14.02.2018

15:11

(VIDEO) REAL SUROVO KAZNIO PSŽ! "Kralj" se ne odriče krune, 'petarda' Liverpula!

Fudbaleri Real Madrida pobedili su PSŽ sa 3:1, dok je Liverpul slavio na gostovanju Portu sa 5:0 u prvim utakmicama osmine finala Lige šampiona

Parižani se verovatno i sami pitaju kako su uspeli da izgube utakmicu u Madridu. Poveli su golom Rabioa u 33. minutu, a prethodno su imali nekoliko prilika koje nisu iskoristili.

Real je izjednačio golom Ronalda iz penala, posle prekršaja koji je Lo Celso napravio nad Tonijem Krosom.

U nastavku je PSŽ bio mnogo bolji tim, ređale su se šanse pred golom madriđana, fijukalo je oko stativa, Navas je branio...

A onda u finišu, kada su se gosti ispromašivali usledila je surova kazna za tim Unaija Emerija. Najpre je Ronaldo u 83. minutu posle dodavanja rezerviste Marka Asensija doneo prednost Realu, a zatim je Marselo dva minuta kasnije postavio konačan rezultat, a u ulozi asistenta ponovo je bio Asensio.

REAL - PSŽ 3:1 (1:1)

Stadion: "Santijago Bernabeu". Sudija: Đanluka Roki (Italija).

Strelac: Ronaldo u 45. i 83 i Marselo u 85. - Rabio u 33. minutu

REAL MADRID: Navas, Marselo, Ramos, Varan, Naćo, Kazemiro (od 79. Vaskez), Kros, Modrić, Isko (od 79. Asensio), Benzema, Ronaldo.

PARI SEN ŽERMEN: Areola, Alves, Markinjos, Kimpebme, Berćiće, Verati, Lo Celso, Rabio, Mbape, Kavani (od 66. Munije), Nejmar.

U drugoj utakmici večerašnjeg programa bilo je znatno manje uzbuđenja, ali je bilo više golova.

Liverpul je spakovao pet "komada" u mrežu Porta, pa će revanš biti samo stvar rutine za četu Jirgena Klopa.

Trostruki strelac bio je Sadio Mane, a mrežu "zmajeva" pogađali su još Mohamed Salah i Roberto Firmino.

PORTO - LIVERPUL 0:5 (0:2)

Stadion: "Dragao". Sudija: Danijele Orsato (Italija).

Strelci: Mane u 25, 53 i 85, Salah u 29. i Firmino u 70. minutu

PORTO: Sa, Rikardo, Rejes, Markano, Teljes, Oliveira, Erera, Marega, Otavio (od 46. Korona), Braimi (od 62. Majid), Soares.

LIVERPUL: Karijus, Aleksander Arnold, Van Dajk, Lovren, Robertson, Milner, Henderson, Vajnaldum, Mane, Firmino, Salah.

TOM MEČEVA

Kraj mečeva.

- 86'. GOL! 3:1 za Real, Marselo je strelac!. Real surovo kažnjava promašaje gostiju.

- 85'. Pukla je "petarda" u Lisabonu, a treći gol postigao je Mane.

- 83'. GOL! Preokret u Madridu! Kristijano Ronaldo je kaznio Parižane za sve prethodne promašaje i doneo prednosti Realu - 2:1. Asistent je bio Marko Asensio.

- 79'. Dve izmene u Realu, Marko Asensio i Lukas Vaskez umesto Iska i Kazemira.

- 76'. Još jedna prilika za PSŽ! Berćiće je tukao iskosa sa leve strane, a Mbape i Alves nisu stigli do lopte da je skrenu u gol.

- 73'. Ramos je opet spasao gol! Lopta je posle kornera došla do Kimpembea, a kapiten Reala je ušao u šut i izblokirao protivničkog igrača.

- 70'. "Poker" u Lisabonu! Liverpul vodi 4:0, a mrežu Porta sada je pogodio i Roberto Firmino!

- 68'. Prva promena u Realu, izašao je Karim Benzema, na terenu je Geret Bejl.

