13.03.2018

13:44

(VIDEO) MANČESTER OBRIJAN NA SUVO! Sevilja zaledila "Traford", prošla i Roma u četvrtfinale

Fudbaleri Sevilje napravili su veliko iznenađenje, pošto su na sred "Old Traforda" pobedili Mančester junajted i plasirali se u četvrtfinale Lige šampiona (2:1), gde idu zajedno sa Romom, koja je na "Olimpiku" eliminisala Šahtjor - 1:0

Kaznila je Sevilja kukavičku igru Mančestera, koji se i pored 0:0 u Španiji u prvom meču opredelio za "uspavanku" pred svojim navijačima.

Junak utakmice pojavio se na terenu u 71. minutu, Visam Ben Jeder, koji je u narednih sedam minuta postigao dva gola i potpuno šokirao Engleze.

Krenuo je Mančester tek tada u juriše svim silama, postigao jedan gol, imao prilike i za drugi, mada je i Sevilja do kraja mogla da potpuno deklasira "crvene đavole".

Žoze Murinjo je doživeo težak šamar, a Vinćenco Montela postao novi heroj navijača Sevilje.

Srpski fudbaler Nemanja Matić odigrao je svih 90 minuta za ekipu Mančestera.

Uspavanka se igrala i u Rimu sve do 52. minuta. Tada je fantastična akcija Kevina Strotmana i Edina Džeka donela vođstvo "vučici", koja je do kraja uspela da sačuva tu prednost i da eliminiše Šahtjor.

Ukrajincima je posao dodatno bio otežan od 78. minuta, kada su ostali sa igračem manje na terenu.

Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov odigrao je svih 90 minuta u sastavu Rome.

ROMA - ŠAHTJOR 1:0 (0:0)

Strelac: Džeko u 52. minutu.

Stadion: "Olimpiko". Sudija: Alberto Maljenko (Španija). Crveni karton: Ordec (Šahtjor) u 78. minutu.

ROMA: Beker, Florenci, Manolas, Fazio, Kolarov, Najngolan, De Rosi, Strotman, Čengiz (od 65. Žerson), Džeko (od 89. El Šaravi), Peroti.

ŠAHTJOR: Pjatov, Butko, Ordec, Rakicki, Ismaili, Fred, Stepanenko (od 74. Patrik), Marlos (od 82. Dentinjo), Tajson, Bernard, Fereira.

MANČESTER J. - SEVILJA 1:2 (0:0)

Strelac: Lukaku u 84. za Mančester, a Ben Jeder u 74. i 78. minutu.

Stadion: "Old Traford". Sudija: Dani Makeli (Holandija).

MANČESTER J: De Hea, Valensija (od 77. Mata), Smoling, Baji, Jang, Felaini (od 60. Pogba), Matić, Lingard (od 77. Marsijal), Sančez, Rašford, Lukaku.

SEVILJA: Riko, Merkado, Kjer, Lengle, Eskudero, Nzonzi, Banega, Sarabija, Vaskez, Korea (89. Gajs), Mjurijel (od 71. Ben Jeder).

KRAJ! Sevilja i Roma idu u četvrtfinale Lige šampiona!

Igraće se po četiri minuta sudijske nadoknade na obe utakmice.

90+1'. BEN JEDER! Sam je išao na De Heu, vukao je loptu potpuno sam desetak metara i onda pogodio golmana Mančestera u nogu!

89'. Danijele de Rosi je izblokirao udarac Dentinja, Roma je sve bliže prolasku...

87'. Sve puca ispred gola Sevilje! Mančester furiozno napada, imao je priliku i preko Rašforda za izjednačenje, lopta je otišla pored gola.

84'. GOL! Mančester junajted je smanjio na 2:1 golom Lukakua posle kornera! Biće velike drame u finišu!

82'. Kolarov je probao da duplira prednost Rome, lopta je fijuknula pored gola.

82'. ŠANSAAAA! Lukaku je sa peterca, u padu, poslao loptu preko gola Sevilje!

81'. UMALO het-trik Ben Jedera! Smoling je u poslednjem trenutku izblokirao napadača Sevilje.

