26.05.2018

09:26

(VIDEO) "KRALJ" I DALJE VLADA EVROPOM! Real Madrid treći put zaredom osvojio Ligu šampiona!

Treću godinu zaredom, a 13. put u istoriji, Real Madrid je prvak Evrope! U fantastičnoj utakmici u Kijevu, "kraljevski klub" je pobedio Liverpul sa 3:1 i ponovo odneo "ušati" trofej na svoj "Santjago Bernabeu"

Tri su junaka Realove pobede. Na prvom mestu Geret Bejl, koji je postigao gol za fudbalsku antologiju, kojim je doneo vođstvo i pobedu Madriđanima.

Drugi je golman Liverpula Loris Karijus, koji je napravio dve neverovatne gluposti, nešto što nije viđeno u finalima Lige šampiona, kojima je počastio rivala za prvi i treći  gol.

Treći je kapiten Serhio Ramos, koji je prljavim startom sredinom prvog poluvremena povredio rame Mohamedu Salahu, najboljem igraču Liverpula i time žestoko oslabio engleski sastav.

Liverpul je bio bolji tim na terenu u prvih pola sata, dok nije Salah morao da izađe iz igre. Posle toga je Real preuzeo konce igre u svoje ruke.

I ponovo su "crveni" zaigrali kako znaju tek kada su izjednačili na 1:1, da bi ih presekao neverovatni gol Gereta Bejla za 2:1, a potpuno dotukao još jedan strahoviti kiks Lorisa Karijusa za konačnih 3:1.

REAL MADRID - LIVERPUL 3:1 (0:0)

Strelac: Benzema u 50. i Bejl u 64. i 83. minutu za Real, a Mane u 55. za Liverpul.

Stadion: "Olimpijski" u Kijevu. Sudija: Milorad Mažić (Srbija).

REAL MADRID: Navas, Karvahal (od 37. Naćo), Ramos, Varan, Marselo, Kazemiro, Isko (od 61. Bejl), Modrić, Kros, Ronaldo, Benzema (od 89. Marko Asensio).

LIVERPUL: Karijus, Aleksander-Arnold, Lovren, Van Dajk, Robertson, Henderson, Milner (od 83. Džan), Vajndalum, Salah (od 30. Lalana), Mane, Firmino.

Kraj.

93'. CIRKUS! Usred kontre Reala, Ronaldo je hitao ka golu, ali u teren je utrčao navijač...

92'. Pokušao je Asensio da namesti gol Ronaldu, pas je presečen i Real je dobio samo korner.

91'. Poslednji pokušaj Liverpula, Firmino je probao posle slobodnog udarca - izblokiran je.

85'. Nova velika šansa za Real, kontra Bejl, kao vetar je hitao ka golu, ali ga je stigao Lovren u poslednjem trenutku i izblokirao.

83'. GOOOLLL! Loriss Karijus je sahranio Liverpul u ovom finalu! Primio je kroz ruke gol posle udarca Gereta Bejla sa 30 metara!

82'. VELIKA prilika za Real! Bejl je poslao centaršut, na loptu je natrčao Benzema, topovski tukao, a golman Karijus je odbranio.

78'. Liverpul je krenuo na sve ili ništa! Odbrana je pomerena čak na polovinu Reala, pošto je Klopova procena da nema više šta da se izgubi.

74'. ZICERRRR!!! Kazemiro je kao na tacni poslužio Ronalda, koji je išao sam na golmana, a onda ga je s leđa stigao Robertson i fantastičnim startom izblokirao šut u poslednjem trenutku!

72'. Poprilično nevidljivi Ronaldo je povukao kontru Reala, ali se spetljao u finišu i akcija je propala.

70'. STATIVAAAA!!! Sve pršti na terenu! Ponovo je Sadio Mane bio u akciji, tukao je sa ivice šesnaesterca u dalji ugao i pogodio stativu!

69'. OPASNO! Lopta je išla na Manea, koji je bežao ka golu Reala, a Ramos je reagovao u poslednjem trenutku i sprečio šansu!

68'. Ima li Liverpul snage za novo izjednačenje? Jirgen Klop bodri svoje pulene...

64'. GOL!!! KAKAV GOL!!! Samo što je ušao u igru Geret Bejl je makazicama sa skoro 14 metara postigao fantastičan gol - 2:1!

61'. ŠANSA! Isko je sa osam-devet metara šutirao iz okreta, Karijus je skrenuo loptu u korner.

60'. Liverpul je ponovo živnuo, pošto od izlaska Salaha do primljenog gola izgledao je kao potpuno razbijen tim. Sada ponovo pravi žestok presing.

55'. GOL!!! MANE!!! Liverpul se vraća u igru! Pogodak posle odbitka nakon kornera - 1:1!

50'. GOL!!! Kakva skandalozna greška golmana Liverpula Karijusa! Hteo je da izbaci loptu rukom, pogodio je Benzemu i ona se odbila pravo u mrežu - 1:0!

