09.05.2018

19:19

(VIDEO) ISTORIJSKO SLAVLJE U LUČANIMA! Mladost u finalu Kupa Srbije!

Fudbaleri Mladosti iz Lučana ostvarili su istorijski rezultat, pošto su pobedom nad Mačvom izborili plasman u finale Kupa Srbije - 4:0

Prvi meč u Šapcu je završen bez pobednika - 1:1, što je davalo prednost Lučancima pred revanš.

Međutim, Mladost nije čuvala taj rezultat, već je od prvog minuta krenula u ofanzivu. Mačva se držala do 8. minuta, kada je Janko Tumbasević doveo domaćina do vođstva od 1:0.

Imali su Lučanci nekoliko šansi da dupliraju prednost, dok je Mačva imala jednu, stopostotnu, za izjednačenje, preko Gemovića, koji je promašio ceo gol.

Kazna je stigla u 35. minutu, kada je ponovo Tumbasević topovskim udarcem povisio na 2:0.

Sve dileme oko pobednika rešene su u 48. minutu. Sudija Bojan Nikolić je dosudio penal za Mladost iz samo njemu znanih razloga, jer jedva da je bilo ikakvog kontakta kod kornera ispred gola Šapčana.

Pejović je bio precizan sa bele tačke i povisio na 3:0, dok je Lazar Jovanović u 76. minutu golom završio kontru - 4:0.

Šapčani su kod 3:0 promašili penal, kojim su mogli da se, možda, vrate u igru za finiš meča.