80'. VELIKA šansa za Smolinga! Štoper Mančestera je promašio kolosalnu priliku da smanji na 2:1.

78'. Šahtjor sve dalje od četvrtfinala! Ordec je dobio crveni karton!

78'. GOL! Sevilja je završila posao! Ponovo Ben Jeder, glavom posle kornera, Španci vode 2:0!

74'. GOL! Sevilja vodi! Ben Jeder samo što je ušao u igru postigao je gol! Ukrali su Španci loptu na sredini terena, Sarabija je poslao pravovremeni pas u prostor, a sveži Ben Jeder je matirao zemljaka De Heu!
Mančesteru su sada potrebna dva gola za prolaz.

71'. Prelep solo prodor Rašforda po levoj strani, došao je do gol-aut linije, poslao centaršut po zemlji, ali svemoćni Lengle je ponovo na pravom mestu.

62'. Novi pokušaj Edina Džeka, ovog puta bosanski reprezentativac nije bio precizan.

62'. Volej Lukakua u šesnaestercu Sevilje, pogodio je Lenglea, koji je stao u blok.

57'. Brza kontra Sevilje, lopta je otišla ka Mjurijelu na peterac, ali nije uspeo pored Smolinga da zahvati loptu.

57'. Lengle! Štoper Sevilje igra doktorsku utakmicu! Sada je zaustavio Sančeza u šansi.

56'. Peroti je probao da duplira prednost Rome, odbranio je Pjatov.

52'. GOL! Vodi Roma! Edin Džeko je doneo prednost "vučici"! Majstorsku loptu poslao je u prostor Kevin Strotman, a Edin Džeko je rutinski sproveo u mrežu.

52'. KAKVA odbrana Serhija Rika! Odlično je tukao Lingard iskosa sa desetak metara, a golman Sevilje je vrhovima prstiju uspeo da skrene loptu van gola!

Vezista Sevilje Ever Banega imao je 49 tačnih pasova, iz 52 pokušaja tokom prvog poluvremena!

Kraj prvog poluvremena.

41'. Malo gužve oko šesnaesterca Sevilje, pokušaj Felainija, pa odbitak, ipak na kraju ništa...

38'. ŠANSA!!! Imao je Maruan Felaini veliku priliku da dovede Mančester u vođstvo, bio je sam ispred golmana, malo iskosa, na 10-11 metara od gola, ali je Riko sjajno odbranio!

33'. Još jedan pokušaj Fereire ka golu Rome, ipak nedovoljno precizno.

28'. Šahtjor je izveo korner, Tajson je šutirao, ipak nije bio precizan.

28'. Nova pretnja Sevilje! Luis Mjurijel je probao sa 12-13 metara iskosa, lopta je prošla pored gola.

Reuters

27'. Opasno! Fakundo Fereira je tukao ka golu Rome, a izblokirao ga je Aleksandar Kolarov!

25'. Vratio je Mančester ravnotežu u igri, međutim, svi napadi mu se i dalje završavaju na 20-ak metara od gola Sevilje.

22'. Zvanična statistika kaže da Ukrajinci imaju i 65 odsto poseda lopte u Rimu!

20'. Šahtjor je već izveo četiri kornera na "Olimpiku", ali za sada nije stvorio i pravu šansu za gol.

13'. Dominira Sevilja terenom u poslednjih pet minuta. Koreja je tukao sa šesnaesterca, pogodio je Baija, koji se isprečio u blok.

10'. Preznojili su se u momentu navijači Rome, pošto je Florenci u pokušaju da izbaci loptu daleko od svog gola, umalo zatresao svoju mrežu!

10'. Tvrdo se igra u Rimu, Šahtjor se nije zatvorio, iako ima gol prednosti iz prve utakmice.

9'. OPASNO! Sevilja je bila blizu pogotka u Mančesteru! Korea je tukao glavom posle kornera, lopta je za dlaku otišla preko prečke.

5'. Lengle u poslednjem trenutku, klizećim startom, sprečio je Lukakua da postigne gol.

2'. Prva pretnja na "Old Trafordu", Lukaku je tukao sa ivice šesnaesterca, lopta je fijuknula preko prečke.