Autor: Beta

11.03.2018

17:42

(VIDEO) SERIJA A: Dibala odveo Juve na vrh, Inter odigrao za "staru damu"!

Fudbaleri Juventusa pobedili su danas na svom terenu Udineze sa 2:0, u utakmici 28. kola italijanskog prvenstva i preuzeli prvo mesto na tabeli

Golove je postigao Paulo Dibala, u 20. i 49. minutu. Juventus je mogao da ostvari ubedljiviju pobedu, ali je Gonzalo Iguain u 38. minutu promašio jedanaesterac.

Crno-beli iz Torina su ostvarili 23. pobedu u prvenstvu i prvi su na tabeli sa 71 bodom, a Napoli ima bod manje, pošto je u derbiju kola odigrao bez golova protiv Intera. Uz sve to, "stara dama" ima utakmicu manje.

Fudbaleri Kaljarija i Lacija odigrali su nerešeno 2:2. Domaći su poveli u 25. minutu golom Leonarda Pavoletija, a Lacio je izjednačio 10 minuta kasnije autogolom Luke Ćepitelija.

Novo vođstvo Kaljariju doneo je Nikolo Barela iz penala u 74. minutu, a bod rimskoj ekipi obezbedio je Ćiro Imobile u petom minutu nadoknade vremena.

Sergej Milinković-Savić je za Lacio igrao od 64. minuta, dok je Dušan Basta odigrao ceo meč.

Lacio je četvrti na tabeli sa 53 boda, a Kaljari, koji je bez pobede u poslednje četiri utakmice, zauzima 14. mesto na tabeli sa 26 bodova.

Fudbaleri Milana pobedili su na gostujućem terenu Đenovu sa 1:0, a jedini gol postigao je Andre Silva u četvrtom minutu nadoknade vremena.

Milan je posle četvrte uzastopne pobede šesti na tabeli sa 47 bodova, a Đenova, koja je pretrpela drugi uzastopni poraz, zauzima 13. mesto na tabeli sa 30 bodova.

Fudbaleri Atalante pobedili su kao gosti Bolonju sa 1:0 golom Martena de Rona u 83. minutu.

Atalanta je osma na tabeli sa 41 bodom, a Bolonja, koja je vezala drugi poraz, zauzima 12. mesto sa 33 boda.

Sasuolo i Spal odigrali su neršeno 1:1, a Krotone je kao domaćin pobedio Sampdoriju sa 4:1 i ostvario važne bodove u borbi za opstanak.

SERIJA A

28. kolo

Fiorentina - Benevento 1:0 (1:0)(Ugo 25)

Bolonja - Atalanta 0:1 (0:0)(De Ron 83)

Kaljari - Lacio 2:2 (1:1)(Pavoleti 25, Barela 74 penal - Lukas Leiva 35, Imobile 90+5)

Krotone - Sampdorija 4:1 (3:0)(Trota 6, 36, Stojan 23, Muru 85 ag - Zapata 70)

Juventus - Udineze 2:0 (1:0)(Dibala 20, 49)

Sasuolo - SPAL 1:1 (1:1)(Babakar 31 pen - Antenući 27)

Đenova - Milan 1:0 (0:0)(Silva 90+4)

Inter - Napoli 0:0

Verona - Kjevo 1:0 (0:0)(Karaćolo 52)

Roma - Torino 3:0 (0:0)(Manolas 56, De Rosi 73, Pelegrini 90+3)

Tabela: Juventus 71, Napoli 70, Roma 56, Lacio 53, Inter 51, Milan 47, Sampdorija 44...

Nastavljeni razgovori vlasti i opozicije o izbornim uslovima!

U Skupštini Srbije nešto posle 13.00 časova počeo je sastanak predsednice Skupštine Srbije Ane Brnabić sa predstavnicima poslaničkih grupa, političkih stranaka nacionalnih manjina i udruženja, radi konsultacija oko obrazovanja radnih grupa za unapređenje izbornog procesa i uvid, kontrolu i reviziju Jedinstvenog biračkog spiska.

26.04.2024

14:13

Srpska lista: Snimak je dokaz o organizovanoj kriminalnoj grupi s ciljem otimanja imovine Srbije!

Srpska lista je danas saopštila da snimak na društvenim mrežama na kojem se čuju izjave Radoice Radomirovića zamenika ministra u vladi Aljbina Kurtija Nenada Rašića i Arbera Vokrija predstavlja "dokaz postojanja i delovanja organizovane kriminalne grupe sa ciljem protivpravnog delovanja i otimanja imovine čiji su vlasnik institucije Republike Srbije", a kako bi sebi odnosno drugim licima pribavili imovinsku korist, odnosno stanove.