11.04.2018

14:57

(VIDEO) SUMNJIVI PENAL U 98. ODVEO REAL U POLUFINALE! Juve džabe gazio Madriđane, nula u Minhenu!

Real Madrid uspeo je da se plasira u polufinale Lige šampiona, iako je gubio 3:0 od Juventusa, pošto je Kristijano Ronaldo postigao gol iz sumnjivog penala u nadoknadi vremena za konačnih 3:1

Sjajnom igrom je "stara dama" neutralisala minus iz Torina, potpuno nadigrala Real, pregazila bukvalno "kraljevski klub", ali na kraju ostala bez nagrade.  Vodio je Juventus 3:0 golovima dvostrukog strelca Marija Mandžukića i Matuidija, bio nadomak produžetaka, ali je onda sudija stupio na scenu.

Majkl Oliver iz Engleske u 93. minutu je pokazao na belu tačku za Real Madrid, ali i crveni karton za Điđija Bufona.

Kros je sjajno poslao dijagonalu ka Ronaldu, on glavom spustio za Vaskeza, a njega sa leđa oborio Benatija. Arbitar je pod izuzetno diskutabilnim okolnostima bez dvoumljenja pokazao na belu tačku, a zbog žustrog prigovora, direktan crveni karton dobio je Đanluiđi Bufon. Nije čuvar mreže Juventusa mogao da iskontroliše bes zbog ovakve odluke Engleza!

Na gol Juventusa zamenio ga je Šćešni, pročitao je u 98. minutu gde će Ronaldo da šutira, ali nije mogao da zaustavi taj šut. I Real se uz poklon sudije dokopao polufinala Lige šampiona.

REAL MADRID - JUVENTUS 1:3 (0:2)

Strelac: Ronaldo u 98. penal - Mandžukić u 2, 37, Matuidi u 61. minutu

Stadion: "Santiago Bernabeu". Sudija: Majkl Oliver (Engleska)

REAL MADRID: Navas, Karvahal, Valjeho, Varan, Marselo, Kasemiro (od 46. Lukas), Modrić (od 75. Kovačić), Kros, Isko, Bejl (od 46. Bejl), Ronaldo.

JUVENTUS: Bufon, De Šiljo (od 17. Lihtštajner), Benatia, Kjelini, Aleks Sandro, Pjanić, Kedira, Matuidi, Daglas Kosta, Iguain, Mandžukić.

Što se tiče meča u Minhenu, Sevilja je odolela Bavarcima, bilo je 0:0, ali nije prošla dalje. Bajern je u prvom meču dobio Sevilju kao gost sa 2:1, pa je sa 0:0 na svom terenu overio prolaz u polufinale.

Pored Reala i Bajerna u polufinale Lige šampiona već su se plasirali Roma i Liverpul!

BAJERN - SEVILJA 0:0

Stadion: Alianc arena. Sudija:Vilijam Kolum (Škotska)

BAJERN: Ulrih, Kimih, Boateng, Humels, Rafinja, Martinez, Roben, Miler, Rodrigez, Riberi (od 70. Alkantara), Levandovski.

SEVILJA: Sorija, Navas, Merkado, Lengle, Eskudero,N'Zonzi, Banega, Sarabia (od 70. Ramirez), Vaskez, Korea, Ben Jeder (od 65. Murijel).

TOK MEČEVA

Drugo poluvreme

97'. GOL! 3:1 , Ronaldo sa penala vodi Real u polufinale Lige šampiona po svemu sudeći!

Frka na terenu, ne mogu igrači Juventusa da se pomire sa odukom sudije. Ali, arbitar je neumoljiv.

- Na gol Juventusa moraće Vojceh Šćešni, umesto Iguaina.

93. Penal za Real! Crveni karton za Bufona! Kakva drama u Madridu!  Kros je sjajno poslao dijagonalu ka Ronaldu, on glavom spustio za Vaskeza, a njega sa leđa oborio Benatija.  Zbog žustrog prigovora, direktan crveni karton dobio je Bufon! Sumnjiv penal za Madriđane

90'. Igraće se još 3 minuta u Madridu, ako je padne gol igraće se produžeci.

