Autor: Informer

23.12.2017

15:26

(VIDEO) SERIJA A: Juve tik uz Napoli, Milan se ponovo obrukao

Potera Juventusa za prvim mestom se nastavlja! Šampion Italije je u derbiju 18. kola Serije A savladao minimalcem Romu i ostao da duva u leđa lideru Napoliju - 1:0

Jedini gol, ali vredan tri boda, za crno-bele postigao je štoper Mehdi Benatija u 18. minutu i to posle neverovatnog karambola, u kojem je tek iz trećeg pokušaja lopta završila u mreži.

Bio je Juventus, generalno, bolji rival od Rome, imao je mnogo više šuteva na gol, tako da je zasluženo odneo bodove.

Nastavlja se brukanje Milana! Đenaru Gatuzu već se sprema "metla", pošto su crno-crveni doživeli novi poraz i to kod kuće od Atalante - 2:0.

Milan je dobio samo jednu utakmicu u poslednjih šest kola i sada ne samo Liga šampiona, već i plasman u Evropu im deluje skoro kao nemoguća misija.

Atalanta je golovima Kristantea i Iličića došla do treće pobede u poslednjih pet kola.

Fudbaleri Lacija pobedili su na svom terenu Krotone sa 4:0. Domaći su poveli u 56. minutu preko Džordana Lukakua, a prednost je udvostručio Ćiro Imobile u 78. minutu.

Treći gol postigao je Senad Lulić u 86. minutu, a tri minuta kasnije konačan rezultat postavio je Felpe Anderson.

Srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić odigrao je celu utakmicu za Lacio i dobioje žuti karton.

Napoli je uz mnogo muka sačuvao prvo mesto na tabeli, pobedom nad Sampdorijom - 3:2.

Slavljenik na ovom meču je Marek Hamšik, koji je postigao 116. gol u karijeri za Napolitance i postao najbolji strelac u istoriji kluba, preteknuvši Maradonu.

Napoli je u poslednjih 13 minuta imao igrača više, ali je uspeo da sačuva pobedu i prvo mesto na tabeli.

A, Interova kriza se nastavila! Tim iz Milana je izgubio na gostovanju Sasuolu (1:0) i time odigrao četvrti uzastopni meč bez pobede.

Torino Siniše Mihajlovića nije uspeo da pobedi SPAL iako je vodio 2:0 posle samo 10 minuta igre.

SERIJA A

Lacio - Krotone 4:0 (0:0)(Lukaku 56, Imobile 78, Lulić 86, Anderson 89)

Đenova - Benevento  1:0 (0:0)
(Lapadula 90p)

Napoli - Sampdorija  3:2 (3:2)
(Alan 17, Insinje 33, Hamšik 39 - Ramirez 2, Kvaljarela 27p)

Sasuolo - Inter  1:0 (1:0)
(Falćineli 34)

SPAL - Torino  2:2 (1:2)
(Vivijani 42, Antenući 69p - Falke 1, 10)

Kjevo - Bolonja 2:3 (1:1)
(Ingleze 32, Kaćatore 85 - Destro 4, 90, Verdi 50)

Kaljari - Fiorentina 0:1 (0:0)
(Babakar 82)

TABELA:

Prsti su na crvenom dugmetu! Jesmo li umalo izbegli nuklearni rat? (VIDEO)

Šta se zaista desilo 14. aprila? Odgovor Izraela na napad Irana je pomalo čudan. Navodno Iran je pokušao nuklearni napad na Izrael. Na ovu temu u "Info danu" govorio je Nikola Vrzić, glavni urednik portala RT. Uživo u program javio se pilot Stevan Ignjatović koji je detaljnije govorio o avionima koji su sposobni da nose nuklearne bombe.