03.02.2018

18:01

(VIDEO) PREMIJER LIGA: Aleksis promašio penal, ali dao prvenac za Junajted!

Mančester junajted je u 26. kolu Premijer lige pobedio Hadersfild sa 2:0, dok je Sautempton bio bolji od VBA - 3:2

"Crveni đavoli" su se dugo mučili protiv Hadersfilda, čiju mrežu je "otključao" Romelu Lukaku u 55. minutu.

Prvenac za Junajted postigao je Aleksis Sančez. Čileanac je izveo penal u 68. minutu, ali mu je golman gostiju Jonas Losl, ali se lopta odbila do Sančeza koji je ćušnuo u mrežu.

Nemanja Matić odigrao je celu utakmicu za Junajted i učesvovao u  akciji od drugog gola, kada je oduzeo loptu protivničkom igraču i počeo napad koji je Lukaku završio golom.

Najefikasniji duel odigrali su VBA i Sautempton, a "sveci" kući nose tri boda.

Domaćin je poveo preko Hegazija u četvrtom minutu, ali su gosti preokrenuli golovima Lemine i Stivensa u finišu prvog poluvremena.

Vord Praus postigao je treći gol za goste u 55. minutu, a VBA je do kraja meča samo ublažio poraz preko Rondona u 72. minutu.

Srpski reprezentativac Dušan Tadić odigrao je ceo meč za Sautempton.

Brajton je slavio protiv Vest Hema sa 3:1, dok je Bortmut pobedio Stouk sa 2:1, a duel Lestera i Svonsija završen je bez pobednika - 1:1.

PREMIJER LIGA

26. kolo

Barnli - Mančester siti 1:1 (0:1)(Gurmundson 82 - Danilo 22)

Bornmut - Stouk 2:1 (0:1)(King 70, Muset 79 - Šaćiri)

Brajton - Vest Hem 3:1 (1:1)(Marej 8, Iskerido 59, Gros 75 - Čičarito 30)

Lester - Svonsi 1:1 (1:0)(Vardi 17 - Fernandez 53)

Mančester junajted - Hadersfild 2:0 (0:0)(Lukaku 55, Sančez 68)

VBA - Sautempton 2:3 (1:2)(Hegazi 4, Rondon 72 - Lemina 40, Stivens 43, Vord-Praus 55)

Arsenal - Everton 5:1 (4:0)(Remzi 6, 19, 74, Košelni 14, Obamejang 37 - Kalvert-Levin 64)