21.02.2018

20:17

(VIDEO) DE HEA JE JUNAJTEDOV BOG! Španac sprečio bruku u Sevilji, preokret Šahtjora!

Fudbaleri Mančester junajteda sačuvali su mrežu u Sevilji zahvaljujući neverovatnom Davidu De Hei, dok je Šahtjor posle preokreta pobedio Romu sa 2:1

Mančester junajted treba da digne spomenik Davidu De Hei, koji je ubedljivo najbolji igrač "crvenih đavola" i to ne samo na meču u Sevilji, već cele sezone!

Ekipa Žozea Murinja mogla je da primi najmanje četiri, pet "komada" da je na golu bio neko drugi a ne fantastični Španac.

De Hea je do ludila dovodio fudbalere Sevilje. Redom su tukli Murijel, Korea, Sarabija, Vaskez... Ništa što je išlo u okvir gola nije moglo da prođe pored španskog reprezentativnog golmana.

Na drugoj strani, Junajted, za koji je svih 90 minuta odigrao Nemanja Matić, nije uspeo ozbiljnije zapreti Sehiju Riku, pa će se na "Old Trafordu" krenuti od nule.

SEVILJA - MANČESTER J. 0:0

Stadion: Ramon Sančez Pishuan. Sudija: Klemen Turpen (Francuska).

SEVILJA: Riko, Navas, Lengle, Merkado, Eskudero, Banega, N'Zonzi, Sarabija, Vaskez, Korea, Murijel.

MANČESTER. J: De Hea, Valensija, Lindelef, Smoling, Jang, Matić, Erera, Mektominej, Mata, Lukaku, Aleksis.

U Harkovu, Šahtjor je posle preokreta pobedio Romu. "Vučica" jer povela golom Džengiza Undera u 41. minutu utakmice, ali je domaći tim u nastavku postigao dva gola.

Najpre je Fakundo Fereira u 52. minutu izjednačio, da bi u 71. Fred sjajnim golom udarcem iz slobodnog udarca postavio konačan rezultat.

Revanš utakmice igraju se 13. marta, a domaćini će biti Mančester juanjted i Roma.

ŠAHTJOR - ROMA 2:1 (0:1)

Strelac: Fereira u 52 i Fred u 71. - Under u 41. minutu

Stadion: OSC Metalist. Sudija: Vili Kolum (Škotska).

Šahtjor: Pjatov, Butko, Krivcov, Rakitski, Ismaili, Fred, Stepanenko, Marlos, Tajson, Bernard, Fereira.

Roma: Alison, Florenci, Facio, Manolas, Kolarov, De Rosi, Strotman, Under, Najngolan, Peroti, Džeko.

TOK MEČEVA

- 87': Ramirez je imao priliku za Sevilju, izblokirao ga je Smoling, a onda u kontri prilika za Rašforda, ali je napadač Junajteda tukao pored gola.

- 82'. Novi udarac Murijela, ali David De Hea je začarao mrežu i pored njega ne može da prođe lopta.

- 73'. Sevilja se poigrava sa "crvenim đavolima". Još jedna prilika, ali sada je lopta posle udarca Sarabije otišla pored gola.

- 71'. GOL! preokrenuo je Šahtjor i sada vodi 2:1. Strelac za Ukrajince bio je Fred, koji je sjajno izveo slobodan udarac.

- 64'. Odličan udarac Tajsona, lopta je išla u rašlje, ali Alison je fantastično intervenisao!

- 63'. Još jednom je bilo opasno pred golom Juanjteda, ali De Hea je kao hobotnica.

- 61'. Pokušao je Lukaku iz slobodnog udarca sa oko 25 metara, ali samo u živi zid.

- 53'. Dominacija Sevilje, napadaju Andalužani i na startu drugog poluvremena, ali mreža Junajteda i dalje miruje.

- 52'. GOL! Šahtjor je izjednačio! Fereira pre nekoliko minuta nije uspeo da pogodi mrežu, ali sada jeste!

- 48'. Šansa za Šahtjor. Fakundo Fereira je tukao iskosa sa leve strane, ali Alison je bio na mestu.

- 45'. Čuna čini David De Hea! Sjajni čuvar mreže je sa dve fantastične odbrane spasao "crvene đavole".

- 41'. GOL! Roma vodi, strelac je Under! Dijego Peroti do Edina Džeka, a ovaj je proigrao Džengiza Undera koji matira Andreja Pjatova!

- 41'. Posle desetak minuta bez ikakvih uzbuđenja u Andaluziji, Korea je ponovo imao priliku, šutirao je sa desetak metara, ali De Hea je još jednom bio na mestu.

- 28'. Sada je Korea pokušao da zapreti Junajtedu, ali je lopta išla pravo u De Heu.

- 25'. Jedno od retkih uzbuđenja u Andaluziji. Romelu Lukaku se našao u prilici, ali je loše zahvatio loptu i tukao preko gola.

- 21'. Dve prilike Rome za minut! Najpre je Kolarov centrirao, manolas je zahvatio loptu glavom, ali nije bio precizan. U sledećem napadu je Džeko bio u prilici, ali je loše šutirao.

Reuters

- 18'. Murinjo je prinuđen da menja! Umesto povređenog Andera Erere na terenu je Pol Pogba.

- 15'. Pokušao je sada Hesus Navas, ali je lopta otišla pored gola De Hee.

- 11'. U Sevilji nije viđeno mnogo toga, dok su u Harkovu oba tima imala po jednu priliku, ali mreže i dalje miruju.

- 4'. Prva opasnost pred golom Junajteda, Murijel je šutirao, ali je De Hea odbranio.

- Objavljeni su sastavi za večerašnje utakmice, a ono što upada u oči je da nema Pola Pogbe u startnih 11. Murinjo je Francuza ostavio na klupi i tako samo produbio priče o sukobu sa francuskih reprezentativcem.