86'.  Novi slalom Robena, na kraju je ipak neko od igrača Sevilje uspeo da mu uzme loptu i osujeti ovaj napada Bajerna.

86'. Real ne popušta. Pokušaj Ronalda glavom, ali lopta završava preko prečke.

80'. Madriđani opet u šansi, ali ni ovog puta nema promene rezultata. A Kjelini je imao sreću da ne postigne autogol posle centaršuta Marsela.

79'. Sada je Varan pokušao iz okreta, ali loptaide pored gola.

78'. Začarao je Bufon svoju mrežu! Isko je šutirao, malo zakačio Benatiju, i lopta u naručju golmana Juventusa nakon parade Bufona.

74'. Nezgodan šut Ronalda, imali su sreće gosti, samo korner za Real.

72'. Roben je u šansu u Minhenu, ali zatresao je samo spoljni deo mreže. Nema golova, Bajern čuva 2:1 iz prvog meča.

69'. Slobodan udarac za Real, Asensio je šutirao, ali loše, nije išlo ni u okvir gola.

67'. Aleks Sandro je dobio žuti karton nakon faula.

61'. GOL! Juve vodi 3:0! Loša intervencija Navasa, bio je neodlučan,  Matuidi je to kaznio i potpuno vratio "staru damu" u život. Idemo ispočetka!

59'. Prečka je spasila  Bajern posle šuta Koree glavom.

59'. Sada Juventus u prilici! Na drugoj strani Navas brani nakon šuta Iguaina.

58'. Evo prilike za Real! Ronaldo šutira, ali Bufon na mestu i zaustavio je šut Portugalca.

54'. Gužva pred golom Bufona,ali Iguan se vratio, pomogao saigračima i otklonio opasnost.

53'. Dva solidna napada Sevilje ali nedostaje gostima bolja završnica.

51'. Aleks Sandro je pokušao da pronađe Mandžukića u petrcu Reala, ipak,ništa od ove prilike šampiona Italije.

49'. Šut Levandovskog iz kaznenog prostora posle centaršuta Rafinje, pokušao je glavom, ali lopta ide preko gola.

49'. Juve nastavlja gde je stao u prvom delu. Daglas Kosta je sada pokušao, ali bez opasnosti po gol Reala, lopta ide visoko preko gola.

Reuters

Prvo poluvreme

47'. Varan je propustio veliku šansu da smanji rezultat na 2:1. Glavom je nakon centaršuta pogodio prečku. Velika sreća za "staru damu".

43'. Dobar kontranapad, Isko je krenuo ka golu Juventusa, a sve je upropasio Ronaldo koji je pao u kaznenom prostoru i pokušao da iscenira penal.

39'. Fantastična dijagonala Riberija kojom je izbacio  Robena, ali se ovaj  spetljao i šutirao preko prečke.

37'. GOL! 2:0 vodi Juventus! Opet Mario Mandžukić. "Stara dama" blizu novog čuda u Ligi šampiona, posle onog koji je Roma napravila protiv Barse.

Lihtštajner poslao gotovo identičan centaršut kao Kosta na početku meča, a Mandžukić se fenomenalno snašao pored Karvahala i smestio loptu u gol i duplirao vođstvo.

35'. Kakva šansa za Iska. Izašao je sam na Bufona, ali je iskusni golman skratio ugao i ostaje 1:0 za Juventus.

34'. Solo akcija Humelsa u Minhenu, nanizao je nekoliko igrača Sevilje, šutirao posle solo prodora ali preko prečke.

34'. Pokušao je Kosta da prođe, ali su ga udvojili Bejl i Modrić, dalje nije mogao.

31'. Malo je opao tempo u Madridu poslednjih desetak minuta, uspeli su Madriđani da konsoliduju redove posle furioznog starta Italijana.