- 67'. Priliku je imao Nejmar, ali Brazilac nije uspeo glavom da zahvati loptu.

- 66'. Umesto Edinsona Kavanija, na terenu je vezista Tomas Munije.

- 61'. Benzema je ostao kratak posle dodavanja Iska. Da je Francuz bio brži, lako je moglo da bude 2:1.

- 54'. Opet opasan napad gostiju. Alves je sa desne strane zavrnuo u sredinu, opet je Rabio natrčao, ali je ovoga puta Ramos izblokirao vezistu "svetaca".

- 53'. Liverpul završava posao, pošto vodi 3:0, a drugi gol na meču postigao je Mane.

- 49'. Sevnula je kontra Parižana, Nejmar je sa leve strane prebacio loptu desno do Mbapea, koji je šutirao, ali je Navas odbranio.

Reuters

- 45'. Kristijano Ronaldo je bio siguran! Areola je pročitao stranu, ali nije uspo da odbrani udarac.

- 44'. Penal za Real! Lo Celso je oborio Krosa, a Roki je pokazao na belu tačku!

- 40'. Opet gužva pred golom Parižana, opet je tu bio Ronaldo, ali na kraju samo korner, posle kojeg nije bilo opasnosti.

- 38'. Zamalo 0:2 u Madridu! Nejmar je dodao kavani, koji je šutirao, ali je izblokiran i lopta je završila u korneru.

- 37'. Još jedna prilika za Ronalda. Portugalac je ukrao loptu protivniku, ali je bio sebičan i sam je želeo da završi akciju, a tukao je preko gola.

- 33'. GOL! Rabio je doneo prednost "svecima" u Madridu! Mbape je prošao po desnoj strani, centrirao, Naćo je izbio ali samo do Rabioa koji je natrčao i poslao loptu iza leđa Navasa.

- 32. Serhio Ramos je pokušao glavom posle kornera, ali kapiten Reala nije bio precizan.

- 29'. GOL! Liverpul je izgleda rešio da završi posao već u prvom meču. "Redsi" su duplirali prednost, a strelac je Salah.

- 28'. Najblja prilika na utakmici! Kristijano Ronaldo je izašao sam pred Areolu, ali je golman PSŽ-a glavom odbranio udarac Portugalcu.

- 26'. Kristijano Ronaldo je izveo slobodan udarac sa oko 20 metara, ali je lopta otišla oko pola metra preko gola.

- 25'. GOL! Liverpul je poveo 1:0, strelac za goste je Sadio Mane!

- 19'. Nema previše uzbuđenja u Lisabonu. A i svakako je u centru pažnje duel u Madridu.

- 15'. Žuti karton je dobio Nejmar, koji je faulirao Naća! Brazilac će na ovoj utakmici biti pod velikim pritiskom jer se uveliko spekuliše o njegovom prelasku u Real narednog leta.

- 9'. Marselo se povredio posle duela sa Danijel Alvesom. Levi bek Reala je vrištao od bola, ali je posle ukazane pomoći nastavio meč.

Reuters

- 7'. Berćiće se ubacio u kazneni prostor Reala, šutirao iskosa sa leve strane, ali daleko pored gola.

- 5'. Real je krenuo agresivnije u uvodnim minutima. Imali su Madriđani i dva kornera, bila je i gužva pred golom "svetaca", ali je intervenisala odbrana gostiju.

Počele su utakmice!

Bora Solunac udario na Đilasa, Ponoša i Miloša Francuza: Teško će objasniti kako to da su uslovi u Beogradu loši, a u Srbiji dobri!

Borislav Novaković iz Narodnog pokreta Srbije, poznatiji kao Bora Solunac, rekao je da su sva tri zahteva koja je opozicija imala ispunjena i istakao da će Miloš Jovanović, Zdravko Ponoš i Dragan Đilas teško odbraniti narodu to što u Beogradu bojkotuju izbore jer kažu da ne postoje dobri izborni uslovi, dok u Srbiji izlaze na lokalne izbore.