06.01.2018

19:53

(VIDEO) SERIJA A: Atalanta pokorila Rim, Juve se mučio, ali ne posustaje!

Fudbaleri Atalante su u 20. kolu Serije A savladali Romu 2:1, iako su drugo poluvreme odigrali sa 10 igrača. Juventus je sa 1:0 savladao Kaljari

Bio je ovo treći meč Rome bez pobede, a drugi poraz.

Međutim, strelac drugog gola je za 15 minuta igre dobio dva žuta kartona, pa je ostavio saigrače na cedilu tokom drugih 45 minuta.

Džeko je vrlo brzo posle povratka sa odmora smanjio rezultat na 2:1. U nastavku su u solidnim šansama bili El Šaravi i Florenci, ali je Atalanta i brojčano oslavljena uspela da odbrani 2:1 i osvoji tri velika boda.

Aleksandar Kolarov je odigrao ceo meč za Romu koja je nakon ovog poraza peta na tabeli sa 39 bodova.

Nije ni Juventusu bilo lako protiv Kaljarija, ali "stara dama" nije dozvolila iznenađenje, slavila je sa 1:0.  Bio je Kaljari žilav rival. Ipak, Bernadeski je u 75. minutu uspeo da slomi otpor i postigne jedan ali pobede vredan gol.

Benatia je prethodno zatresao mrežu domaćina, ali je gol poništen zbog ofsajda, dok je Dibala pogodio prečku, a Pjanić pomašio iz vrlo izgledne pozicije. Imao je i domaćin svoje šanse, Farias je uzdrmao stativu, dok je Ščešni zaustavio dobar šut Pavoletiju. Na kraju - 1:0 za Juve.

SERIJA A

20. kolo

Torino - Bolonja 3:0 (1:0)
(De Silvestri 39, Niang 53, Falke 85)

Benevento - Sampdorija 3:2 (0:1)
(Koda 69, 84, Brinjola 90+1 - Kaprari 45+1, Kovacki 90+4)

Milan - Krotone 1:0 (0:0)
(Bonući 54)

Napoli - Verona 2:0 (0:0)

(Kulibali 66, Kaljehon 78)

Spal - Lacio 2:5 (2:4)

(Antenući 8, 31- Alberto 5, Umobile 19, 26, 41, 51)

Đenova - Sasuolo 1:0 (0:0)
(Galabinov 80)

Roma - Atalanta 1:2 (0:2)
(Džeko 56 - Kornelijus 14, De Run 19 )

Kaljari - Juventus 0:1 (0:1)
(Bernadeski 75)

Kjevo - Udineze 1:1 (1:1)(Radovanović 9 - Tomović 41ag)

Fiorentina - Inter 1:1 (0:0)(Simeone 90 - Ikardi 55)

Šta se krije iza jezivog projekta "Lavanda"? Veštačka inteligencija napravljena zato da ubija! (VIDEO)

Gost "Info dana" bio je analitičar Saša Borojević. On je govorio o tome na koji način su povezani svi ratovi koji se trenutno rasplamsavaju po celom svetu. Evo kakve veze ima Balkan i Srbija sa projektima velikih sila. Uživo u program, putem vajber linka, uključio se i Dževad Galijašević, stručnjak za terorizam koji je komentarisao kompleksne odnose između Amerike i Izraela.