23.01.2018.
(VIDEO) BARSA ZAKUCALA SELTU! Mesi briljirao sa dva gola i asistencijom u Kupu Kralja! Reuters
Informer | 11.01.2018. | 23:46

Fudbal         0

Selta je odigrala 1:1 u prvom meču osmine finala Kupa Kralja protiv Barselone, a onda je na "Nou Kampu" pregažena sa 5:0

Barsa je rešila prolazak u četvrtfinale 15-ak minuta, a Lionelu Mesiju je toliko bilo potrebno za dva gola i asistenciju.

Argentinac je u 13. i 15. na asistenciju Albe doneo Kataloncima 2:0. Potom je u 28. uzvratio asistencijom Albi koji je povisio na 3:0, a tri minuta kasnije 4:0 doneo je domaćinu Luis Suares.

Tačku je stavio Ivan Rakitić tri minuta pre kraja meča, na asistenciju Dembelea.

Prethodno su se u četvrtfinale Kupa kralja plasirali fudbaleri Sevilje i Espanjola.

Sevilja je nakon 2:0 u Kadizu, savladala niželigaša i na svom terenu sa 2:1, za lagan prolazak u narednu fazu. Domaćin je poveo preko Ben Jedera u 31. minutu, a plasman je "overio" Korea u 54. Gosti su ublažili eliminaciju golom Garsije pet minuta pre kraja.

Espanjol je nakon poraza kod kuće od Levantea sa 2:1, slavio 2:0 u predgrađu Valensije i stigao do osam najboljih. Junaci su bili Leo Baptistao i Moreno golovima u prvom poluvremenu.

U četvrtfinale Kupa kralja plasirali su se: Barselona, Sevilja, Espanjol, Real Madrid, Alaves, Viljareal, Atletiko Madrid i Valensija.