48'. PREČKA!!! Isko je dobio veliki poklon od odbrane Liverpula, sa 13-14 metara je prebacio golmana Karijusa, ali je pogodio okvir gola!

Reuters

Kraj prvog poluvremena!

47'. Dobar udarac Karima Benzeme sa 17 metara, bilo je to blizu stative.

45'. NOVA velika prilika za Real! Naćo se ubacio na drugu stativu, stigla mu je lopta, tukao je u padu - pored gola.

43'. ZICEEEERRR! Ronaldo je tukao glavom s peterca, odbranio je Karijus, a onda je Benzema postigao gol, koji je poništen zbog ofsajda!

- Vrlo dinamična utakmica, sa mnogo duela i trčanja, ali sudijska ekipa iz Srbije za sada na visini zadatka.

36'. PLAČE I DANI KARVAHAL! Desni bek Reala takođe mora iz igre zbog povrede!

33'. Najbolja prilika za Real! Benzema je bio na 10-11 metara od gola, probao je iz okreta da šutirao, izblokirao ga je Van Dajk.

30'. Adam Lalana je ušao u igru umesto Salaha.

29'. Mohamed Salah je u suzama! Izgleda da ipak neće moći da nastavi utakmicu!

26'. Ramos je vrlo prljavo oborio Salaha, uhvatio mu je ruku i pao zajedno s njim. Egipćanin se žali na jake bolove u ramenu, ali će se vratiti u igru.

23'. NAJBOLJA ŠANSA! Firmino je tukao iz okreta sa 12 metara, izblokiran je, lopta je došla do Aleksandera-Arnolda, koji je topovski tukao, a Navas sjajno odbranio!

22'. Kakva situacija za Liverpul, kontra tri na dva posle duge lopte, ali je Firmino loše glavom spustio za Manea i Ramos je presekao i sprečio opasnost.

19'. OPASNO! Korner za Liverpul, Navas je podleteo pod loptu, a Van Dajk nije uspeo da je lepo zahvati i otišla je preko gola.

15'. ŠANSA! Karvahal je presekao loptu, dodao do Ronalda, koji je iskosa uleteo u šesnaesterac i šutirao preko prečke!

14'. Opsada Realovog šesnaesterca! Šut Salaha, pa Manea, pa na kraju lopta do Firmina, ali nigde prolaza do gola!

11'. Prvi pokušaj Madriđana, udarac je oprobao Marselo - lopta je otišla pored gola.

7'. OPASNO! Neverovatan pas Firmina za Manea, morao je Navas da istrči s gola i preseče loptu, inače bi špic Liverpula izašao sam na golmana!

6'. Slobodan udarac za Liverpul sa 18 metara od gola, tukao je Salah, ali je Modrić uklizao u blok.

3'. Udarac Vajndaluma posle akcije Salaha i Firmina, ali ga je izblokirao Varan.

- KREĆEMO!

- Malo atmosfere s tribina pre početka:

reuters‚

reuters‚

Sastav je otkrio i Jirgen Klop:

Karijus, Aleksander-Arnold, Lovren, Van Dajk, Robertson, Henderson, Milner, Vajnaldum, Salah, Mane, Firmino.

REAL je otkrio u kojem će sastavu početi utakmicu! Iznenađenja nema:

Navas, Karvahal, Ramos, Varan, Marselo, Kazemiro, Isko, Modrić, Kros, Ronaldo, Benzema.

- Na sajtu UEFA izašle su prognoze bivših evropskih igrača i trenera pred finale. Oni kažu ovako:

Stiv Džerard: Mislim da imamo stvarno dobre šanse. Ne mislim, gledajući trenutnu formu, da smo autsajderi, iako će ekipa tako pristupiti meču, da bi malo skinula sa sebe pritisak.

Visente del Boske: Real ima najbolje igrače i najbolji je tim u Evropi. Pobediće 4:1!

Henrik Larson: Liverpul će pobediti 3:1.

Luis Garsija: Neće biti lako nijednom timu, ali ja sam ubeđen da će Liverpul slaviti 2:1.

Jirži Dudek, koji je bio član oba kluba: Biće 2:2, a Liverpul će slaviti na penale!

Rajan Gigs: Predviđam da će Real osvojiti, jer ima veće iskustvo u ovakvim utakmicama.

Marko Materaci: Real pobeđuje 3:1.

Esteban Kambijaso: Pobediće Real sa 3:1.

Džon Tošak: Srce kaže Liverpul, razum kaže - Real.

Šta se krije iza jezivog projekta "Lavanda"? Veštačka inteligencija napravljena zato da ubija! (VIDEO)

Gost "Info dana" bio je analitičar Saša Borojević. On je govorio o tome na koji način su povezani svi ratovi koji se trenutno rasplamsavaju po celom svetu. Evo kakve veze ima Balkan i Srbija sa projektima velikih sila. Uživo u program, putem vajber linka, uključio se i Dževad Galijašević, stručnjak za terorizam koji je komentarisao kompleksne odnose između Amerike i Izraela.