23.03.2018

22:42

(VIDEO) "ORLOVI" GUBE,  DRUGI POBEĐUJU! Švajcarska "makazicama" sasekla Grke, slavila i Kostarika!

(VIDEO) "ORLOVI" GUBE, DRUGI POBEĐUJU! Švajcarska "makazicama" sasekla Grke, slavila i Kostarika!

Nakon slavlja Brazila u Rusiji, slavila je i Švajcarska protiv Grčke sa 1:0, dok je Kostarika istim rezultatom dobila Škote

Švajcarci su odigrali dobar meč protiv Grka na "Tumbi" u Solunu. Mogli su i ubedljivje da slave pošto su imali dosta solidnih prilika, a s druge strane Grci su retko dolazili do gola. Dovoljno je reći da nisu imali šut u okvir gola.

Jedini gol na meču videli smo u 59. minutu kada je Džemaili uspeo da iskoristi centaršut Seferovića, polumakazicama je savladao golmana reprezentacije Grčke i tako postavio konačan rezultat.

Kostarikanci su pobedili Škotsku 1:0 usred Glazgova i pokazali da će samo po imenu biti "autsajder" u Grupi E u Rusiji. Pobedonosni gol na Hempden parku postigao je napadač američkog MLS ligaša FK Los Anđeles Markos Urenja u 14. minutu utakmice.

Kostarikanci su matirali Škote posle kontranapada, Brajan Ovijedo je ubacio loptu u kazneni prostor, a Urenja zatresao mrežu nemoćnog Mekgregora.

Škoti su imali nekoliko solidnih šansi u nastavku meča, da bi početkom drugog poluvremena prečka sprečila 2:0. Brajan Ruis je pobegao Endruu Robertsonu, ali je pogodio samo okriv gola.

Nemačka i Španija u derbiju su odigrale 1:1. "Furija" je na startu došla do prednosti preko Rodriga, koji je iskoristio neverovatnu asistenciju Inijesta. Ali, Tomas Miler je spektakularnim udarcem u 35. doneo izjednačenje i konačan rezultat.

Engleska je u susretu nekada velikih selekcija dobila Holandiju sa 1:0, a čovek odluke bio je Džesi Lingard u 59. minutu.

Argentina je pokazala da može i bez Lionela Mesija.  Napadač Barselone presedeo je susret sa Italijom u Mančesteru, ali su ‘Gaučosi’ sa 2:0 ispratili ‘Azure’. U 75. minutu Ever Banega je krunisao lepu akciju preciznim udarcem, da bi prelepim šutem Manuel Lancini nešto kasnije postavio konačan rezultat.

Francuska je golovima Žirua i Lemara vodila 2:0 protiv Kolumbije, ali je Falkao doneo veliki preokret Južnoamerikancima.

Portugal je od  56. minuta gubio od Egipta  kada je senzacionalni Mohamed Salah doveo Egipat u vođstvo i činilo se da će ova selekcija ostvariti iznenađujuću pobedu. Međutim, tada je na scenu stupio Kristijano Ronaldo. U trećem i šestom minutu nadoknade je bio najviši u skoku, iskoristio dobre centaršuteve saigrača i postigao 81. gol u međunarodnim utakmicama.

PRIJATELJSKE UTAKMICE

Petak

Urugvaj - Češka 2:0 (2:0)(Suarez 10pen, Kavani 37)

Japan - Mali 1:1 (0:1)(Nakajama 90 - Dijabi 44pen)

Azerbejdžan - Belorusija 0:1 (0:1)(Medvedev 42ag)

Rusija - Brazil 0:3 (0:0)(Miranda 53, Kutinjo 62, Paulinjo 65)

Kipar - Crna Gora 0:0

Finska - Makedonija 0:0

Senegal - Uzbekistan 1:1 (0:1)(Konate 63 - Šukurov 19pen)

Norveška - Australija 4:1 (1:1)(Kamara 36 i 57 i 90, Reginiusensen 48 - Irvin 19)

Bugarska - BIH 0:1 (0:0)(Kodro 20)

Turska - R. Irska 1:0 (0:0)(Topal 52)

Grčka - Švajcarska 0:1 (0:0)(Džemaili 59)

Mađarska - Kazahstan 2:3 (1:3)(Salaj 21, Nemet 68 - Murtazajev 6, Zajnudinov 10, Sejdakmet 39)

Srbija - Maroko 1:2 (1:2)(Tadić 37 - Zijeh 29pen, Butaib 40)

Austrija - Slovenija 3:0 (2:0)(Alaba 15, Arnautović 36, 51)

Holandija - Engleska 0:1 (0:1)(Lingard 59)

Argentina - Italija 2:0 (0:0)(Banega 75, Lancini 85)

Nemačka - Španija 1:1 (1:1)(Miler 35 - Rodrigo 6)

Poljska - Nigerija 0:1 (0:0)(Mozes 61pen)

Portugalija - Egipat 2:1 (0:0)(Ronaldo 92, 94 - Salah 56)

Škotska - Kostarika 0:1 (0:1)

Francuska – Kolumbija 2:3 (2:1)
(Žiru 11, Lemar 26 – Muriel 28, Falkao 62, Kintero 85p, Urena 14)

(VIDEO) "ORLOVI", BRAZILCI SU VEĆ SPREMNI ZA MUNDIJAL! Kutinjo i drugovi isprašili Ruse za 10 minuta!