14.06.2018

16:56

(FOTO/VIDEO) "PETARDA" RUSA NA STARTU SP! Rapsodija "baćuški", stradala Saudijska Arabija!

Reprezentacija Rusije je Svetsko prvenstvo otvorila ubedljivom pobedom nad Saudijskom Arabijom - 5:0

Dvostruki strelac za Ruse bio je Denis Čerišev, a pogađali su još i Juri Gazinski, Artem Dzjuba i Aleksandr Golovin.

Pukla je "petarda" na startu Svetskog prvenstva! Jeste Rusija bila favorit protiv Saudijske Arabije, ali malo ko je očekivao ovako ubedljivu pobedu "baćuški", koji su prethodno vezali sedam utakmica bez pobede.

Juri Gazinski je načeo Arape u 12. minutu, ali su se Rusi uhvatili za glavu desetak minuta kasnije kada se povredio jedan od najboljih igrača Alan Džagoev.

Umesto njega je na teren ušao Denis Čerišev i ispostavilo se da je to odlučilo utakmicu. Vezista Viljareala je u finišu prvog poluvremena promešao odbranu protivnika u duplirao prednost.

Još jedan džoker Artem Dzjuba je bio strelac. Napadač Zenita je u igru ušao u 69. minutu, a dva minuta kasnije zatresao mrežu Arabije.

U nadokandi vremena pala su još dva gola. I to dva najlepša na meču. Najpre je Čerišev u 91. minutu postigao sjajan pogodak, a onda i Golovin u 95. iz slobodnog udarca.

U drugom meču grupe A sastaju se Urugvaj i Maroko, a ovaj susret igraće se upetak od 14 časova.

RUSIJA - SAUDIJSKA ARABIJA 5:0 (2:0)

Strelci: Gazinski u 12, Čerišev u 43. i 90+1, Dzjuba u 71. minutu i Golovin u 90+5.

Stadion: "Lužnjiki" (Moskva). Sudija: Nestor Pitana (Argentina).

RUSIJA: Akinfejev, Fernandes, Kutepov, Ignaševič, Žirkov, Gazinski, Zobnin, Samedov (od 64. Kuzjajev), Golovin, Džagoev (od 24. Čerišev), Smolov (od 70. Dzjuba).

SAUDIJSKA ARABIJA: Al Majuf, Al Buraik, Os. Havsavi, Om. Havsavi, Al Šahrani, Al Faraž, Otajf (od 64. Fahad), Al Šehri, Al Jasim, Al Davsari, Al Šahlavi.

90+5'. GOL! Pukla je "petarda"! Aleksandr Golovin iz slobodnog udarca za kraj utakmice!

90+1'. GOL! Rusija vodi 4:0, spektakularan pogodak Čeriševa, koji je postigao svoj drugi gol na meču!

88'. Prvi žuti karton na utakmici i prvi na Mundijalu, a dobio ga je Golovin.

82'. Reprezentativci Rusije odrađuju posao. Imaju ubedljivu prednost i sada čekaju kraj meča.

71'. GOOOOL! Samo dva minuta su Dzjubi bila dovoljna da zatrese mrežu! Centrirao je Golovin, a Dzjuba rutinsku zatresao mrežu Saudijske Arabije.

69'. Poslednja izmena u domaćem timu, umesto Smolova na terenu je Dzjuba.

68'. Rusi su bili blizu trećeg gola. Roman Zobnin je šutirao oštro po zemlji, Al Majuf je bio nesiguran, ali iz drugog pokušaja uhvatio loptu.

64'. Dve izmene, po jedna na obe strane. Umesto Otajfa, ulazi Fahad. Umesto Samedova u igri je kod Rusa Kuzjajev.

58': Al Faraž je bio najviši u skoku posle prekida, ali je šutirao preko gola.

56'. Najveća prilika za Arabiju! Centaršut sa desne strane, Al Šahlavi nije zakačio loptu, a onda je kasnio Al Jasim i propala je izgledna prilika.

50'. Prvi pokušaj u nastavku, Smolov je šutirao, ali na kraju korner, koji je izveo Žirkov, međutim bez opanosti po gol Arapa.

43'. GOOOOL! Rusija vodi 2:0, Čerišev je strelac! Semedov je iskoristio grešku Arapa, lopta je došla do Denisa Čeriševa, koji je "lažnjakom" nadmudrio odbranu Saudijaca i onda zakucao loptu u mrežu.

35'. Kontra Rusije, Semedov je pao u kaznenom prostoru, Rusi su tražili penal, ali je sudija Nestor Pitana odmahnuo rukom.

31'. Mogli su Arabijci da zaprete posle slobodnog udarca, ali Al Sahrani je posle centaršuta loše šutirao glavom.

24'. Peh za Rusiju! Alan Džagoev se povredio i to bez ikakvog duela. Izgleda da je reč o "pucanju" mišića, a ako je tako, Mundijal je za Džagoeva gotov. Denis Čerišev je na terenu.

21'. Umalo autogol jednog ruskog defanzivca! Mnogo sreće za Akinfeeva, lopta je prošla tik pored stative.

16'. Opasan napad Rusa, dobra odbrana za golmana Al Majufa, ali je pritom bio i ofsajd koji sudije nisu videle.

12'. GOOOOL! Vodi Rusija, prvi strelac na SP je Gazinski! Posle kornera koji je izveo Žirkov lopta je došla do Zobnina koji je ponovo vratio loptu u kazneni prostor, a tamo je glavom Gazinski odlično reagovao i savladao Al Muaiofa.

7'. Dugo je trajao napad Rusije, dobra akcija, ali je Fernandes izblokiran.

2'. Prvo uzbuđenje na utakmici, ali se na kraju spetljao Džagoev i intervenisala je odbrana Arabije.

Počela je utakmica! Saudijska Arabija je prva krenula sa centra!