'. Neoprezan start Tavambe, koji je faulirao Savića, a Mažić je napadaču Partizana pokazao žuti karton.

- 2': Greška Jevtovića na polovini Partizana, Krstičić mu je oduzeo loptu, Srnić nastavio napad i centrirao, ali nikoga nije bilo u petercu crno-belih.

- Utakmica je počela, fudbaleri Partizana su izveli početni udarac.

- Kapitenu Crvene zvezde Mičelu Donaldu ovo je 100. utakmica u crveno-belom dresu.

- Između 15 i 20 hiljada navijača na tribinama u trenutku kada su igrači dva tima izašli na teren.

Trener Zvezde Vladan Milojević je pred meč poručio:

- Ja ne volim da kalkulišem, to već znate. Tako da ne mogu da pričam o tome da li bih bio zadovoljan bodom - kazao je Milojević.

Crno-beli neće imati pomoć Zorana Tošića.

- Povreda je razlog što ne igram. Imao sam jutros test, koji nisam uspeo da prošem, nisam spreman za derbi. Nadam se da će nas moji saigrači obradovati. Nezahvalno je prognozirati rezultat, uvek je zanimljivo kad igraju Zvezda i Partizan, šteta zbog malog odziva navijača - poručio je Tošić pred utakmicu.

Miroslav Đukić, trener Partizana, bio bi zadovoljan jednim bodom.

Miletić i Tošić su povređeni. U ovom trenutku ne bih bio nezadovoljan ni bodom u derbiju.

- Sat vremena pre početka meča, veoma slaba poseta u Humskoj!

Igrači Crvene zvezde izašli su teren stadiona u Humskoj 60 minuta pre početka utakmice.

Zapad ne dozvoljava temu NATO agresije na Jugoslaviju! Plaše se da se suoče sa istinom u vezi sa njom!

Savet bezbednosti Ujedinjenih nacija (SB UN) večeras još jednom nije prihvatio da raspravlja o NATO agresiji na Jugoslaviju pošto za predloženi dnevni red nije glasao dovoljan broj članica tog tela. Kao i na sednici SB UN 25. marta, i na večerašnjoj, ponovo zakazanoj na zahtev Rusije, Francuska je zatražila takozvano proceduralno glasanje o dnevnom redu. Za dnevni red, odnosno raspravu o NATO agresiji na Jugoslaviju 1999. godine, večeras je glasalo šest od 15 članica Saveta bezbednosti, dok je ostalih devet bilo uzdržano. Za usvajanje dnevnog reda bilo je potrebno devet glasova. Ovu odluku, u emisiji "Info veče" Informer TV, komentarisali su analitičari Veljko Jovanović i Luka Stajić, kao i Nebojša Obrknežev iz Ruske stranke.

28.03.2024

23:01

Napad u Moskvi je pokušaj državnog udara! Pitanje je dana kad će ukrajinska vojska kapitulirati, zato je potrebno da se Rusija destabilizuje iznutra! (VIDEO)

Goran Petronijević, advokat, Nikola Jović, politikolog, prof. dr Aleksandar Lukić sa Instituta za političke studije i akademik prof. dr Dragan Radenović govorili su u emisiji "Info dan" na Informer TV o terorističkom napadu u Moskvi i tome šta on zapravo predstavlja i kako će uticati na budućnost Rusije.