APphoto

20:33 Fudbal 0

Informer | 25. 02. 2018.

(VIDEO) BUNDESLIGA: Šalke nokautirao Bajer, nada Kelna živi!

Fudbaleri Šalkea pobedili su Bajer u Leverkuzenu 2:0, dok je Keln slavio u Lajpcigu 2:1, u utakmicama 24. kola Bundeslige

Burgštaler je doneo vođstvo Šalkeu na "Baj areni" posle asistencije Kaliđurija u 11. minutu, a tačku na pobedu stavio je Bentaleb u poslednjem minutu utakmcie.

Za Šalke je čitav meč odigrao srpski igrač Matija Nastasić, a Leverkuzen je meč završio sa desetoricom jer je Kor dobio dva žuta kartona za šest minuta, prvi u 32, a drugi u 38. minutu.

Šalke je pobedom u Leverkuzenu stigao do deobe druge pozicije sa Dortmundom, a dva boda više upravo od Bajera, najbližeg tima iz zone koja ne vodi u Ligu šampiona.

U drugom meču dana Keln je neočekivano preokrenuo u Lajpcigu za izuzetno važnu pobedu u borbi za opstanak.

Domaćin je poveo preko Ogustana već u petom minutu, ali "jarčevi" šokiraju domaćina sa dva gola u roku od sedam sredinom drugog dela meča.

Kozijelo je izjednačio na 1:1 u 70. minutu, a trijumf Kelnu donosi Bitenkur u 77. Miloš Jojić je ostao na klupi za rezerve Kelna.

Keln se izjednačio sa Hamburgom na deobi poslednja dva mesta, te se primakao poziciji koja vodi u baraž na sedam bodova, a osam opstanku u Bundesligi. Lajpcig deli peto mesto sa Bajerom, sa četiri boda iznad prve pretnje u borbi za Ligu Evrope.