30'. Kros je šutira iz slobodnjaka, lopta se odbila do Marsela, ali ni on nije uspeo da smesti loptu u mrežu Bufonovog gola.

29'. Karvahal na zemlji, a žuti karton dobio je strelac gola - Mandžukić.

Reuters

26'. Novi dobar napad Sevilje. U prilici je bio Eskudero, šutirao, ali nedovoljno precizno, lopta je prozujala pored desne stative.

25'. Kedira je opalio sa oko 25 metara, ali neprecizno, lopta je otišla preko gola.

22'. Karvahal dobija žuti karton nekog oštrog faula.

17'. Sevilja opet u dobroj prilici, Navas je gurnuo loptu napred, ali ona završava u naruču golmana Ulriha.

17. De Šiljo napušta igru, ulazi Lihtštajner.  Nije delovalo da je desni bek gostiju povređen.

Reuters

15'. Lopta je u ruku pogodila Boatenga, pa su igrači Sevilje tražili penal! Sudija ni da čuje.

15'. Sada je Mandžukić bio u prilici, ali je na sreću domaćina Karvahal uspeo da interveniše.

14'. Bufon je zaustavio Ronaldu šut, Isko je natrčao na odbijenu loptu, zatresao mrežu, ali je sudija pokazao da je bio ofsajd.

11'. Šanasa za Sevilju. Sarabia se oslobodio protivničkog igrača i izborio za šut sa ivice kaznenog  ali je to loše izveo.

10'. Bejl je bio jedan na jedan sa Bufonom, ali je golman Juvea odlično zaustavio šut, Velšanin je ipak opet stigao do lopte, pokušao je atraktivno  petom, međutim, pogodio je samo spoljni deo mreže.

7'. Malo je nedostajalo da bude 0:2.  Posle novog prodora Daglasa Koste po desnoj strani i centaršuta u peterac Navas je kratko odbio loptu, onda Iguain pokušao, ali nije uspeo.

6'. Bavarci ne daju Špancima da dišuRoben je dobro vodeo loptu i opalio s ivice šesnaesterca, ali je lopta otišla pored gola.

4'. Opet šansa za Bavarce, Rodrigez je iz slobodnjaka šutirao, ali je lopta završila malo iznad prečke.

2'. Levandovski je bio u gol šansi u Minhenu ali su ga gosti na vreme zaustavili. Merkado je zaradio žuti karton.

2'. GOL! 1:0 vodi Juventus protiv Reala golom Mandžukuća. Sevnu je kontranapad "stare dame", sje je počelo od Daglasa Koste, da bi Kedira fenomenalno asistirao Mandžukiću koji je glavom savladao Navasa.

Reuters

Reuters

AP PHOTO

Pravoslavci i muslimani u savezu protiv NATO-a! U bliskoj budućnosti BRIKS će postati dominantna organizacija!

Geopolitički svet je sve uzburkaniji. Verovatno Srbija treba da bude veličine Gaze da bi bila dovoljno mala. U svetu ima mnogo prekombinovanja. Dešava se nešto što će prave rezultate dati tek za pet godina. O domaćoj politici, ali i o poseti Blinkena Bliskom Istoku govorili su u "Info večeri" Nebojša Obrknežev iz Ruske stranke i Jovana Stojković iz pokreta Živim za Srbiju.

27.04.2024

22:35

(VIDEO) Ovaj snimak je razgnevio celu Rusiju! Kako je Ukrajina uspela ovo?! Dron zbrisao milionski supermoderni sistem!
NEVEROVATNO

Prema tvrdnjama ukrajinske vojske, u napadu njihovih snaga uništen je skupoceni sistem ruske vojne opreme. Ukrajinska vojno-obaveštajna agencija GUR objavila je u subotu video snimak za koji tvrde da prikazuje udar pripadnika Obaveštajne službe odbrane Ukrajine (DIU) i 15. odvojene artiljerijsko-izviđačke brigade Black Forest kako gađaju ruski radarski sistem 48Y6 K-1 Podljot, a na snimku je uhvaćen i dramatičan trenutak eksplozije.